Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta Sukienka ślubna Agnieszki Radwańskiej - projektu Agnieszki Maciejak Sukienka ślubna Agnieszki Radwańskiej - projektu Agnieszki Maciejak Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta Radwańska w butach Christian Louboutin na ślubie
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta
Ta sukienka musiała kosztować fortunę.
1/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Dziś, 22 lipca 2017 roku, Agnieszka Radwańska i Dawid Celt wzięli ślub w Krakowie na Skałce. Panna Młoda oczarowała gości swoją suknią ślubną projektu Agnieszki Maciejak.

Maciejak to od lat ulubiona projektantka tenisistki, dlatego nic dziwnego, że poprosiła właśnie ją o stworzenie tej najważniejszej sukni w życiu.

 

Chciałam, żeby suknia na ten jeden dzień dla Agnieszki była daleko od awangardy, ale nie byłabym sobą, gdyby nie było w niej kilku motywów, z których słynę, chociażby rozcięcia sukni – powiedziała Party.pl Agnieszka Maciejak i zdradziła kilka szczegółów dotyczących pracy nad suknią ślubną Agnieszki Radwańskiej.

 

Okazuje się, że prace nad suknią ślubną Agnieszki Radwańskiej rozpoczęły się ponad pół roku temu.

Agnieszka z powodu turniejów była w rozjazdach, więc długie godziny rozmawiałyśmy o sukni przez telefon, a potem raz na jakiś czas udało nam się spotkać, żeby zrobić przymiarki. Byłyśmy w nieustannym kontakcie – mówi nam projektantka.

 

Zobacz: Kim jest Dawid Celt, narzeczony Agnieszki Radwańskiej? Jak się poznali?

 

Agnieszka Maciejak wylicza, że sama praca nad suknią zajęła 400 godzin! Ale nic dziwnego skoro suknia Radwańskiej ma 6,5 tysięcy ręcznie wszywanych kamieni.

 

Z czego jest zrobiona suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej?

 

Suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej powstała z ponad 100 metrów materiału, w tym 30 metrów jedwabnej organzy sprowadzanej specjalnie z Włoch z półperłowym splotem z czystego jedwabiu. Wewnętrzna strona to około 70 metrów plisowanego, najdelikatniejszego dostępnego na rynku tiulu.

Zobacz: Agnieszka Radwańska i Dawid Celt biorą dziś ślub. Poznaj szczegóły uroczystości. Atrakcją na weselu będzie kabaret!

 

Dlaczego suknia ma słynny kształt litery A? O kolejnych szczegółach projektu sukienki przeczytasz na następnej stronie.

Zobacz także: Agnieszka Radwańska i Dawid Celt wzięli ślub. ZDJĘCIA z uroczystości. Podoba Wam się sukienka Isi?

2/10
Sukienka ślubna Agnieszki Radwańskiej - projektu Agnieszki Maciejak

Moim wyznacznikiem były suknie nawiązujące do tradycji godnej pary królewskiej. Dlatego litera A i nawiązanie do sukien tworzonych w takich domach mody jak francuski Dior w latach 40. i 50. Słynę ze stylu awangardy, ale ta sukna miała być dostosowana do podniosłej chwili w kościele i do tradycji. Miała być inna – mówi nam Agnieszka Maciejak.

 

Agnieszka miała długi rękaw, który według projektantki jest najbardziej elegancki oraz głęboki dekolt w kształcie litery V, który uwydatnił wysportowaną sylwetkę Radwańskiej. Cała góra jest z transparentnej siatki jedwabnej, do której były były doszyte haftowane koronki francuskie. Koronka jest wyjątkowa, bo jej wzór ma ponad 200 lat i jest nieprzerwanie tworzony w manufakturze we Francji.

Nie można zapomnieć o mieniących się lśniących kamieniach na sukni i welonie. W całej sukni jest w sumie około 6,5 tysiąca takich kamieni - wszystko wszyte ręcznie.

Chciałyśmy uzyskać, by całość lśniła, dlatego na wierzchu są doszyte szklane paciorki Swarovskiego, wszystko miało roziskrzyć się blaskiem, szczęściem i miłością - komentuje nam Maciejak.

3/10
Sukienka ślubna Agnieszki Radwańskiej - projektu Agnieszki Maciejak

Dół sukni był piórkowany, czyli każda nitka organzy była ręcznie rozdzielana, by uzyskać efekt otwartej przestrzeni i lekkości. Całość sukni kończą przywieszone paciorki, które miały dawać efekt rosy na porannej trawie i tańczyć wokół stóp Agnieszki.

Maciejak bardzo dbała o to, by suknia ślubna Radwańskiej z jednej strony lśniła, ale nie była pozbawiona lekkości. A tak duża ilość kamieni w sukience mogła tą równowagą zachwiać. Jednak znakomicie udało się uzyskać pożądany efekt.

4/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Szczęśliwi państwo młodzi Agnieszka Radwańska i Dawid Celt po zaślubinach chętnie pozowali do zdjęć. 

Kiedy zapytaliśmy ile może kosztować suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej usłyszeliśmy, że z racji poświęconego dla niej czasu, ręcznego szycia i specjalnych tkanin koszt takiej kreacji można porównać do kreacji z Haute couture. Dla Agnieszki Maciejak jest ona jednak bezcenna.

5/10
Radwańska w butach Christian Louboutin na ślubie

Do sukni Agnieszka Radwańska dobrała szpilki Christiana Louboutina za 4370 zł. Całe pokryte kryształkami Swarovskiego.

6/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej projektu Agnieszki Maciejak w całej okazałości. Prawda, że piękna?

7/10
Agnieszka Radwańska ślub

Ale to nie wszystkie sukienki jakie na ten dzień ma naszykowane Agnieszka Radwańska. W sumie na ślubie tenisistka ma trzy sukienki od Agnieszki Maciejak. Pozostałe dwie Radwańska założy w różnych etapach swojego wesela. Też były specjalnie dla niej projektowane i szyte.

8/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Zakochani Agnieszka Radwańska i Dawid Celt przyjechali razem do kościoła Na Skałce w Krakowie. Do kościoła wpuszczała ochrona tylko zaproszonych gości.

9/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Przed ślubem Agnieszka była skupiona, nie pozowała fotoreporterom. 

10/10
Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

Po ceremonii zaślubin radośni państwo młodzi chętnie okazywali swoje uczucie i szczęście. Czy teraz Agnieszka Radwańska będzie Radwańska-Celt?