Adam Nawałka z żoną Adam Nawałka Adam Nawałka z żoną na imprezie Adam Nawałka Adam Nawałka wyrzuci piłkarzy z kadry za imprezowanie?! Znamy jego decyzję!
Adam Nawałka z żoną
East News
1/8
Adam Nawałka z żoną
East News

Polski selekcjoner Adam Nawałka za awans Polaków na mundial dostał 4 miliony złotych premii. To naprawdę niezła sumka, biorąc pod uwagę to że miesięcznie zarabia około 120 tysięcy złotych (1,44 mln zł rocznie). Zarobki Nawałki to nie jedyny temat, który cały czas się przewija wokół jego osoby.

 

O czym jeszcze chętnie byście przeczytali? O jego żonie? O jego początkach kariery? O kontraktach reklamowych? O tym jaki preferuje alkohol? Proszę bardzo! Odpowiedzi na wszystkie te pytania oraz o wiele więcej znajdziecie w naszej galerii. Zobaczcie!

 

Zobacz: Wojciech Szczęsny komentuje ciążę Mariny. UWAGA! Będziecie potrzebować chusteczek!

 

Zobacz też: "Wygląda jak Pazdan"! Poznajcie Rafała Kurzawę, nową gwiazdę polskiej reprezentacji

2/8
Adam Nawałka
East News

1. Adam Nawałka sam kiedyś był piłkarzem, i to świetnie się zapowiadającym. Nawałka był związany na początku swojej kariery z krakowską Wisłą, z którą m.in. w 1978 roku sięgnął po mistrzostwo kraju. W ekstraklasie zadebiutował już jako 21-late. Do 1980 roku rozegrał w reprezentacji 34 mecze - niestety liczne kontuzje wykluczyły go z kontynuowania swojej kariery. 

3/8
Adam Nawałka z żoną na imprezie
East News

2. Adam Nawałka nie lubi mówić dużo o swojej prywatności. Wiemy jedynie, że związany jest z Katarzyną, z którą pobrał się w 1983 roku. Ale jeszcze przed ich małżeństwem plotkowano, że spotykał się z Grażyną Torbicką - co zostało ostatecznie zdementowane.

 

Katarzyna i Adam pobrali się w 1983 roku, po 8 latach znajomości. 

- Nigdy się nie kłóciliśmy - zdradziła Katarzyna Nawałka w jednym z wywiadów. - Zdarzają się tylko króciutkie spięcia, jednak Adam natychmiast rozładowuje atmosferę, nucąc zabawne piosenki. Albo podaje mi śniadanie do łóżka, specjalną jajecznicę z pomidorami.

Sam Nawałka tak mówi o żonie:

- Katarzyna potrafi mnie zrozumieć - wyjaśnia trener. - Działa kojąco, gdy jestem w stresie. Nie dolewa nigdy oliwy do ognia i potrafi świetnie kontrolować nastroje.

Katarzyna Nawałka pracuje w firmie produkującej odzież i prowadzi zajęcia z aerobiku. A czy bywa zazdrosna o męża?

- Nigdy nie byłam zazdrosna o męża, bo nigdy nie dawał mi ku temu powodu - powiedziała Katarzyna Nawałka.

4/8
Adam Nawałka
EastNews

3. Jaki alkohol preferuje Nawałka? W latach 70. i 80. Nawałka czasem imprezował z kolegami. Andrzej Iwan zdradził, co wtedy lubił popijać obecny selekcjoner polskiej kadry:

- Adam nie unikał zabawy, potrafił się rozluźnić. My piliśmy wódkę, a on zamawiał szampana czy wino, choć zdarzało mu się też przechylić kieliszek naszego trunku – opowiadał Andrzej Iwan.

5/8
Adam Nawałka wyrzuci piłkarzy z kadry za imprezowanie?! Znamy jego decyzję!
EastNews

4. Adam Nawałka jest bardzo przesądny. Co może o tym świadczyć? Podamy wam kilka przykładów z brzegu:

  • Autokar z polską reprezentacją nie może cofać! Jeśli autobus pojedzie za daleko, zawodnicy muszą wyjść z pojazdu i sami wrócić do punktu docelowego. Cofanie? Absolutnie nie!
  • Gdy kadra gra na wyjazdach, zawodnicy Nawałki muszą biegać po boisku w jednokolorowych, białych strojach. 
  • Przed spotkaniami Adam Nawałka nie napije się również kawy, jeżeli nie dostanie do niej ciasteczka. Przestał także udzielać wywiadów.
6/8
PZPN przedłużył kontrakt z Adamem Nawałką
East News

5. Adam Nawałka, gdyby nie mieszkał w Polsce, na pewno przeprowadziłby się do Włoch. Nawałka uwielbia włoskie jedzenie, kulturę, przyrodę, a nawet... włoskie powietrze.

Uwielbiam oddychać tym powietrzem, lubię ten styl życia. Rzym to najpiękniejsze miasto na ziemi, cały świat jest tu w jednym miejscu. Jako piłkarz byłem niemal wszędzie, więc wiem, co mówię. Lubię ten zapach historii – opowiadał w "Przeglądzie Sportowym".

Skąd wzięła się jego fascynacja tym krajem?

– Wujek Jan, brat mamy, od ponad 30 lat mieszka w Rzymie. Jest dominikaninem. Kiedy dorastałem, to były czasy Interu, Milanu, Helenio Herrery. Graliśmy razem, byliśmy Rivą, Riverą, Mazzolą. Piłka włoska była u mnie od zawsze. Imponuje mi, jak są zorganizowane kluby, jak funkcjonują sztaby trenerskie. Prowadzenie klubu, strategia, taktyka – to najwyższa półka. Włosi kiedyś byli wzorcowym krajem, jeśli chodzi o futbol. Teraz się odradzają. Gdy jestem we Włoszech, przecieram oczy, widząc, jak ciężko pracują tam nad przygotowaniem fizycznym i taktycznym. Pierwszy raz byłem tam w 2000 roku, gdy Romę prowadził Fabio Capello. Było to w Trigorii, ośrodku treningowym – opowiedział "Przeglądowi Sportowemu" Nawałka.

7/8
Siwiec wybrała najprzystojniejszych piłkarzy polskiej Ekstraklasy: Adam Nawałka
AKPA

6. Adam Nawałka bardzo dba o siebie. Co robi, żeby wyglądać niemal idealnie? Pije karotkę na dobrą cerę i chodzi na solarium. Ma na sobie zawsze idealnie skrojony garnitur i koszulę. W jego wyglądzie nie ma miejsca na przypadek!

8/8
Doda i Adam Nawałka na zdjęciu

7. Adam Nawałka jest bardzo skrupulatny. Sam osobiście potrafi doglądać długości trawy na murawie przed meczem. Jakiś czas temu spierał się o takie niuanse, jak owoce po meczach albo odległość między siedzeniami w autokarze(!). Nawałka miał też w zwyczaju karać piłkarzy za... trzymanie w szatniowym worku więcej niż dwóch par butów. 

Więcej na temat Adam Nawałka Mundial 2018