Agnieszka Radwańska, Małgorzata Socha Agnieszka Radwańska i Dawid Celt Agnieszka Radwańska, Dawid Celt zdjęcia ze ślubu Małgorzata Socha na weselu Agnieszki Radwańskiej Małgosia Socha bawi się z Radwańską i Celtem na poprawinach! Zobaczcie jej sukienkę! To Tara Jarmon
Agnieszka Radwańska, Małgorzata Socha
East News/Instagram
1/7
Agnieszka Radwańska, Małgorzata Socha
East News/Instagram

Agnieszka Radwańska miała aż trzy suknie ślubne! Słynna tenisistka powiedziała sakramentalne "tak" swojemu partnerowi Dawidowi Celtowi w miniony weekend. Ślub pary był niezwykle huczny, wręcz bajkowy! Rangę wydarzenia podkreśliła wyjątkowa kreacja panny młodej. Agnieszka Radwańska zdecydowała się na przepiękną suknię projektu Agnieszki Maciejak. Nie była to jednak jedyna suknia ślubna sportsmenki! Były jeszcze dwie. Jakie? Mamy zdjęcia i opisy wszystkich!

 

Zobacz też: Pół roku pracy, 100 metrów jedwabiu, 6 tys. kamieni Swarovskiego. Jak powstawała suknia Radwańskiej?

 

Zobacz wszystkie trzy suknie ślubne Agnieszki Radwańskiej i wybierz najładniejszą z nich!

 

Polecamy: Ślubne szpilki Radwańskiej kosztowały majątek! Drogie, ale... w tych butach można się zakochać!

2/7
Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Projekt sukni ślubnej dla Agnieszki Radwańskiej autorstwa Agnieszki Maciejak powstał w warszawskiej pracowni. Jego forma opiera się na klasycznej linii litery ,,A". Sztuka wykonania przywodzi na myśl precyzję, z jaką powstają suknie z kolekcji haute couture. Niekonwencjonalna, odsłaniająca buty linia przodu oraz dłuższy tył nawiązuje do proporcji sukni wieczorowych z początku lat 50. ubiegłego stulecia.

3/7
Agnieszka Radwańska, Dawid Celt zdjęcia ze ślubu

Dół sukni, wykonany z ponad 30 metrów delikatnej, jedwabnej organzy, zdobi niezwykle pracochłonne ,,piórkowane" wykończenie. Dzięki temu suknia nabiera eterycznego charakteru. Spód został skonstruowany z 60 metrów najcieńszego, luksusowego, plisowanego tiulu, przetykanego satynową, jedwabną podszewką. Góra kreacji jest zdobiona ręcznie motywami wycinanymi z koronki produkowanej od 200 lat w tradycyjnych, francuskich manufakturach. Delikatne kwieciste wzory na górze sukni podkreślają linię ciała. Całość została wyhaftowana ręcznie szklanymi paciorkami szlifowanymi na wzór okrągły i w kształcie łezki. Główne motywy zostały podkreślone girlandami szklanych paciorków tańczących przy każdym ruchu. Do suknie stworzono dwa welony: długi i krótki, są ozdobione tysiącami szklanych migoczących w świetle kamieni.

4/7
Małgorzata Socha na weselu Agnieszki Radwańskiej

Projekt drugiej sukni dedykowanej Agnieszce Radwańskiej w wykonaniu Agnieszki Maciejak został skonstruowany innowacyjną i autorską metodą charakterystyczną dla dzieł projektantki. Delikatne, kwiatowe wzory ręcznie komponowane i cięte z delikatnej i cienkiej jak jedwab srebrzonej skórki, powstały w pracowni  projektantki. Dół sukni oraz wykończenie rękawów są zdobione delikatnymi piórami marabuta ,,płynącymi" przy każdym ruchu. Długość sukni idealnie podkreśla i eksponuje zjawiskowo zgrabne nogi Agnieszki Radwańskiej. To właśnie w tej kreacji Agnieszka Radwańska zatańczyła tradycyjny pierwszy taniec ze swoim mężem Dawidem Celtem!

5/7
Małgosia Socha bawi się z Radwańską i Celtem na poprawinach! Zobaczcie jej sukienkę! To Tara Jarmon

Trzecia suknia to kreacja, którą Agnieszka Radwańska miała na sobie na poprawinach, również jest autorstwa Agnieszki Maciejak. Jest typowym przykładem ,,witrażowej" sukni autorstwa projektantki. Aż dziewięć rodzajów różnych transparentnych tkanin: od koronki po siateczkę, przenika się, wypełniając linie zdobiące perfekcyjną sylwetkę mistrzyni tenisa. Długi rękaw podkreśla wyrafinowany krój, długość do połowy uda idealnie harmonizuje z krojem całości.

 

Która suknia najpiękniejsza? Głosujcie w naszej sondzie!

6/7
Małgosia Socha bawi się z Radwańską i Celtem na poprawinach! Zobaczcie jej sukienkę! To Tara Jarmon
7/7
Czas na poprawiny! Jak wyglądała Agnieszka Radwańska w drugim dniu i jej goście