bio

 • Wiek:
  32 lat
 • Data urodzenia:
  7 września 1988
 • Pochodzi z:
  Pruszków
 • Znany/a z...:
  mistrzyni karate, trenerka i żona najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego
 • Zawód:
  trenerka fitness, sportsmenka, specjalistka od spraw żywienia
 • Wzrost:
  168cm
 • Znak zodiaku:
Anna Lewandowska z domu Stachurska – mistrzyni Polski, Europy i świata w karate tradycyjnym. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i studiów podyplomowych, żona polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Z wykształcenia menedżer sportu oraz specjalistka do spraw żywienia. Trenerka personalna, w tym certyfikowana trenerka TRX, Insanity. Posiada także certyfikat Jillian Michaels. Prywatnie żona piłkarza reprezentacji Polski i niemieckiego Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego i ceniona specjalistka od zdrowego trybu życia. Jej autorskim projektem jest blog „Healthy Plan by Ann”, na którym zamieszcza filmiki z ćwiczeniami oraz porady dietetyczne. Prowadzi również popularny fanpage na Facebooku, na którym codziennie obserwuje ją ponad milion trzysta tysięcy osób (stan na grudzień 2016). Anna Lewandowska wydała dwie płyty DVD z ćwiczeniami „Karate Cardio” i "„Karate Cardio Military” oraz książki „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” i wydaną w 2016 roku "Zdrowe gotowanie by Ann".
W życiu od zawsze towarzyszył jej sport. Jako zawodniczka karate występująca w barwach Klubu Karate Pruszków zdobyła na licznych imprezach sportowych 38 medali. W 2013 roku wraz z koleżankami z drużyny (Justyną Marciniak, Marią Deptą i Małgorzatą Zabrocką) odniosła największy sukces w historii polskiego karate Fudokan zdobywając złoty medal na mistrzostwach świata w karate rozgrywanych w Pradze.
Rok 2017 rozpoczęła od pojawienia się na Gali Mistrzów Sportu, gdzie odbierała w imieniu męża nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego polskiego sportowca roku. Jest zajęta pisaniem kolejnej książki, tym razem poradnika dla kobiet w ciąży oraz pracuje nad własną, ekologiczną linią kosmetyków dla kobiet w ciąży i dzieci.
 

Anna Lewandowska prywatnie

Anna Lewandowska jest córką operatora filmowego Bogdana oraz scenografki Marii Stachurskich. Ma brata Piotra. Rozpoznawalność Annie Lewandowskiej dała długoletnia znajomość z Robertem Lewandowskim, którego żoną jest od 22 czerwca 2013 roku. Para strzeże swojej prywatności i niewiele mówi na temat początków znajomości. W jednym z wywiadów Robert Lewandowski zdradził, że gdy pierwszy raz spotkał Annę Lewandowską myślał, że trenuje balet. Nawet nie przypuszczał, że jego przyszła żona trenuje karate. Ślub i wesele Anny i Roberta Lewandowskich był jednym z największych wydarzeń roku, bawili się na nim m.in. koledzy Lewandowskiego z reprezentacji Polski i drużyn, w których występował.
 

Anna Lewandowska ciąża

6 grudnia 2016 roku Robert Lewandowski w trakcie meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt zadedykował swojego gola żonie dając do zrozumienia, że Anna Lewandowska jest w ciąży. Ciążę potwierdziła sama Anna Lewandowska chwilę potem. Od tej pory nie słabnie zainteresowanie najbardziej oczekiwanym dzieckiem w Polsce, a Anna Lewandowska korzysta ze swoich doświadczeń w pomocy innym, jak zdrowo i aktywnie przeżyć okres ciąży.
 

Imię dziecka Anny Lewandowskiej

Ania i Robert Lewandowscy zostali rodzicami 4 maja. Anna urodziła córkę, Klarę. O tym, że Robert Lewandowski został ojcem, dowiedzieliśmy się z jego Instagrama, na którym piłkarz pokazał zdjęcie z dziewczynką. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem, a z gratulacjami dla pary pospieszyły polskie gwiazdy. Mała Klara Lewandowska jest spod znaku Byka. 
 

Anna Lewandowska druga ciąża 

6 listopada 2019 roku Robert Lewandowski podczas meczu Bayernu Monachium ponownie wykonał tę samą, co trzy lata wcześniej "cieszynkę". Po strzelonej bramce włożył piłkę pod koszulkę i zaczął ssać kciuk. Tym samym piłkarz ogłosił, że Anna Lewandowska jest w drugiej ciąży. Dziecko pary ma przyjść na świat w kwietniu 2020 roku.