Fabienne Marta Wiśniewska

Fabienne Marta Wiśniewska to córka wokalisty zespołu Ich Troje Michała Wiśniewskiego i tancerki Marty „Mandaryny” Wiśniewskiej. Oceniana przez pryzmat sławnych rodziców, dopiero niedawno zdecydowała się udzielić pierwszego wywiadu. Opowiedziała mediom, z jakimi problemami zmagała się w szkole oraz jakimi rodzicami są Michał i Marta. Zdradziła też, że jej największą pasją jest rysunek, dlatego po szkole zamierza zdawać na Akademię Sztuk Pięknych. Sprawdź, co jeszcze warto o niej wiedzieć.

Imię: Fabienne Marta

Nazwisko: Wiśniewska

Nazwisko panieńskie: Wiśniewska

Pseudonim: Fabbka

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 21 sierpnia 2003 roku

Znak zodiaku: Lew

Zawód: przyszła absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, najprawdopodobniej specjalizująca się w grafice tradycyjnej lub komputerowej

Osoby - związki: 
- Chłopak Bartek (od 2020-obecnie) – o związku Fabienne i Bartka poinformował Michał Wiśniewski na swoim profilu na Instagramie.

Rodzice: piosenkarz Michał Wiśniewski oraz tancerka i piosenkarka Marta „Mandaryna” Wiśniewska (z domu Mandrykiewicz)

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Xavier Michał (ur. 2002), siostra przyrodnia Etiennette Anna (ur. 2006), siostra przyrodnia Vivienne Vienna (ur. 2008), brat przyrodni Falco Amadeus (ur. 2021)

BIO: Fabienne Marta Wiśniewska to córka Michała Wiśniewskiego i Marty „Mandaryny” Wiśniewskiej, przyszła absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w zakresie grafiki tradycyjnej lub komputerowej. Podobnie jak jej rodzeństwo, dziewczyna dostała tak nietypowe, obcojęzyczne imię, ponieważ wokalista grupy Ich Troje chciał w ten sposób podkreślić obecność Polski w Europie.
Gdy Fabienne przyszła na świat w 2003 roku, jej rodzice byli jednymi z najbardziej rozpoznawalnych ludzi polskiego show-biznesu – Michał odnosił spektakularne sukcesy ze swoim zespołem, a „Mandaryna” rozpoczynała karierę wokalną. Dla córki artystów życie w blasku fleszy było chlebem powszednim. Jako niemowlę stała się uczestniczką programu „Jestem, jaki jestem”, który dokumentował codzienne życie rodziny Wiśniewskich i swoją formułą przypominał nieco „Big Brother”. Show nadawane w stacji TVN doczekało się dwóch edycji emitowanych w 2003 i 2004 roku. Oprócz słynnej rodziny wystąpili tam inni celebryci, tacy jak Krzysztof Rutkowski, Edyta Górniak, Violetta Villas czy Maja Sablewska. Specjalne wydania programu miały olbrzymią oglądalność – w szczytowym momencie przed telewizorami gromadziły prawie 4,5 mln widzów.
Fabienne Wiśniewska stała się słynna w dość naturalny sposób, a media – już po zakończeniu programu – nadal interesowały się losami poszczególnych członków słynnej rodziny i co pewien czas publikowały najnowsze zdjęcia dorastających dzieci. Pierwsza córka Michała Wiśniewskiego przyznała w swoim pierwszym wywiadzie dla mediów, że jej szkolne życie nie było usłane różami. Rówieśnicy oceniali ją przez pryzmat słynnych rodziców i często słyszała wyzwiska. Spokój odnalazła dopiero w społecznym liceum o profilu artystycznym, gdzie uzyskała akceptację kolegów i bez przeszkód zaczęła realizować swoje pasje. W kręgu zainteresowań Fabienne znajduje się przede wszystkim sztuka – młoda artystka wyraża siebie poprzez rysunek i zamierza studiować na Akademii Sztuk Pięknych.

Znana z: mediów społecznościowych Michała Wiśniewskiego, który od zawsze chętnie publikował zdjęcia swoich dzieci. Fabienne prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 37 tys. osób. Na profilu nie brakuje zdjęć z rodziną – z matką oraz przyrodnim rodzeństwem. Dziewczyna ma bardzo dobre relacje z rodzicami, o czym wielokrotnie wspominała w wywiadzie dla mediów. Michał i Marta stanowili dla niej ogromne wsparcie na każdym etapie rozwoju i aktywnie uczestniczyli w jej życiu. Na instagramowym koncie młodej artystki z pewnością będą pojawiały się także jej rysunki.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @fabbka

Facebook: @fabiennewisniewska
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index