Miodowe lata kontra Ranczo
EastNews/AKPA
Seriale

Co za fenomen! Oni grali w „Ranczu”, a wcześniej w „Miodowych latach”. Powtarza się kilkanaście nazwisk!

Aktorzy, którzy zagrali w Miodowych latach i w Ranczo!

Mówisz: "Cezary Żak i Artur Barciś", myślisz: "Miodowe lata"? Fani "Rancza" mogliby się z tym sprzeczać, bowiem Żak i Barciś stworzyli również genialny duet w hicie TVP. Ale okazuje się, że nie tylko oni wystąpili w obu wymienionych produkcjach. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu Tomasz Kot i Agnieszka Dygant stworzyli duet i w "Niani" i w "Na dobre i na złe"), ale w tym przypadku ilość nazwisk jest naprawdę zaskakująca! 

Zobacz także: QUIZ! Naprawdę trudny QUIZ z "Miodowych lat"! Myślisz, że wiesz o tym serialu wszystko? Sprawdź się!

Pamiętacie posterunkowego z "Rancza"? Dziś Arkadiusz Nader jest nie do poznania!

Oni zagrali w "Miodowych latach", a potem w "Ranczu"!

Najpierw w telewizji królowały "Miodowe lata". Sitcom Polsatu cieszył się ogromną popularnością. Producenci "Rancza" już wtedy najpewniej dostrzegli wielki potencjał komediowy Artura Barcisia i Cezarego Żaka i zatrudnili ich w kultowej już dziś produkcji TVP. Ale to niejedyne nazwiska, które łączą obie produkcje!

Dorota Chotecka zagrała w "Miodowych latach" Danutę Norek, z kolei w "Ranczu" Więcławską. Jej serialowy mąż z "Rancza" to zaś Gwidon, czyli prowadzący teleturniej w "Miodowych latach"!

Co wiesz o Więcławskich z Rancza?

Kasia Żak, po odejściu Agnieszki Pilaszewskiej, w "ML" wcieliła się w rolę żony Karola Krawczyka. W "Ranczu" zagrała Solejukową, czyli żonę Solejuka - w tej roli zaś Sylwester Maciejewski. Ten zaś w "Miodowych..." wcielał się w rolę Zenka Klucznego!

Jak zmienił się Maciej Cempura, czyli Szymek Solejuk z Rancza?
Facebook

A doskonała Marta Lipińska dawała w kości Cezaremu Żakowi i w "Ranczo" jako Michałowa, i w "Miodowych latach" jako teściowa, Zofia Rudnik. 

Quiz o Solejukowej z
AKPA

Stasiek w "Ranczu", czyli Aleksander Nader, w "Miodowych latach" zagrał Henryka Sprężynę. Z kolei Wojciech Wysocki to doktor Wezół w "Ranczu" oraz inspektor Kopek w "ML".

East News

Jacek Kawalec zagrał Witebskiego w "Ranczu" oraz Bolka w "ML".

Grażyna Zielińska i Jacek Kawalec na planie serialu
AKPA

Violetta Arlak - w "Ranczu" jako Halina, w "ML" żona supersierżanta Kawałka. W roli Zdobysława Kawałka - wielki Leon Niemczyk, czyli serialowy... Jan Japycz z "Rancza".

Violetta Arlak kiedyś i dziś
EastNews

Co prawda Radosław Pazura zagrał w obu serialach epizody, ale jakże istotne! W "ML" sprzedawcę domków letniskowych, w filmie "Ranczo Wilkowyje" - byłego męża Lucy, sporadycznie wspominanego w "Ranczu". Prywatnie partner Doroty Choteckiej.

Radosław Pazura

Tomasz Sapryk - radny Myćko w "Ranczu", asystent redaktora w "Miodowych latach". A radny Wargacz z "Rancza" to administrator Argasiewicz w "Miodowych latach" - w tej roli z kolei Sławomir Orzechowski! Z kolei radny Bartkowiak, wykreowany przez Marka Lewandowskiego, w "ML" pojawił się jako gangster Kaszana!

Tomasz Sapryk na premierze filmu
ONS

W "ML" policjanta zagrał Aleksander Mikołajczak. Ojciec Izy Miko w "Ranczu" wcielił się zaś w rolę naczelnika Bieżuna z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Krzysztof Dracz w "ML" zagrał Grada, producenta muzycznego, a w "Ranczu" - szefa mafii, Gufiego! 

Krzysztof Dracz

Marek Frąckowiak w "Ranczu" zagrał gangstera Zdrapka, w "Miodowych latach" po prostu gangstera :) 

Marek Frąckowiak nie żyje. Rodzina Marka Frąckowiaka, kim była jego żona?

 

Nowy quiz z Rancza
Seriale
Takiego QUIZU z "Rancza" jeszcze nie było! Uważaj, jest naprawdę trudny. Dasz radę?

Już wiemy, że niektórzy z Was serial "Ranczo" znają jak własną kieszeń. Ale nie poddajemy się - mamy dla Was kolejny, naprawdę trudny i szczegółowy test. Bez zbędnego pisania - gotowi? Czas start! Pochwalcie się wynikiem! 

Zobacz także: "Ranczo": Co wiesz o wątku Lucy i Kusego oraz innych bohaterów związanych z dworkiem? QUIZ!

Już wiemy, że niektórzy z Was serial "Ranczo" znają jak własną kieszeń. Ale nie poddajemy się - mamy dla Was kolejny, naprawdę trudny i szczegółowy test. Bez zbędnego pisania - gotowi? Czas start! Pochwalcie się wynikiem!  Zobacz także:  "Ranczo": Co wiesz o wątku Lucy i Kusego oraz innych bohaterów związanych z dworkiem? QUIZ!

Franciszek Pieczka jako Stach Japycz w serialu "Ranczo"
ONS.pl
Seriale
Jak dobrze znacie Stacha Japycza z "Ranczo"? Sprawdźcie się w naszym urodzinowym quizie!

Choć ciężko w to uwierzyć, Franciszek Pieczka kończy dziś 93 lata! Ról na koncie ma wiele, od Gustlika z "Czterech pancernych" począwszy... i ciężko by było powiedzieć, za którą polubiliśmy go najbardziej. Na pewno jednak znajdzie się wśród nich rola Stacha Japycza, niezapomnianego ławeczkowicza z serialu "Ranczo". Wbrew alkoholowym skojarzeniom, dla wielu mieszkańców Wilkowyj uchodził za lokalnego mędrca. Jeśli oglądaliście kultowy serial, na pewno świetnie pamiętacie jego cytaty.

Z okazji urodzin, mamy dla Was zabawę. Jak dobrze znacie Stacha Japycza? Sprawdźcie się w naszym quizie. A panu Franciszkowi jeszcze raz życzymy 200 lat! 

Choć ciężko w to uwierzyć, Franciszek Pieczka kończy dziś 93 lata! Ról na koncie ma wiele, od Gustlika z "Czterech pancernych" począwszy... i ciężko by było powiedzieć, za którą polubiliśmy go najbardziej. Na pewno jednak znajdzie się wśród nich rola Stacha Japycza , niezapomnianego ławeczkowicza z serialu " Ranczo ". Wbrew alkoholowym skojarzeniom, dla wielu mieszkańców Wilkowyj uchodził za lokalnego mędrca. Jeśli oglądaliście kultowy serial, na pewno świetnie pamiętacie jego cytaty. Z okazji urodzin, mamy dla Was zabawę. Jak dobrze znacie Stacha Japycza? Sprawdźcie się w naszym quizie. A panu Franciszkowi jeszcze raz życzymy 200 lat! 

Artur Barciś i Cezary Żak znów razem
Newsy
Hot16challenge: Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Tym razem rapują, ale fani myślą o powrocie kultowego serialu 
Cezary Żak i Artur Barciś rapują w ramach akcji Hot16challenge. Hot 16 Cezarego Żaka i Artura Barcisia!

Cezary Żak i Artur Barciś znów połączyli siły, tym razem w bijącym rekordy popularności na YouTubie wyzwaniu "Hot16challenge". Akcja jest prosta - artyści (chociaż chcąc, nie chcąc także politycy) nagrywają specjalnie przygotowany utwór (najlepiej 16 wersów), aby promować zbiórkę pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia i walki z koronawirusem. Dzięki zaangażowaniu największych polskich gwiazd (m.in. Roxie Węgiel, Dawid Podsiadło, Cleo, Kayah itd) udało się już zebrać ponad 1,8 mln złotych. Teraz do wyzwania dołączyli Żak i Barciś! Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Projekt cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród muzyków, ale również aktorów. Swój utwór zaprezentował ukochany serialowy duet Polaków, czyli Czerepach i Kozioł z "Rancza" lub Norek i Krawczyk z "Miodowych lat", czyli niezawodni Artur Barciś i Cezary Żak. Zanim panowie zaczęli rapować, usłyszeliśmy jingiel z "Miodowych lat", puszczony przez Barcisia, na co Żak zareagował słowami: Kolega nie może zapomnieć, żyje wspomnieniami Okazuje się, że nie tylko kolega, ponieważ pod ich nagraniem pojawiła się fala komentarzy, w których internauci zaczęli wspominać "Miodowe Lata", a niektórzy dopraszać się powrotu! Masakra że po tylu latach potrafią Panowie wejść w te role perfekcyjnie! Szacun :) "Miodowe lata - 20 lat później"... Kto jest za ?? W tej samej kamienicy i z tą samą obsadą!!! TACONAFIDE jakich potrzebujemy ale na nich nie zasaługujemy - piszą internauci. Wyobrażacie sobie powrót tego serialu? To byłoby coś! Zobacz także:  Gwiazdy "Rancza" na zdjęciach sprzed nawet 15 lat! Jak bardzo się zmieniły? Zobacz! Zobaczcie Hot 16 w wykonaniu Artura Barcisia i...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner