Joanna Sydor

Joanna Sydor szerszej publiczności znana jest z roli Teresy Makowskiej, kuzynki Mostowiaków, w serialu "M jak miłość". Wystąpiła w takich filmach, jak "Kto nigdy nie żył...", "Wojna żeńsko-męska" czy "Ziarno prawdy". O aktorce było głośno jakiś czas temu z uwagi na romans z Mariuszem Malcem i konflikt z Dominiką Ostałowską.

Imię: Joanna

Nazwisko: Sydor (wcześniej Sydor-Klepacka)

Nazwisko panieńskie: Sydor

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 23.01.1975 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktorka filmowa, serialowa i teatralna

Osoby - związki: Joanna Sydor była żoną Marcina Klepackiego - aktora, znanego z takich filmów, jak "Dzień świra", "Nic śmiesznego" czy "Quo vadis". Aktorka na planie serialu "M jak miłość" nawiązała romans z żonatym Mariuszem Malcem - reżyserem, wobec czego Klepacki wystąpił o rozwód. Ostatecznie relacja z Malcem nie przetrwała, gdyż ten wybrał inną aktorkę grającą w "M jak miłość" - Dominikę Ostałowską. Konflikt między aktorkami stał się źródłem nieprzyjemnej atmosfery na planie serialu. Ponoć ułożono im grafik nagrań tak, aby się nie widywały. Niewiele wiadomo na temat obecnego partnera Sydor. Podobno jest wybitnym chirurgiem.

Rodzice: Brak informacji. Wiadomo tylko, że są z zawodu lekarzami.

Dzieci: Joanna Sydor ma dwóch synów - Stanisława z pierwszego małżeństwa i Antoniego ze związku z Mariuszem Malcem.

Rodzeństwo: Joanna Sydor ma starszego brata Pawła Sydora - kompozytora, dyrygenta i pianistę (ur. 26.10.1970 r.).

BIO: Joanna Sydor urodziła się w 1975 r. w Białymstoku. Uczyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. W 1998 r. uzyskała dyplom Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W latach 1998-2005 współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie. W 2014 r. ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na szklanym ekranie zadebiutowała w 1995 r. w spektaklu Teatru Telewizji pt. "Listopad". Jej życie towarzyskie było dość burzliwe, a to za sprawą romansu z żonatym Mariuszem Malcem. Dodatkowo Sydor została oskarżona przez byłego męża o psychiczne i fizyczne znęcanie się, lecz stanowczo temu zaprzecza. Joanna Sydor ma dwóch synów. Pracuje także jako dekoratorka wnętrz i architektka.

Znana z: Joanna Sydor przez wiele lat występowała na deskach teatru. Oglądać ją można było w takich przedstawieniach, jak m.in.: "Bracia Karamazow", "Dekalog II", "Dekalog VIII", "Pseudonim Anoda". W 1995 r. wystąpiła w teledysku do piosenki "Anxiety" zespołu Cemetery of Scream. W 2001 r. zagrała po raz pierwszy w serialu - "Marszałku Piłsudskim". Aktorka znana jest jednak przede wszystkim z serialu "M jak miłość", w którym wcieliła się w postać Teresy Makowskiej. Inne seriale, w jakich zagrała, to m.in.: "Sprawiedliwi", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Samo życie", a ostatnio "Pułapka". Do bardziej znanych ról filmowych Sydor należą Judy Hartwig w "Tam i z powrotem" (2001 r.) i kobieta Szprychy w "Sforze: Bez litości" (2002 r.).

Funkcja w filmie: Oto wybrane filmy, w jakich zagrała Joanna Sydor: - aktorka w filmie "Tam i z powrotem" jako Judy Hartwig (2001 r.); - aktorka w filmie "Sfora: Bez litości" jako Kobieta Szprychy (2002 r.); - aktorka w filmie "Kto nigdy nie żył..." jako Marta (2006 r.); - aktorka w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" jako tłumaczka angielskiej tv (2009 r.); - aktorka w filmie "Wojna żeńsko-męska" jako sekretarka prezesa "Wyuzdanego Magazynu dla Pań" (2011 r.); - aktorka w filmie "Miłość" jako samotna kobieta (2012 r.); - aktorka w filmie "Jak głęboki jest ocean?" jako żona Marka (2013 r.); - aktorka w filmie "Obce ciało" jako żona Alessia (2014 r.); - aktorka w filmie "Warsaw by Night" jako Zakonnica (2014 r.); - aktorka w filmie "Ziarno prawdy" jako Elżbieta Budnik (2015 r.); - aktorka w filmie "Śnił mi się już słoń i kino" jako mama (2018 r.).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: @joannasydor

Link FB: @joannasydorofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index