East News
Co za wiadomość!
1/6
East News

Stało się! Po ponad 10 latach gry w reprezentacji Polski Sławomir Peszko ogłosił, że żegna się z kadrą. Nie jest to wielka niespodzianka dla fanów piłki nożnej. Sławomir Peszko już po Mundialu 2018 zapowiadał, że myśli na poważnie o zakończeniu kariery. Piłkarz nie był ostatnio w najlepszej formie. Nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek również nie pokładał w nim wielkich nadziei. Sławomir Peszko pożegnał się ze swoimi kibicami wzruszającym wpisem na Instagramie. Zobaczcie naszą galerię i przekonajcie się sami!

 

POLECAMY: Żenująca wpadka podczas ceremonii wręczenia medali na Mundialu 2018

2/6
Instagram

Sławomir Peszko po ponad 10 latach żegna się z polską reprezentacją. Piłkarz ogłosił ten fakt za pośrednictwem Instagramu. Sławomir Peszko już po Mundialu zapowiadał, że chce zakończyć piłkarską karierę. 

 

- W tym roku mija dziesięć lat odkąd zadebiutowałem w reprezentacji. Robiłem to z lepszym lub gorszym skutkiem, ale zawsze pełniłem jakąś rolę. Myślę, że teraz po mundialu będzie najlepszy czas, by zakończyć reprezentacyjną przygodę - mówił jeszcze niedawno Sławomir Peszko w rozmowie z serwisem sportowefakty.wp.pl.

 

 

Zobacz także: "Wszyscy chcą im dokopać" Lewandowscy stracą popularność przez nieudany mundial w Rosji?

 

Wygląda na to, że właśnie przyszedł ten moment.

 

- Z całego serca i sił swoich starałem się reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Była to ogromna duma grać z orzełkiem na piersi. Umiejętności czasami brakowało, ale na pewno nie woli walki. Dziś mówię Dziękuję Reprezentacji Polski.🇵🇱❤️⚽️Dziękujeę wszystkim Kibicom, Trenerom, Piłkarzom oraz tym, którzy na co dzień pomagali mi w Reprezentacji!! Życzę powodzenia w eliminacjach 👊🏻 - napisał na swoim Instagramie Sławomir Peszko.

 

Jak zaczęła się jego przygoda z polską reprezentacją? Zobaczcie kolejny slajd, aby dowiedzieć się więcej! 

3/6
Robert Lewandowski i Sławomir Peszko cieszą się z golą dla Polski
Eastnews

Sławomir Peszko: jak trafił do polskiej reprezentacji?

 

Sławomir Peszko zadebiutował w polskiej kadrze 19 listopada 2008 roku podczas meczu towarzyskiego Polska-Irlandia. To ówczesny trener, Leo Beenhakker, uwierzył w jego możliwości. Niestety, dwa lata później skończyła się jego dobra passa. Jesienią 2010 roku Franciszek Smuda wyrzucił go z kadry za spożywanie alkoholu. Sytuacja powtórzyła się dwa lata później. Ten sam trener usunął Sławomira Peszko z drużyny, ponieważ ten pod wpływem alkoholu wdał się w awanturę z taksówkarzem w Kolonii. Piłkarz wrócił do kadry, gdy ta trafiła w ręce Waldemara Fornalika. Adam Nawałka dał mu szansę podczas mundialu 2016 oraz mundialu 2018. Sławomir Peszko w polskich barwach rozegrał 44 mecze i strzelił 2 gole. 

 

Jego rozrywkowy tryb życia sprawił, że stał się bohaterem licznych memów. Zobaczcie kolejny slajd!

4/6
Sławomir Peszko - memy po narodzinach Klary

Sławomir Peszko przez swoje liczne wpadki stał się prawdziwym królem memów. Kibice kochali tworzyć coraz to nowe obrazki, które w żartobliwy sposób podsumowywały jego charakter. Koledzy z boiska podkreślali także, że Sławomir Peszko był duchem drużyny i w jego towarzystwie nikt się nie nudził! Wierzymy im na słowo :) 

5/6
Anna Lewandowska i Robert Lewandowski w Dubaju
Instagram

Sławomir Peszko szczególnie mocno zaprzyjaźnił się z Robertem Lewandowskim oraz Wojciechem Szczęsnym. Niedawno cała trójka wraz ze swoimi żonami bawiła się na hucznej sylwestrowej imprezie w Dubaju. 

6/6
Sławomir Peszko w garniturze

Będziecie za nim tęsknić? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!

Więcej na temat Sławomir Peszko