Krakersy, paluszki, piwo i orzeszki stoją na stole, w tle mecz w telewizji.
©wideonet/stock.adobe.com
Styl życia

Menu na wspólne oglądanie meczu - które przekąski sprawdzą się najlepiej?

Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?

Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?

 

Kibicowanie w domu może być niesamowitym przeżyciem, jeśli jako gospodarze zadbamy o odpowiednią oprawę - wystrój, oczywiście duży ekran lub telewizor - a także zorganizujemy prawdziwą strefę kibica, wraz z odpowiednimi strojami i gadżetami. Tego wieczoru możemy się naprawdę wykazać.

 

Menu na wieczór kibica

 

Niezbędne gadżety w narodowych barwach można zakupić w większości sklepów - w trakcie trwania mundialu nawet stacje benzynowe są odpowiednio zaopatrzone, jeśli musimy kupić flagi czy koszulki na ostatnią chwilę. Warto jednak wcześniej pomyśleć o tym, co podać do jedzenia. Oczywiście menu tego dnia nie jest najważniejsze, ale jako gospodarze powinniśmy zadbać przynajmniej o przekąski. Dobrze też przygotować je kilka godzin wcześniej, aby cała gra nie ominęła nas, kiedy będziemy podgrzewać dania w kuchni. Mecz zdecydowanie nie jest dobrą porą na gotowanie (nawet jeśli gospodyni nie jest fanką piłki nożnej), ponieważ nikt nie doceni przygotowanych specjałów. Kibice sięgają po jedzenie tylko w przerwie między kolejnymi akcjami, więc najlepiej sprawdzają się przekąski.

 

Warto podczas zakupów pomyśleć o paluszkach czy krakersach. Jeśli chcemy uniknąć chipsów i fast foodów, dobrym rozwiązaniem są ich zamienniki z pełnoziarnistej mąki z dodatkiem aromatycznych ziół. Tego typu przekąsek nie powinno na stole zabraknąć. Sprawdzą się też niewielkie kanapki, najlepiej na jeden kęs, po które można szybko sięgnąć, bez obawy zadławienia się, jeśli nagle wpadnie bramka. Nie jest dobrym pomysłem podawanie ciepłych dań w głębokich naczyniach, które łatwo można przewrócić, rozlewając zawartość np. na jasny dywan.

 

Co po meczu?

 

Jeśli do oglądania meczu zaprosiliśmy znajomych, można wykorzystać pretekst spotkania i zaproponować wspólną kolację. Dopiero kiedy arbiter zakończy mecz, nadchodzi czas, aby zasiąść do kolacji przy stole. To moment, w którym może się spełnić każda prawdziwa gospodyni domu, dekorując stół w biało-czerwone barwy i dbając o delikatne dodatki w tych samych kolorach - wszystko, aby uczynić ten wieczór naprawdę wyjątkowym. Jeśli chodzi o menu, to jest pełna dowolność. Kiedy opadną emocje, wróci kontrola nad zachowaniem, zmniejszając ryzyko potłuczonego w domu szkła. Nasi goście po przekąskach z pewnością skuszą się na cieplejsze danie i inne smakołyki, przygotowane na tę okazję.

Grupa przyjaciół ogląda mecz piłkarski na kanapie w domu.
©Syda Productions/stock.adobe.com
Styl życia
Jak zorganizować strefę kibica w domu?
Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?

Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?   W czasie meczu kibice się jednoczą - lepiej przeżywać emocje w grupie niż w samotności. Zwycięstwo cieszy bardziej, a porażkę zdecydowanie łatwiej jest przełknąć. Wspólne komentowanie, a nawet sprzeczki są w czasie mistrzostw dozwolone. Jeśli wolimy przeżywać emocje w gronie własnych znajomych , publiczne strefy kibica są zdecydowanie nie dla nas.   Jak przygotować dom na inwazję kibiców?   Przede wszystkim ważny jest telewizor - im większy tym oczywiście lepszy. Wygodna kanapa nie jest koniecznością, ale na pewno ułatwi rozsadzenie gości . Prawdziwy kibic zniesie każde warunki, byle wynik był po stronie jego drużyny, ale im większy pokój tym lepiej. Kibice nie siedzą w miejscu - skaczą, przemieszczają się, zwiększają ryzyko zrzucania różnych przedmiotów , np. ulubionego wazonu z kwiatami. Dobrze więc usunąć z wybranego pokoju wszelkie przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu.   Na szczęście w czasie mundialu sąsiedzi zwykle też są kibicami, więc nie ma problemu z hałasem. Jeśli ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to w tym czasie też odznacza się większą wyrozumiałością. Można więc bezkarnie krzyczeć we własnych czterech ścianach. Jeśli dla nie-kibiców znajdzie się drugi dodatkowy telewizor w pokoju obok (obowiązkowo ze słuchawkami), to sytuacja jest wręcz idealna. Kolejnym plusem jest brak konieczności zastawiania stołu wystawną zastawą i wykwintnymi posiłkami. Prawdziwy kibic woli szybką przekąskę i napoje . Kiedy już strefa kibica będzie...

Kibicowanie w pubie
© Nomad_Soul/Adobe Stock
Styl życia
Czy warto obejrzeć mecz w pubie - plusy i minusy
Mundial jest doskonałą okazją do dodatkowego zarobku dla restauracji i pubów, które chcąc to wykorzystać, zachęcają kibiców promocjami i dodatkowymi atrakcjami. Dlatego też wieczory dla kibiców cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza że po zakończonym meczu można kontynuować zabawę.

Mundial jest doskonałą okazją do dodatkowego zarobku dla restauracji i pubów, które chcąc to wykorzystać, zachęcają kibiców promocjami i dodatkowymi atrakcjami. Dlatego też wieczory dla kibiców cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza że po zakończonym meczu można kontynuować zabawę.   Jeszcze kilka lat temu na oglądanie meczu w pubie można było zdecydować się w ostatniej chwili. Podczas tegorocznego Mundialu może okazać się, że w ulubionej knajpce, bez dokonania wcześniejszej rezerwacji, po prostu nie będzie dla nas miejsca. Skąd moda na tego typu kibicowanie? Dlaczego warto iść na mecz do knajpki? Przede wszystkim liczy się solidarność kibiców, którzy chcą wspólnie dopingować swoją drużynę do zwycięstwa. Przy wcześniej dokonanej rezerwacji może okazać się, że znamy większość osób, które przyjdą na mecz, ponieważ są stałymi bywalcami wybranego przez nas miejsca. To dodatkowy plus - z tego typu oglądania zazwyczaj rezygnują pseudo-kibice, którzy mogliby zepsuć całą przyjemność. Kibicowanie w gronie znajomych jest rozwiązaniem, które naprawdę warto przetestować. Puby i restauracje, mimo dostępu do napojów alkoholowych , są bezpiecznymi miejscami. Właścicielom zależy, aby klienci regularnie wracali i korzystali z ich oferty. Aby zapewnić jak największy komfort, często udostępniają kilka telewizorów lub dużych ekranów - w ten sposób z każdego stolika można śledzić grę. Harmonogram oglądania - jak zaplanować wieczór? Zazwyczaj wieczór kibica rozpoczyna się godzinę przed meczem, kiedy w telewizji trwa już studio sportowe, a my mamy jeszcze chwilę na przywitanie się i nadrobienie towarzyskich zaległości . Restauracja ma ten plus, że można przy okazji meczu zjeść dobrą kolację w miłym towarzystwie, a...

Grupa przyjaciół kibicuje sportowcom grającym mecz piłki nożnej.
©Mediteraneo/stock.adobe.com
Styl życia
Strefa kibica czy oglądanie meczu w domu - co wybrać?
Oglądanie meczu w domu ma tę przewagę, że to my decydujemy o tym, co wolno, a czego nie. We własnym mieszkaniu nikt nie będzie zasłaniał ekranu, a dodatkowo można zaprosić tylko tych, z którymi przeżywanie emocji to prawdziwa przyjemność. Strefa kibica rządzi się nieco innymi prawami.

Oglądanie meczu w domu ma tę przewagę, że to my decydujemy o tym, co wolno, a czego nie. We własnym mieszkaniu nikt nie będzie zasłaniał ekranu, a dodatkowo można zaprosić tylko tych, z którymi przeżywanie emocji to prawdziwa przyjemność. Strefa kibica rządzi się nieco innymi prawami.   Strefa kibica oznacza określony regulamin, do którego trzeba się dopasować. Jednak wspólne kibicowanie jednoczy i solidaryzuje. Kiedy więc skorzystać z domowego zacisza, a kiedy udać się ze znajomymi na mecz w gronie nieznanych nam osób?   Mecz w strefie kibica   Strefa kibica ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim nie znamy większości towarzyszących nam osób i może okazać się, że sposób zabawy części z nich, zupełnie nam nie odpowiada. Mimo że zazwyczaj każde miasto stara się zapewnić jak największy ekran do śledzenia sportowych zmagań , to oczywiście warto wcześniej zająć strategicznie dobrą pozycję. W przeciwnym razie może znaleźć się przed nami na tyle wysoka osoba, że komfortowe oglądanie zmagań będzie w zasadzie niemożliwe. Do tego dochodzą kwestie związane z bezpieczeństwem i zakazem wnoszenia niektórych przedmiotów.   Z drugiej jednak strony nic tak nie cieszy, jak wspólne kibicowanie, zwłaszcza że odśpiewanie razem hymnu solidaryzuje i wzrusza . Poza tym dozwolone są wszystkie wariacje, jeśli chodzi o strój i makijaż , aby skutecznie wyróżnić się z tłumu. W tym roku mecze w miejskich zorganizowanych strefach to zarówno wydarzenie sportowe jak i towarzyskie.   Domowa strefa kibica   Strefa kibica w domu nie niesie za sobą żadnych regulaminów - można zaprosić znajomych i wspólnie przeżywać piękne zagrania ulubionych piłkarzy. To też doskonała okazja do nadrobienia towarzyskich zaległości, bo przecież...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak