kobieta na masażu
Pixabay/rhythmuswege/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Masaż relaksacyjny pomoże odzyskać równowagę

Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie.

Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polega na delikatnym, powolnym, płynnym uciskaniu wybranych partii ciała przez masażystę. Często wykonywany jest przy wykorzystaniu aromatycznych olejków, które mają dodatkowe właściwości odprężające. Masażysta nie stosuje silnego nacisku ani gwałtownych ruchów, relaksujący masaż nie powinien więc sprawiać bólu, tylko wprowadzić w stan relaksu i rozluźnienia. Podczas masażu możemy czuć senność, a nawet zasnąć. Oddziałując na ciało, masażysta wpływa na naszą psychikę. Redukcja napięcia fizycznego wpływa na zmniejszenie odczuwanego przez nas stresu, a to klucz do pozbycia się wielu wynikających z niego dolegliwości.

Korzyści z masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny, oprócz tego, że jest po prostu bardzo przyjemny, poprawia funkcjonowanie naszego organizmu:

  • obniża ciśnienie krwi,
  • poprawia krążenie,
  • zwiększa sprężystość skóry,
  • usprawnia działanie dolnych części układu pokarmowego,
  • obniża napięcia mięśniowe i łagodzi powiązane z nim bóle głowy,
  • leczy dolegliwości związane ze stresem, zwłaszcza jeśli jest wykonywany dość często.

Regularne poddawanie się masażom relaksacyjnym poprawia na przykład funkcjonowanie układu odpornościowego.

Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego

Choć masaż relaksacyjny jest uważany za stosunkowo bezpieczny zabieg, to nie zawsze można z niego skorzystać. Wizytę u masażysty powinny przełożyć osoby, które są przeziębione, mają gorączkę, są pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niedawno przeszły operację lub cierpią na przejściowe choroby skóry. W przypadku innych dolegliwości, np. żylaków, skaleczeń, otarć skóry, stłuczeń, obecnych pod skórą grudek i zgrubień niewiadomego pochodzenia oraz poparzeń słonecznych wykonanie masażu jest możliwe, ale prawdopodobnie nie będzie to masaż obejmujący całe ciało. Osoby z chorobami układu krążenia, osteoporozą, nadciśnieniem, zaburzeniami psychotycznymi, chore na epilepsję, cukrzycę, łuszczycę, chorobę nowotworową przed każdą wizytą u masażysty powinny skonsultować się z lekarzem.

Jak wybrać odpowiedniego masażystę?

Należy wybrać osobę, która ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania masażu. O tych kwalifikacjach świadczy tytuł technika masażysty, technika fizjoterapeuty lub ukończenie studiów wyższych z zakresu fizjoterapii albo pokrewnego kierunku. Tylko wtedy mamy gwarancję, że oddajemy się w ręce specjalisty, a masaż przyniesie spodziewane efekty.

Jakie są ceny masażu relaksacyjnego?

Ceny masażu zależą przede wszystkim od długości sesji masażu, doświadczenia masażysty i miejscowości, w której jest on wykonywany. Koszt masażu to ok. 70 zł za godzinną sesję masażu w mniejszych miejscowościach i ok. 130-160 zł za godzinę w większych miastach.


Masaż dla pupila – jak masować psa lub kota
© chendongshan/Adobe Stock
Styl życia
Masaż dla pupila – jak masować psa lub kota
Głaskanie zwierzęcia połączone z masażem ma wiele zalet. Pozwala nie tylko uspokoić zestresowanego pupila, ale także ma szereg innych korzyści.

Głaskanie zwierzęcia połączone z masażem ma wiele zalet. Pozwala nie tylko uspokoić zestresowanego pupila, ale także ma szereg innych korzyści.   Nie tylko rehabilitacja jest wskazaniem do wykonywania masażu u psa lub kota. Dotyk nie tylko wzmacnia więź między właścicielem a zwierzęciem, ale przynosi także naszemu pupilowi wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto masować kota lub psa? Masaż zwierzęcia jest doskonałą okazją do tego, by zauważyć jakieś zmiany na jego ciele. Gdy bardziej się na nim skupiamy, łatwiej dostrzec jakieś zadrapania, rany czy guzki. Ponadto można wykryć kleszcze lub wszy.   Masaż pomaga odwrócić uwagę pupila od innych, nie lubianych przez niego zabiegów, np. obcinania pazurów u kota . Ważne jest też to, że podczas masażu wydzielana jest serotonina, czyli hormon szczęścia, a zwierzę się uspokaja, co w szerszej perspektywie pomaga np. zmniejszyć jego poziom agresji . Poza tym wpływa on na przepływ krwi i przez to poprawia kondycję skóry i gęstość sierści. Masaż kota krok po kroku Masowanie zaczynamy od końców łap. Kierujemy się w górę ku barkom i łopatkom. Masaż podobnie jak u człowieka wykonywany powinien być w kierunku serca. Wykonujemy go powolnymi, okrężnymi ruchami. Ważne, aby były one płynne.   Następnie możemy przejść do lekkiego ugniatania okolic kręgosłupa (nie masujemy samych kręgów!). Potem rolujemy fałdy skóry, usuwając z niej tym samym toksyny. Na koniec, gdy mięśnie są już rozgrzane, warto delikatnie zginać i wyprostowywać łapy oraz wszystkie palce. Masaż powinno kończyć oklepywanie. Masaż psa - co trzeba wiedzieć? Istnieje specjalna technika, która pozwala na wyjątkowo efektywny masaż psa. Jest to TTouch. Jest to metoda, która nie tylko obniża poziom stresu u zwierzęcia, ale też ma...

Masażystka wykonuje masaż
© highwaystarz/Fotolia.com
Styl życia
Zawód masażysty wymaga wiedzy i poczucia odpowiedzialności
Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Masażysta/masażystka – ścieżka edukacyjna Kształcenie kierunkowe dla masażysty czy masażystki może odbywać się na różnych poziomach. Wyboru szkoły należy dokonać rozważając jakie chcemy zdobyć kwalifikacje. Szkoły policealne, płatne kursy czy szkolenia zawodowe przygotowują do zawodu w stopniu podstawowym. Studia na kierunkach związanych z fizjoterapią czy rehabilitacją oferowane przez uniwersytety medyczne, czy akademie wychowania fizycznego dostarczają więcej wiedzy teoretycznej, a sam proces kształcenia trwa od 3 do 5 lat . Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości posiadanych kwalifikacji warto wybrać kierunki na państwowych uczelniach. Masażysta lub masażystka – predyspozycje i przeciwwskazania Osoba, która decyduje się wykonywać zawód masażysty lub masażystki powinna przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dobrą kondycją fizyczną , ponieważ jest to zawód wymagający długotrwałego stania lub klęczenia przy macie oraz używania siły.   Wszelkie wady kręgosłupa, zaburzenia układu oddechowego, a nawet wzmożona potliwość rąk są dużą przeszkodą do wykonywania profesji masażysty. W byciu dobrym masażystą oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej istotne są również cechy charakteru, takie jak empatia , czy umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie. To praca wymagająca bliskiego i długotrwałego kontaktu z pacjentem lub klientem. Ważna jest również ciągła gotowość do dokształcania się ponieważ tak, jak w każdej innej dziedzinie związanej ze zdrowiem i urodą, w masażu nieustannie pojawiają się nowości. Te aspekty warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym kierunku...

Masaż twarzy gua sha
© Dasha Petrenko/Fotolia.com
Fleszstyle
Gua sha, czyli chiński masaż twarzy i całego ciała - na czym polega i jakie daje efekty?
Masaż gua sha polega na pocieraniu skóry twardymi narzędziami. Masaż ciała i twarzy w medycynie chińskiej uznawany jest jako zabieg leczniczy, który redukuje stres, rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie krwi, a nawet łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Gua sha to masaż, który można również wykonać na delikatnej skórze twarzy.

Masaż gua sha polega na pocieraniu skóry twardymi narzędziami. Masaż ciała i twarzy w medycynie chińskiej uznawany jest jako zabieg leczniczy, który redukuje stres, rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie krwi, a nawet łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Gua sha to masaż, który można również wykonać na delikatnej skórze twarzy.   Gua sha to metoda masażu wywodząca się z Chin. Słowo “gua” w dosłownym tłumaczeniu oznacza skrobanie, z kolei “sha” - czerwoną wysypkę. Chińska pielęgnacja twarzy i ciała polega właśnie na wykonywaniu ruchów, które przypominają skrobanie, specjalnym narzędziem, na skutek czego naskórek zaczerwienia się i mogą pojawić się na nim siniaki przypominające znamiona po stawianiu tradycyjnych baniek. Zmiany skórne jednak znikają, zazwyczaj już po kilku dniach po masażu. Gua sha - na czym polega technika masażu gua sha? Masaż ciała gua sha polega na pocieraniu ciała specjalnymi płytkami lub rogami. Narzędzia mają twardą powierzchnię, ale zaokrąglone krawędzie, co zabezpiecza przed zadrapaniami. Akcesoria do masażu są wykonane z czystego jadeitu (rzadkiego minerału, któremu Majowie przypisywali magiczne właściwości). Narzędzia różnią się od siebie wielkością oraz kształtem. Delikatny masaż twarzy wykonuje się mniejszymi płytkami, z kolei większe sprawdzają się do pocierania pleców.   Przed przystąpieniem do zabiegu, na początku wciera się w ciało nawilżający olejek , a następnie wykonuje masaż manualny w celu rozgrzania skóry przed docelowym zabiegiem. Gua sha wykonuje się także na twarzy. Zabieg łagodzi opuchliznę, poprawia jędrność skóry, a nawet redukuje zmarszczki pod oczami. Masaż twarzy wykonuje się znacznie delikatniejszymi ruchami niż w przypadku pozostałych części ciała. Gua...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik