kobieta biega w lesie
©Asia Yakushevich/Fotolia

Chi running – biegaj i nie odczuwaj zmęczenia!

kobieta biega w lesie
©Asia Yakushevich/Fotolia

Chi running to technika biegania, wywodząca się z tai chi, czyli ze sztuki relaksu, medytacji i walki. „Chi” w języku chińskim oznacza energię przepływającą przez cały organizm. By właściwie uprawiać ten sport należy nauczyć się korzystać z energii płynącej w ciele i umyśle.

Chi running – początki sportu

Chi running wywodzi się z tai chi. Podczas wykonywania treningu najważniejsze jest odnalezienie wewnętrznego spokoju i rytmu ciała, dzięki któremu człowiek osiągnie równowagę.

Chi running – co to jest i na czym polega?

Chi running to technika biegania luźnego, niesiłowego, która preferuje niewymuszone ruchy ciała. Przy chi running bardzo ważna jest postawa ciała – powinna być wyprostowana, w jednej osi. Istotna jest też koncentracja, która sprawi, że będzie można zapanować nad własnym ciałem. Podczas treningu ciało powinno biec własnym rytmem, a oddech ma być spokojny i umiarkowany (co dwa kroki wdech, co trzy wydech). Ważne też jest rozluźnienie karku, opuszczenie barków i pozytywne podejście do treningu. Warto pamiętać, by przy pierwszych treningach biegi były niezbyt długie. Dopiero potem można zwiększyć dystans. Regularne wykonywanie chi running poprawia samopoczucie i pozwala się zrelaksować.

 

Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47