"Ranczo" - polski serial obyczajowy - strona 3

"Ranczo" to opowieść o losach mieszkańców wsi Wilkowyje. Serial doczekał się 10 sezonów, podczas oglądania których poznajemy życie i mentalność lokalnej społeczności. Opowieść jest pełna humoru, ale niejednokrotnie porusza też poważne kwestie, m.in. alkoholizmu, nieuczciwej pracy urzędników czy politycznych układów.Kraj produkcji: Polska

Język: polski

Liczba sezonów/odcinków: 10 sezonów (każdy po 13 odcinków)

Reżyser/producent: Wojciech Adamczyk, Telewizja Polska Studio A

Gdzie jest emitowany: TVP1, od grudnia 2020 serial dostępny jest również na platformie VOD Netflix

Premiera: 5 marca 2006

Gatunek: serial komediowo-obyczajowy

Ogólny zarys fabuły: "Ranczo" to serial komediowo-obyczajowy o perypetiach mieszkańców Wilkowyj, niewielkiej miejscowości na wschodnich krańcach Polski. Główną bohaterką jest Lucy Wilska - Amerykanka o polskich korzeniach. Kobieta odziedziczyła po zmarłej prababci stary dworek we wsi Wilkowyje. Lucy przyjeżdża pod wskazany adres początkowo tylko po to, aby sprzedać posiadłość. Po jakimś czasie okazuje się, że uroki życia na wsi bardzo jej odpowiadają, dlatego postanawia wyremontować dworek i zamieszkać w nim na stałe. Lucy spotyka tam miłość i ostatecznie zakłada rodzinę. Mieszkając w Wilkowyjach, musi się jednak zmagać się z licznymi problemami, które w nieco ironiczny sposób ukazują życie i morale wiejskiej społeczności. Dużą rolę w serialu odgrywają: ksiądz Piotr Kozioł oraz jego brat bliźniak, wójt gminy Paweł Kozioł, w których wciela się Cezary Żak. We wsi żyje również wiele przedsiębiorczych i charakternych kobiet, jak: Solejukowa, Michałowa, Więcławska, Hadziukowa. Istotnym elementem całej historii, który wprowadza do fabuły wiele zabawnych momentów, jest słynna ławeczka. To miejsce pod sklepem spożywczym, w którym regularnie przesiaduje trójka miejscowych pijaczków. Popijają oni wino o nazwie "Mamrot" i bardzo celnie, a jednocześnie prześmiewczo komentują nie tylko życie w rodzinnej wsi, lecz także polską rzeczywistość.

Czy jest na podstawie książki, prawdziwej historii: Nie, ale na podstawie serialu powstały 2 publikacje: "Ranczo" i "Ranczo 2" autorstwa Jerzego Niemczuka i Andrzeja Grembowicza. Obie książki zostały wydane w 2014 r. przez Wydawnictwo Literackie.

Najważniejsze postacie + aktorzy: - Lucy Wilska zagrana przez Ilonę Ostrowską; - ks. Piotr Kozioł i wójt gminy Wilkowyje Paweł Kozioł zagrani przez Cezarego Żaka; - żona wójta Halina Kozioł zagrana przez Violettę Arlak; - Jakub "Kusy" Sokołowski zagrany przez Pawła Królikowskiego; - Andrzej Więcławski zagrany przez Grzegorza Wonsa; - Tadeusz Hadziuk zagrany przez Bogdana Kalusa; - Patryk Pietrek zagrany przez Piotra Pręgowskiego; - Krystyna Więcławska zagrana przez Dorotę Chotecką-Pazurę; - Violetta Kotecka zagrana przez Magdalenę Waligórską-Lisiecką; - Wiesława Oleś zagrana przez Ewę Kuryło; - Maciej Solejuk zagrany przez Sylwestra Maciejewskiego; - "Michałowa" Japycz zagrana przez Martę Lipińską.

Zdobyte nagrody:
 • statuetka Melonika dla najzabawniejszego serialu komediowego (2006);
 • Nagroda Grand Prix dla Wojciecha Adamczyka na Festiwalu Dobrego Humoru (2006);
 • statuetka Melonika dla Pawła Królikowskiego w kategorii Najlepszy aktor komediowy (2007);
 • Złota Podkowa w kategorii Najlepszy serial komediowy (2007);
 • Złota Podkowa dla Cezarego Żaka w kategorii Najlepsza męska rola w serialu komediowym (2007);
 • Telekamera przyznana przez czytelników pisma "TeleTydzień" w kategorii Komediowy serial (2009);
 • Kryształowy Granat przyznany na Festiwalu Filmów Komediowych Lubomierzu dla najlepszego serialu komediowego w ostatnim sezonie (2009);
 • Telekamera w kategorii Fabularny serial (2015);
 • Złoty Światowid dla Cezarego Żaka za podwójną rolę księdza i wójta (2015);
 • Nagroda od czytelników pisma "Świat Seriali" w kategorii Polski serial wszech czasów;
 • Złota Telekamera w kategorii Fabularny serial (2016);
 • Złoty Szczeniak dla Cezarego Żaka dla najlepszej aktorskiej kreacji w serialu (2020).
 • Quiz z serialu "Ranczo"
  Ranczo

  QUIZ! Kuchnia a serial „Ranczo”! Kto robił najlepsze pierogi, a komu nie wyszła musaka? Sprawdź się!

  Kto gotuje najlepiej w „Ranczu”? Michałowa czy Solejukowa? Ha! Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ale mistrzów kuchni jest w tym serialu naprawdę sporo. Co o nich wiesz? Sprawdź się!

  Zobacz także: QUIZ! Hadziuk, Solejuk, Więcławski - nazwiska bohaterów "Rancza" znają wszyscy, co z imionami? Sprawdź!

  Bartek Ufniarz
  Kadr z serialu Ranczo, Cezary Żak
  Ranczo

  QUIZ z serialu "Ranczo"! Czy znasz wilkowyjskie gwiazdy - to artyści, dziennikarze, a nawet prezydent

  Niby mała miejscowość, a osobistości tyle, że można nimi obdzielić duże miasto. W Wilkowyjach z serialu "Ranczo" można zrobić karierę polityczną - od wójta do prezydenta, i kościelną - od proboszcza do biskupa. Tu mieszkają artyści, jak malarze czy pisarze, tu przyjeżdżają też gwiazdy ze stolicy. Jak dobrze pamiętacie wszystkich wilkowyjskich celebrytów? Sprawdźcie się w naszym kolejnym quizie! I koniecznie podzielcie się wynikiem. 

  BZ
  Quiz z "Rancza"
  Ranczo

  QUIZ! Kłótnie w „Ranczu”! Pamiętasz awantury z udziałem bohaterów serialu?

  Bohaterowie serialu "Ranczo" są bardzo temperamentni! Dziś zapytamy Was o kłótnie i awantury z ich udziałem, o których pamięta każdy, a przynajmniej tak nam się wydaje! Sprawdźcie, czy przebrniecie przez nasz nowy QUIZ!

  Zobacz także: QUIZ! Hadziuk, Solejuk, Więcławski - nazwiska bohaterów "Rancza" znają wszyscy, co z imionami? Sprawdź!

  Bartek Ufniarz
  Quiz z Rancza
  Ranczo

  QUIZ! Hadziuk, Solejuk, Więcławski - nazwiska bohaterów "Rancza" znają wszyscy, co z imionami? Sprawdź!

  Serialowe nazwiska i pseudonimy bohaterów "Rancza" znają wszyscy. Ale co z imionami? Pamiętacie, jak nazywają się główne i drugoplanowe postacie z kultowego serialu TVP? Jeśli tak, to zapraszamy Was do quizu! 

  Pamiętajcie, że na "Ranczo" możecie głosować w naszym plebiscycie na Gwiazdę Roku Party.pl 2020!

  Bartek Ufniarz
  Serial Ranczo, ławeczkowicze
  Ranczo

  QUIZ Wilkowyjskie klimaty. Bez nich nie byłoby "Rancza"! Jak dobrze je pamiętacie?

  Serial "Ranczo" to wspaniałe postaci, świetnie skonstruowany scenariusz i dialogi, ale nie tylko! To również wilkowyjska atmosfera, charakterystyczne budynki, sielski klimat dworku Lucy, słowem wszystkie te klimaty, które sprawiają, że tak bardzo lubimy ten serial. Jak dobrze je pamiętacie? Sprawdźcie się w naszym quizie i koniecznie pochwalcie wynikiem.

  BZ
  Elżbieta Romanowska
  Ranczo

  Gwiazda serialu "Ranczo" w nowym programie TVP! Elżbieta Romanowska poprowadzi „Anything goes. Ale jazda”.

  Już jesienią nowy program w TVP. Kiedy emisja?
  Milena Tuzimek
  Patricia Kazadi całuje się z Piotrem Ligienzą
  Ranczo

  QUIZ! Zdrady i romanse w serialu "Ranczo"! Kto z kim i dlaczego? Sprawdź, co pamiętasz!

  O bohaterach serialu "Ranczo" można powiedzieć wiele - ale o niektórych na pewno nie to, że byli wierni! Kto z kim miał romans? Kto kogo przyłapał na gorącym uczynku? Sprawdź, jak dobrze pamiętasz losy postaci, które sporo mieszały. Czas start!

  Zobacz także: Wybierz Serial Roku 2020 w naszym wielkim plebiscycie! Szykuje się zacięta rywalizacja

  Bartek Ufniarz
  Gwiazda Party.pl 2020 - nominacje
  Radosław Majdan
  Dorota Szelągowska
  Ranczo

  Rusza wielki plebiscyt magazynu "Party" oraz Party.pl! Wybierz z nami największą Gwiazdę Party.pl 2020!

  Rusza wielki plebiscyt magazynu "Party" oraz Party.pl! Wybierz z nami największą Gwiazdę Party.pl 2020!
  Bartek Ufniarz
  Serial Ranczo, Lucy Wilska
  Ranczo

  Błyskawiczny QUIZ z Rancza! Kto to mógł powiedzieć? Mamy dla Was 10 cytatów

  Z czym kojarzy nam się "Ranczo"? Fantastycznymi postaciami, życiowymi sytuacjami, wilkowyjskimi klimatami, wspaniałymi aktorami... Dla wielu widzów "Ranczo" to również świetne teksty. Jak dobrze pamiętacie ten kultowy serial? Dziś proponujemy Wam zmierzyć się z cytatami. Kto to powiedział? Lucy, Kusy, senator, może ksiądz, albo Michałowa? Zapraszamy do zabawy. I koniecznie podzielcie się wynikiem! 

  BZ
  Serial Ranczo
  Ranczo

  Obcokrajowcy w serialu „Ranczo”: Francescę zna każdy, a innych? Sprawdźcie się w naszym quzie!

  Wilkowyje, niby na uboczu, a od zagranicznych gości aż się w nich roiło - od "Amerykanki" Lucy zaczynając, przez Francescę, Kao Tao, Belgijką, Holendra... Można długo wymieniać. A Wy jak dobrze pamiętacie obcokrajowców z serialu "Ranczo"? Sprawdźcie się w naszym quizie. I oczywiście nie zapomnijcie podzielić się wynikiem!

  BZ
  Quiz z serialu Ranczo
  Patricia Kazadi
  Ranczo
  Emilia Komarnicka

  QUIZ! Seksowne i niebezpieczne! Co wiesz o najpiękniejszych kobietach z "Rancza"?

  Piękne, seksowe i równie niebezpieczne. Przebojowych kobiet w "Ranczu" nie brakowało! Wzbudzały szacunek, podziw i zazdrość! Co o nich wiecie? Rozwiążcie nasz gorący quiz dotyczący bohaterek kultowego serialu!

  Czas start!

  Zobacz takżeLucy, Kusy, wójt, czy ksiądz? QUIZ - 10 szybkich cytatów z Rancza! I kto to powiedział?

  Bartek Ufniarz
  Serial Ranczo, Lucy Wilska i ksiądz proboszcz Kozioł
  Ranczo

  Byli w „Ranczu” od pierwszego do ostatniego odcinka! Trudny QUIZ o najważniejszych postaciach

  Było w serialu "Ranczo" kilka postaci wyjątkowych, a to z tego względu, że oglądaliśmy je przez cały czas trwania produkcji - od pierwszego do ostatniego odcinka. Pamiętacie? To oczywiście Lucy, Kusy, ksiądz i jego brat bliźniak, ale także Pietrek, Więcławscy, czy Koziołowa. Co pamiętacie o głównych postaciach serialowego hitu? Sprwadźcie to w naszym QUIZIE. I jak zwasze - pochwalcie się koniecznie wynikami!

  BZ
  Ranczo, Lucy i Kusy
  Ranczo

  Quiz o ukochanej parze „Rancza”! Co wiesz o Lucy i Kusym?

  Piękna Amerykanka, próbująca odnaleźć się w Polsce, i artysta o pięknej duszy szukający swojego miejsca. To musiało się skończyć piękną miłością. Widzowie serialu "Ranczo" pokochali Lucy Wilską i Kusego i z zapartym tchem śledzili ich losy od pierwszego, do ostatniego odcinka serialu. A co Wy zapamiętaliście o tej niezwykłej parze? Sprawdźcie się w naszym quizie! Oczywiście zachęcamy - pochwalcie się wynikiem.

  BZ
  Wójt Paweł Kozioł, serial Ranczo
  Ranczo

  Wilkowyje bez tajemnic! Trudny QUIZ wiedzy z serialu "Ranczo"

  Wszystkim widzom "Rancza" proponujemy kolejną zabawę! Jeśli uważnie oglądaliście ten kultowy serial, nie powinniście mieć większych problemów z rozwiązaniem naszego quizu. Chociaż przy pytaniu numer 6 sami się zastanawialiśmy... Czy Wilkowyje naprawdę nie mają przed Wami tajemnic? Sprawdźcie sami. Oczywiście liczymy, że pochwalicie się wynikiem.

  BZ
  Kadr z serialu Ranczo
  Ranczo

  Lucy, Kusy, wójt, czy ksiądz? QUIZ - 10 szybkich cytatów z Rancza! I kto to powiedział?

  Kolejna zabawa dla widzów "Rancza"! Jeśli lubiłeś ten kultowy serial i dobrze czujesz się w Wilkowyjach, nie powinieneś mieć z naszym quizem większych problemów. Lucy Wilska, Kusy, Pietrek, ksiądz biskup, wójt senator, Japycz, Solejukowa, Czerepach... Produkcja była pełana wyrazistych postaci, po których zostało mnóstwo świetnych cytatów. Czy je pamiętacie? 

  Sprawdźcie się w naszym quizie! I oczywiście pochwalcie się wynikami.

  BZ
  Co wiesz o Więcławskich z Rancza?
  Dorota Chotecka
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Więcławskich z "Rancza"? Sprawdź się!

  Czas na kolejną parę z "Rancza" - Więcławskich! Co wiesz o postaciach wykreowanych przez Dorotę Chotecką-Pazurę i Grzegorza Wonsa? Czas się sprawdzić na ich temat!

  Zaczynamy!

  Zobacz takżeQUIZ! Co wiesz o Hadziukach z serialu "Ranczo"? Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Co wiesz o Wezółach z Rancza?
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Wezółach z serialu "Ranczo"? Sprawdź swoją wiedzę!

  Beata Olga Kowalska oraz Wojciech Wysocki w "Ranczu" stworzyli osobliwe małżeństwo! Ależ kto nie kocha nadzwyczaj spokojnego doktora Wezóła i jego szalonej żony? Chyba wszyscy! Co o nich wiecie? Czas start!

  Zobacz takżeQUIZ! Co wiesz o Więcławskich z "Rancza"? Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Gwiazdy na planie serialu Ranczo
  Ranczo
  Anna Iberszer

  Gwiazda "Rancza" przez koronawirusa nie może pracować, ale ma plan "B"! Nie uwierzycie, co robiła w przeszłości!

  Wiedzieliście, że Anna Iberszer w przeszłości pracowała na basenie i była ratownikiem?
  Karolina Błaszkiewicz
  Najnowszy QUIZ z "Rancza"
  Ranczo
  Brzydula
  Katarzyna Żak

  Gwiazda "Rancza" wystąpi w "BrzydUli"! Znów zagra prostą, biedną kobietę!

  Katarzyna Żak w serialu BrzydUla zagra postać podobną do Solejukowej! Gwiazda Rancza w serialu BrzydUla!
  Karolina Błaszkiewicz
  Co wiesz o Hadziukach z serialu Ranczo
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Hadziukach z serialu "Ranczo"? Sprawdź się!

  Choć od zakończenia "Rancza" minęło już kilka lat to wszyscy fani wciąż tęsknią za bohaterami hitowego serialu. Polacy pokochali Lucy, Kusego, wójta Kozioła, Michałową czy rodzinę Solejuków. Do jednych z najsympatyczniejszych bohaterów serialu należeli również Hadziuk i Hadziukowa. Chociaż ich małżeństwo nie było idealne, to w ostateczności zawsze się wspierali i razem walczyli o lepszą przyszłość. Przypomnijcie sobie, co wiecie o rodzinie Hadziuków i spróbujcie rozwiazać nasz QUIZ! 

  Jak wiele pamiętasz z serialu "Ranczo"? Sprawdzamy! :)

  Zobacz także: QUIZ! Co wiesz o Solejuku z serialu "Ranczo"? Sprawdź się!

  Karolina Błaszkiewicz
  Quiz z Rancza
  Ranczo

  QUIZ! O którym księdzu z "Rancza" mowa? Sprawdź się!

  Nie martwcie się, jeszcze nie skończyli nam się bohaterowie serialu "Ranczo", o których będziemy Was pytać. Dziś czas na kler - księdza Roberta, Macieja oraz biskupa Kozioła! Czy dacie ich rozpoznać po krótkim opisie, cytacie lub wątku? Na pewno! Z Bogiem.

  Czas start!

  Zobacz także: QUIZ! Co wiesz o Więcławskich z "Rancza"? Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Ławeczkowicze z serialu "Ranczo"
  Ranczo

  Rozwiąż nasz QUIZ i sprawdź, czy możesz zasiąść na ławeczce w "Ranczu"! Wiesz kto to powiedział?

  Ławeczka to dla "Rancza" prawdziwa instytucja. Wbrew pozorom ławeczkowicze, choć czasem nadużywają "Mamrota", są nie tylko obserwatorami wydarzeń w Wilkowyjach, ale też prawdziwymi filozofami. Z ust Solejuka, Pietrka, Japycza czy Hadziuka padło wiele pamiętnych sentencji. Pamiętacie, który z nich, co powiedział?

  Sprawdźcie to w naszym quizie! I koniecznie pochwalcie się wynikami.

  Zobacz także: 20 trudnych pytań z "Rancza"! Jak dobrze pamiętasz ten serial? QUIZ

  BZ
  Plan serialu Ranczo
  Ranczo

  Mistrzowie drugiego planu "Rancza"! QUIZ Jak dobrze znasz te postaci z serialu?

  Wszyscy znamy Lucy i Kusego. Śledzimy losy i rozwój kariery braci Koziołów. Nie mają przed nami tajemnic wilkowyjscy ławeczkowicze, czy Michałowa. Ale co wiemy o postaciach rugoplanowych "Rancza"? Czas to sprawdzić! Dlatego kolejny serialowy quiz poświęcimy właśnie im. Koniecznie dajcie znać jak Wam poszło.

  BZ
  Co wiesz o Solejuku z serialu "Ranczo"?
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Solejuku z serialu "Ranczo"? Sprawdź się!

  Czas na kolejny quiz o serialowym bohaterze z "Rancza". Tym razem chcemy sprawdzić Waszą wiedzę na temat Solejuka, stałego bywalca "ławeczki"! Jak dobrze znasz postać odegraną mistrzowsko przez Sylwestra Maciejewskiego? 

  Czas start!

  Zobacz także: QUIZ! Jak dobrze znasz kobiety z "Rancza"? Są silne i wyjątkowe! Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Serial Ranczo wraca!
  Ilona Ostrowska
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Lucy Wilskiej z serialu "Ranczo"?! Sprawdź się!

  Ujmujący uśmiech, amerykańska otwartość i... polski upór To właśnie Lucy Wilska, jedną z ulubionych postaci "Rancza". Postać zagrana przez Ilonę Ostrowską pokochały miliony widzów serialu. Dla nich wszystkich mamy kolejną "ranczową" zabawę - quiz jak dobrze znacie losy serialowej Lucy? Sprawdźcie się koniecznie!

  Zobacz takżeTen QUIZ z "Rancza" jest jak matura! Zdasz? Sprawdź się w najnowszym teście!

  BZ
  Rozpoznaj polski serial po opisie jednej sceny
  M jak miłość
  Ranczo

  QUIZ! Rozpoznaj polski serial po opisie jednej sceny. To naprawdę trudny test!

  Kochacie polskie seriale?! Jasne, że tak! Dlatego mamy dla Was trudny serialowy quiz! Czy rozpoznasz serial po opisie jednej sceny? Hmmm, to nie takie łatwe! Dlatego skup się i podejmij wyzwanie, a na koniec koniecznie pochwal wynikiem.

  Czas start!

  Zobacz także: QUIZ! Skąd pochodzi ten cytat? Z "Rancza" czy "Kogla Mogla"? Łatwe? Nie do końca. Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Skąd pochodzi ten cytat? Z "Rancza" czy "Kogla mogla"?
  Ranczo
  film Kogel Mogel

  QUIZ! Skąd pochodzi ten cytat? Z "Rancza" czy "Kogla Mogla"? Łatwe? Nie do końca. Sprawdź się!

  Tak, zrobiliśmy to specjalnie dla Was! Sprawdzimy Waszą wiedzę z dwóch hitowych produkcji, które kochacie - filmu "Kogel Mogel" oraz serialu "Ranczo"? Co je łączy? Absolutnie kultowe teksty! Ale czy dacie radę dopasować cytat do serialu lub filmu? Na pewno! (dla ułatwienia przy niektórych opcjach odpowiedzi podamy imię bohatera)

  Czas start!

  Zobacz także: Oto najtrudniejszy QUIZ ze wszystkich części "Kogla Mogla"! Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Co wiesz o kobietach z "Rancza"?
  Ranczo

  QUIZ! Jak dobrze znasz kobiety z "Rancza"? Są silne i wyjątkowe! Sprawdź się!

  Co wiesz o wszystkich kobietach z "Rancza"? Lucy, Solejukowa, Hadziukowa, Wezółowa, Kinga, Klaudia... Nie da się ukryć, że to one trzymały w ryzach swoich mężczyzn! Sprawdźcie, czy uważnie śledziliście ich losy w serialu! Czas start!

  Zobacz także: QUIZ! Co wiesz o Michałowej z "Rancza"? Jak miała na imię? Sprawdź się w teście!

  Bartek Ufniarz
  Jak dużo wiesz o Czerepachu z "Rancza"?
  Ranczo

  QUIZ! Co wiesz o Czerepachu z serialu "Ranczo"?! Sprawdź się!

  Czas na quiz z kolejnej serialowej postaci z serialu "Ranczo"! Tym razem sprawdzimy Waszą wiedzę na temat Czerepacha (Artur Barciś). Co wiesz o tym geniuszu polityki? Jak uważnie śledziłaś/śledziłeś jego losy? Czas start!

  Zobacz także: 20 trudnych pytań z "Rancza"! Jak dobrze pamiętasz ten serial? QUIZ

  Bartek Ufniarz
  Kusy i Lucy "Ranczo"
  Ranczo

  Co z filmem "Ranczo. Zemsta wiedźm"? Mamy komentarz produkcji!

  Fani serialu "Ranczo" od lat czekają na kontynuację przygód swoich ulubionych bohaterów. Właśnie teraz, w czerwcu aktorzy mieli wchodzić na plan filmu "Ranczo. Zemsta wiedźm". Plany te legły w gruzach po śmierci serialowego Kusego, Pawła Królikowskiego. Ostatnio jego koleżanka z planu zamieściła w sieci smutny wpis. Czy oznacza on, że film jednak nigdy nie powstanie?
  Maria Dąbrowska
  Nasze akcje
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa