Katarzyna Ankudowicz

Katarzyna Ankudowicz jest aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Zagrała w najpopularniejszych polskich serialach, takich jak "M jak Miłość", "Ojciec Mateusz", "Plebania" czy "Na dobre i na złe". Widzowie znają ją też z kinowych produkcji, wśród których można wymienić "Dzień świra" oraz "Całe szczęście". Pracowała m.in. w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, a oprócz tego gościnnie występowała na scenie warszawskiego Teatru Narodowego. Sprawdź, w jakich spektaklach zagrała.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Ankudowicz

Nazwisko panieńskie: Ankudowicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 03.06.1981 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Osoby - związki:Mąż Michał - szefa firmy nagłośnieniowej Ankudowicz poślubiła w 2016 roku, po długoletnim związku.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Konstancja (ur. 2020)

Rodzeństwo: siostra Aleksandra (ur. 1996)

BIO: Katarzyna Ankudowicz: aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2004) i w tym samym roku zadebiutowała na scenie w spektaklu "Kopciuch" w reżyserii W. Pomerantza. Warto zaznaczyć, że debiutancki spektakl odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie, co dodawało prestiżu temu wydarzeniu. Już w 2004 roku Ankudowicz otrzymała pierwszą nagrodę - wyróżnienie Jury Młodzieżowego podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych za kreację Carol w sztuce Willy'ego Russella "W piątek wieczorem". Na szklanym ekranie Katarzyna Ankudowicz pojawiła się po raz pierwszy jeszcze w trakcie studiów, w 2002 roku. Zagrała drugoplanową rolę w filmie "Dzień świra" w reżyserii Marka Koterskiego oraz "Julia wraca do domu" autorstwa Agnieszki Holland. W latach 2005-2008 była związana zawodowo z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak rola karierowiczki Sylwii w serialu "Bulionerzy" emitowanym w latach 2004-2006. Widzowie polubili ją też za postać Patrycji Sroki w komediowym serialu "Mamuśki". Prywatnie jest żoną Michała, szefa firmy oświetleniowej, z którym ma córeczkę Konstancję.

Znana z: drugoplanowych lub epizodycznych ról w najpopularniejszych polskich serialach, wśród których można wymienić takie produkcje jak "Plebania", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Blondynka", "Pierwsza miłość" czy "BrzydUla 2". W niektórych serialach, np. w "Pierwszej miłości", występowała przez kilka lat. Dała się poznać także jako uczestniczka popularnego rozrywkowego show "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym wzięła udział w 2015 roku i ostatecznie zajęła ósme (ostatnie) miejsce. Na swoim koncie ma również funkcję prowadzącej show "SuperDzieciak". Fani teatru znają ją m.in. z ról w takich spektaklach jak: "Niebezpieczne związki" (reż. Jacek Bunsch), "Wariat i zakonnica" (reż. Jacek Bunsch), "Między łóżkami" (reż. Artur Barciś) oraz "Hotel Westminster" (reż. Jerzy Bończak). Aktorka doskonale sprawdza się w kreacjach komediowych. Ponadto jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych - na Instagramie obserwuje ją ponad 80 tys. użytkowników.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Dzień świra" (2002) - aktorka w serialu "Plebania" (2002) - aktorka w filmie "Julia wraca do domu" (2002) - aktorka w serialu "M jak miłość" (2003) - aktorka w serialu "Bulionerzy" (2004-2006) - aktorka w filmie "Mało upalne lato" (2004) - aktorka w filmie "Szaleńcy" (2005) - aktorka w filmie "Taxi A" (2007) - aktorka w serialu "Mamuśki" (2007) - aktorka w serialu "Czas honoru" (2008-2009) - aktorka w serialu "Blondynka" (2009-2021) - aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2011) - aktorka w serialu "Przyjaciółki" (2012) - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2013-2018) - aktorka w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2017) - aktorka w filmie "Całe szczęście" (2019) - aktorka w serialu "BrzydUla 2" (od 2020) - aktorka w filmie "Gorzko, gorzko!" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • wyróżnienie Jury Młodzieżowego podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych za kreację Carol w sztuce Willy'ego Russella "W piątek wieczorem" (2004)


  • LINK Instagram: @ankudowiczkasia


    LINK Facebook: @Katarzyna Ankudowicz
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index