Spalanie kalorii

Kaloria to jednostką energii. Terminu używa się w dietetyce do określenia wartości żywieniowej produktów. Spalanie kalorii zależy od płci, wagi, wieku oraz tempa wykonywania ćwiczenia.
Ćwiczenia w domu – trening obwodowy
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Trening obwodowy – co to jest? Trening obwodowy w domu

Trening obwodowy zalicza się do nowoczesnych technik rzeźbienia i wzmacniania sylwetki. Jest intensywny i pozwala wypracować każdy mięsień podczas jednej sesji. Trening obwodowy w domu to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji bez potrzeby wizyt na siłowni.
Iwona Sitko
Kobieta biega nad brzegiem morza.
sport
Ćwiczenia
trening

Fitness na plaży, czyli ciekawa forma aktywności na lato

Fitness jest formą aktywności fizycznej, którą można praktykować nie tylko w sali na siłowni. Świetnym pomysłem na urozmaicenie wakacyjnego wyjazdu może być uprawianie fitnessu na plaży. Taka forma ćwiczeń powinna przypaść do gustu w szczególności kobietom, które poprzez aktywny wypoczynek chcą spalić kalorie i wyrzeźbić swoją sylwetkę.
Marcin Michalewski
Młoda kobieta ćwiczy na zajęciach barre.
sport
Ćwiczenia
trening

Ćwiczenia fitness i balet w jednym, czyli barre workout - na czym polega trening?

Barre workout to intensywne i bardzo efektywne ćwiczenia, które angażują całe ciało. Trening wzmacnia mięśnie, poprawia postawę ciała, a także pozwala osiągnąć smukłą sylwetkę. Barre workout to połączenie fitnessu i baletu z elementami klasycznego aerobiku oraz jogi.
Magdalena Bytys
Jak schudnąć wiosną?
odchudzanie
sport
treningi

Nadeszła wiosna - jak szybko schudnąć? Propozycje aktywności fizycznej w domu i na świeżym powietrzu

Wiosną można podjąć się różnych form aktywności fizycznej, zarówno w domu, jak też na świeżym powietrzu. Ćwiczeniami polecanymi w ciepłe, wiosenne popołudnia są: jogging, jazda na rowerze, spacery i jazda na rolkach. Wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi można wybrać się nad jezioro i popływać rowerkiem wodnym.
Natalia Szubiela
Squash - modny sport
odchudzanie
sport
treningi

Squash - modny sport na wiosnę i sposób na spalenie kalorii po zimie

Squash jest obecnie jednym z modniejszych sposobów na spalanie kalorii. Gra nie wymaga zbyt dużo miejsca - odpowiednie pomieszczenia znajdują się w większości siłowni oraz w klubach fitness. Dyscyplinę można uprawiać cały rok - samodzielnie lub w parach. Coraz częściej organizowane są też turnieje dla amatorów.
Magdalena Rozmus
Akcesoria do pole dance
sport
Ćwiczenia
modelowanie sylwetki

Rura do pole dance: statyczna czy obrotowa? Jak wybrać materac, by ćwiczenia były bezpieczne?

Rura do pole dance może być statyczna lub obrotowa. Zwykle ma średnicę od 40 do 50 mm. Przy treningu bardzo ważny jest materac, który zapewnia bezpieczeństwo w razie upadku. Warto wybrać taki, który został wykonany z pianki o dużej gęstości.
Agnieszka Wadowska
Para młodych ludzi ćwiczy metodą EMS.
sport
Ćwiczenia
Mięśnie

EMS – trening, który wzmacnia mięśnie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i likwiduje cellulit

Trening EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśniową. Pozwala wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Efekty EMS pojawiają się już po 4-6 tygodniach. Cena jednego zabiegu to 120-140 zł.
Agnieszka Wadowska
kobieta na siłowni z pomarańczowym bidonem w ręce i słuchawkami w uszach
sport
Ćwiczenia
Siłownia

Pierwsza wizyta na siłowni – jak się do niej przygotować?

Do pierwszej wizyty na siłowni należy przygotować się zarówno fizycznie, jak i mentalne. W celu uniknięcia początkowej dezorientacji warto umówić się z trenerem personalnym, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu rozpisze nam plan treningowy i udzieli kilku cennych wskazówek. Oprócz tego przed pierwszą wizytą na siłowni warto przygotować sobie kilka niezbędnych rzeczy, w tym m.in. wodę czy ręcznik do ocierania potu.
Ewa Zwolak
kobieta robiąca przysiady
odchudzanie
sport
Ćwiczenia

Co to jest tabata i dla kogo jest skierowana? Wskazówki do ćwiczeń tabaty

Tabata jest treningiem interwałowym, który trwa 4 minuty. W zestawie ćwiczeń znajdują się pompki, brzuszki, plecki, przysiady i skakanie na skakance. Tabata jest skierowana do wszystkich osób chcących zrzucić zbędny tłuszcz.
Tomasz Delmaczyński
Kombucha
odchudzanie
zdrowe produkty
przepisy

Jakie właściwości ma grzybek herbaciany? Przepis na napój z kombuchy

Kombucha, potocznie nazwyana grzybem herbaciany, to nazwa rośliny z której tworzy się wywar o cennych leczniczych właściwościach. Napar pomaga m.in. w problemach trawiennych, wspiera pracę wątroby, reguluje ciśnienie krwi, a także dodaje energii.
Magdalena Bytys
Trening mięśni brzucha
sport
trening
modelowanie sylwetki

Turbo Spalanie Chodakowskiej – 600 kcal w 45 minut

Turbo Spalanie to 45-minutowy trening, który opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Pozwala skutecznie spalać tłuszcz, ale nie poleca się go osobom początkującym.
Justyna Dąbrowska
kijki do nordic walking
sport
trening
modelowanie sylwetki

Czy warto uprawiać nordic walking, odchudzając się

Efekty nordic walking to wzmocnienie mięśni rąk, nóg, tułowia oraz lepsza praca układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Maleje ryzyko kontuzji, obciążenia i urazów stawów oraz kręgosłupa. Organizm się dotlenia, wzmacnia się jego kondycja, witalność i łatwiej jest utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie.
Agnieszka Krasa
mężczyzna podczas treningu
sport
trening
modelowanie sylwetki

P90x, czyli Power 90 Extreme - domowe ćwiczenia, które przyniosą ekstremalne efekty

Trening p90x to zestaw różnorodnych ćwiczeń na 90 dni, które można wykonywać w domu. Program treningowy ma trzy poziomy: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Jego efekty to intensywne spalanie tłuszczu i harmonijne kształtowanie mięśni.
Anna Cholewa
Mężczyzna biegnie po Central Parku w Nowym Jorku
sport
trening
Spalanie kalorii

Efekty regularnego uprawiania marszobiegu

Marszobieg jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć biegać, ale brak im kondycji. Ponadto zbyt duża masa ciała to obciążenie dla stawów podczas aktywności fizycznej, a marszobieg pozwoli zrzucić kilka kilogramów. Treningi powinno wydłużać się stopniowo.
Anna Harasymiuk
kobieta podczas sprzątania
odchudzanie
ćwiczenia odchudzające
Kalorie

Spalać kalorie, nic nie robiąc? To możliwe!

To, ile kalorii spalamy każdego dnia, da się oszacować na podstawie wieku, wzrostu, wagi i rodzaju wykonywanych przez nas codziennych czynności.
Aleksandra Gajowiak
Mężczyzna i kobieta w łóżku
seks
pozycje seksualne
Spalanie kalorii

Seks a odchudzanie

Kalorie, które spalamy podczas seksu uzależnione są od intensywności, czasu trwania zbliżenia oraz kondycji partnerów. Kobieta średnio spala podczas minuty seksu około 3 kcal, u mężczyzny są to średnio 4 kcal.
Joanna Jędrzejczyk
Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa