Jan Bednarek

Można powiedzieć, że Jan Bednarek robi wzorcową karierę piłkarską. Zaczął w małym klubie Sokół Kleczew, później uczył się grać w piłkę w MSP w Szamotułach, aż wreszcie trafił do poznańskiego Lecha. Od połowy 2016 roku stał się prawdziwą gwiazdą polskiej ligi, a już rok później biegał po boiskach angielskiej ekstraklasy. Również w reprezentacji Polski piął się po jej szczeblach od drużyny do lat 14, aż wreszcie dotarł do pierwszej reprezentacji. Poznaj więcej informacji o Janie Bednarku.

Imię: Jan

Nazwisko: Bednarek

Pseudonim: Bedi

Wzrost: 189 cm

Data urodzenia: 12.04.1996 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: piłkarz

Osoby - związki: - od 2017 r. w związku z fotomodelką Julią Nowak (ur. 1997 r.)

Rodzice: matka Beata Bednarek, nauczycielka WF; ojciec Daniel Bednarek dyrektor MOSiR w Kleczewie

Dzieci: córka Lilly (ur. 2021 r.)

Rodzeństwo: brat Filip (ur. 1992 r.), bramkarz Lecha Poznań

BIO: Jan Bednarek urodził się w Słupcy w województwie wielkopolskim. Kiedy miał 4 lata, jego ojciec Daniel otrzymał posadę dyrektora MOSiRu w Kleczewie, więc pierwszym klubem Jana był miejscowy Sokół. Okazał się, że młody piłkarz ma bardzo duży talent i już wieku 15 lat otrzymał propozycję przejścia do Lecha Poznań. Razem z trenerem uznali jednak, że to jeszcze zbyt duży krok i na razie dobrym kierunkiem będzie MSP Szamotuły. Jest to piłkarska szkółka, w której grali w młodości m.in. Łukasz Fabiański, Jakub Wawrzyniak czy Maciej Rybus.Po półtorarocznych treningach w MSP Szamotuły Bednarek trafił ostatecznie do Lecha, gdzie początkowo grał w zespole Młodej Ekstraklasy. Już w następnym sezonie, jesienią 2013 roku, został włączony do pierwszej drużyny, a swój debiut zaliczył 23 września 2013 roku. Co rzadko spotykane u debiutanta, zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ w formacji obronnej. Okazało się jednak, że była to sytuacja wyjątkowa i w ciągu dwóch sezonów zagrał tylko w 4 meczach ligowych i, oprócz debiutu, tylko raz przez pełne 90 minut. Nie mając szans na regularne występy, zdecydował się na wypożyczenie do zespołu Górnika Łęczna, z którym w sezonie 2015/16 zagrał w 17 spotkaniach. Jesienią 2016 roku wrócił do Lecha i początkowo znowu usiadł na ławce rezerwowych. Przełomowa w jego karierze okazała się data 12 sierpnia 2016 roku, kiedy to zagrał cały mecz przeciwko Cracovii i strzelił debiutanckiego gola dla Lecha, jak się później okazało, jedynego. Od tego spotkania stał się podstawowym obrońcą Lecha i zagrał we wszystkich meczach do końca sezonu. Radził sobie tak znakomicie, że został wybrany "Odkryciem 2016 r." w plebiscycie tygodnika "Piłka nożna".Skala jego talentu została dostrzeżona nie tylko w Polsce. W czerwcu 2017 roku Bednarek został zaproszony do drużyny Southampton, grającej w angielskiej ekstraklasie. Testy wypadły znakomicie, dzięki czemu podpisał z klubem pięcioletni kontrakt. Zadebiutował w kwietniu 2018 roku i od razu strzelił swojego pierwszego gola. Od sezonu 2018/19 stał się podstawowym graczem tej drużyny, dla której zebrał do tej pory 115 spotkań i strzelił 6 goli.Pierwsze mecze w reprezentacji Polski Jan Bednarek zaliczył w listopadzie 2010 roku, kiedy to zagrał w dwumeczu drużyn do lat 14 przeciwko Niemcom. W kolejnych latach występował w starszych reprezentacjach juniorskich, aż wreszcie 4 września 2017 roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji w wygranym 3:0 meczu przeciwko Kazachstanowi. Do tej pory wystąpił w 37 meczach, a do najważniejszych należą trzy mecze na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Znany z: występów w reprezentacji Polski i angielskim Southampton. Od 28 czerwca 2018 roku jego popularność na pewno znacznie wzrosła. Wtedy to w meczu z Japonią na Mistrzostwach Świata w Rosji zdobył jedynego gola meczu. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: -

Nagrody:
  • 2015 - Mistrzostwo Polski z Lechem Poznań;
  • 2016 - Superpuchar Polski z Lechem Poznań;
  • 2016 - "Odkrycie roku" w plebiscycie Piłki Nożnej.


  • Link Instagram: https://www.instagram.com/janbednarek_/


    Link FB: https://www.facebook.com/janbednarekofficial
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index