Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
dziewczyna uśmiecha się i trzyma w rękach wodę mineralną
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Dla kogo przeznaczona jest woda mineralna?

Woda mineralna uzupełnia niedobór makroskładników w organizmie. Warto pić ją po treningach, żeby uzupełnić poziom elektrolitów.

Woda mineralna uzupełnia niedobór makroskładników w organizmie. Warto pić ją po treningach, żeby uzupełnić poziom elektrolitów.

 

Woda mineralna wydobywana jest z zabezpieczonych zbiorników podwodnych. Jest chroniona przed wszelkimi biologicznymi oraz chemicznymi zanieczyszczeniami. Woda mineralna swą nazwę zawdzięcza dużej ilości minerałów, jakie są niej obecne. Są to makroskładniki takie jak sód, potas, wapń czy magnez, dodatkowo krzemiany, związki azotu, żelazo oraz rzadkie pierwiastki typu fluor, jod, bor czy brom.

 

Wyróżnia się cztery rodzaje wód mineralnych pod względem zawartych w niej minerałów:

  • woda bardzo niskozmineralizowana (zawiera 50 mg/l minerałów);
  • woda niskozmineralizowana (zawiera około 500 mg/l minerałów);
  • woda średniozmineralizowana (zawiera do 1500 mg/l minerałów);
  • woda wysokozmineralizowana (zawiera ponad 1500 mg/l minerałów).

Właściwości wody mineralnej

  • nawadnia organizm;
  • wspomaga pracę układu pokarmowego – wspomaga trawienie;
  • dzięki zawartym pierwiastkom wspomaga pracę żołądka – regulują nadkwasotę oraz niwelują kwasy żołądkowe;
  • dostarcza organizmowi potrzebnych składników i pierwiastków.

Dla kogo woda mineralna będzie najlepsza do picia?

Woda mineralna nadaje się do picia przez wszystkich. Mająca około 1500 mg/l składników mineralnych, może być stosowana do picia jako napój potreningowy, który uzupełni utracone elektrolity.

Przeciwwskazania do picia wody wysokomineralizowanej

Codzienne picie zbyt dużej ilości wody wysokomineralizowanej może doprowadzić do kamicy nerkowej spowodowanej za dużą liczbą minerałów w organizmie. Należy także pamiętać, aby po otwarciu butelki wypić wodę jak najszybciej – im dłużej będzie stała otwarta, tym mniej minerałów w niej zostanie.

 

woda
Flickr/ℒaura Tou/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Woda wysokozmineralizowana niewskazana dla dzieci, starszych i kobiet w ciąży
Woda wysokozmineralizowana zawiera 1500-4000 mg składników mineralnych w litrze wody. Zmiana przepisów spowodowała, że świadomy konsument nie może kierować się nazwą wody – konieczne jest przeczytanie liczby składników mineralnych (wodą mineralną można bowiem określić każdą wodę wydobywaną spod ziemi). O ile wodę powinien pić każdy – nawadnia organizm od wewnątrz i usuwa toksyny, tak woda wysokozmineralizowana raczej nie jest dobra dla każdego. Trzeba jednak podkreślić, że opinie lekarzy na temat picia wody wysokozmineralizowanej nie są spójne – jedni twierdzą, że jest to najlepsza i najzdrowsza woda, inni z kolei odradzają jej picie osobom nieuprawiającym intensywnie sportu.

Woda wysokozmineralizowana zawiera 1500-4000 mg składników mineralnych w litrze wody. Zmiana przepisów spowodowała, że świadomy konsument nie może kierować się nazwą wody – konieczne jest przeczytanie liczby składników mineralnych (wodą mineralną można bowiem określić każdą wodę wydobywaną spod ziemi). O ile wodę powinien pić każdy – nawadnia organizm od wewnątrz i usuwa toksyny, tak woda wysokozmineralizowana raczej nie jest dobra dla każdego. Trzeba jednak podkreślić, że opinie lekarzy na temat picia wody wysokozmineralizowanej nie są spójne – jedni twierdzą, że jest to najlepsza i najzdrowsza woda, inni z kolei odradzają jej picie osobom nieuprawiającym intensywnie sportu. Woda wysokozmineralizowana idealna dla sportowców Lekarze nie mają wątpliwości, że dla sportowców woda wysokozmineralizowana jest wskazana. Do wód wysokozmineralizowanych zalicza się między innymi Muszyniankę, Staropolankę 2000, Piwniczankę.   Wodę wysokozmineralizowaną należy pić przed, w trakcie oraz po treningu. Treningi - masowy i siłowy wymagają dostarczenia do organizmu około 1,5 litra wody, zaś trening wytrzymałościowy nawet 3 litrów (ilość wody pitej podczas treningu jest w przybliżeniu równa zalecanej dziennej dawce dla pozostałych osób – około 2 litry dziennie). Jeśli nie uprawiasz sportu zawodowo, ale np. w weekendy jeździsz na 100-kilometrowe wycieczki rowerowe, to w te dni także wybierz wodę wysokozmineralizowaną. Wapń i magnez zapobiegają tworzeniu się zakwasów. Na upalne dni – woda wysokozmineralizowana Upał powoduje, że pocimy się częściej niż zwykle, a wraz z potem tracimy składniki mineralne. Aby kupić dobrą wodę mineralną, należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólną liczbę składników mineralnych, lecz także na ilość następujących...

woda ze źródła
©joachimplehn/Fotolia
Styl życia
Właściwości wody źródlanej
Woda źródlana jest czysta i bezpieczna, nie ma jednak dodatkowego działania prozdrowotnego. Służy nawodnieniu organizmu, zalecana jest dla matek w ciąży i karmiących.

Woda źródlana jest czysta i bezpieczna, nie ma jednak dodatkowego działania prozdrowotnego. Służy nawodnieniu organizmu, zalecana jest dla matek w ciąży i karmiących.   Na półkach sklepowych można znaleźć wiele rodzajów wód butelkowanych. Do wyboru jest woda źródlana, mineralna , stołowa, mieszana, lecznicza oraz smakowa. Każda z nich ma swoje charakterystyczne właściwości, mają jednak jedną wspólną cechę – są zdrowe .   Woda źródlana jest pozyskiwana z zabezpieczonych zbiorników podziemnych. Nie zawiera chloru, jest wolna od wszelkich biologicznych i chemicznych zanieczyszczeń. Miejsca, z których pobiera się wodę źródlaną, są udokumentowane i w pełni bezpieczne. Warto również wspomnieć, że wody źródlanej się nie uzdatnia. Kto może używać wody źródlanej? Wodę źródlaną mogą spożywać wszyscy. Zaleca się ją szczególnie matkom w ciąży oraz dzieciom ze względu na małą mineralizacje (około 500 mg/l) i wiążący się z tym delikatny smak. Niska zawartość minerałów wody źródlanej pozwala także na jej różnorodne wykorzystanie. Wodę źródlaną można stosować przy rozcieńczaniu soków albo napojów dla dzieci, można na niej gotować, robić herbatę czy kawę oraz myć nią zęby. Chcesz schudnąć i wzmocnić cały organizm? Podpowiadamy, jak biegać, żeby schudnąć . Planujesz wycieczkę i szukasz pomysłu na posiłki bez konserwantów? Dowiedz się, czy żywność liofilizowana jest zdrowa . Zapotrzebowanie na płyny, w tym na wodę, w ciągu dnia jest sprawą indywidualną. Przeczytaj: ile pić wody dziennie .

Woda kokosowa
© thanksforbuying/Fotolia.com
Styl życia
Naturalny eliksir młodości - woda kokosowa
Woda kokosowa to płyn wypełniający wnętrze owoców palmy kokosowej. Jest przezroczysta i bardzo delikatna w smaku. Zawiera bogactwo składników odżywczych przez co została określona przez FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) jako naturalny izotonik, ponieważ posiada niemal taki sam poziom elektrolitów co ludzka krew.

Woda kokosowa to płyn wypełniający wnętrze owoców palmy kokosowej. Jest przezroczysta i bardzo delikatna w smaku. Zawiera bogactwo składników odżywczych przez co została określona przez FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) jako naturalny izotonik, ponieważ posiada niemal taki sam poziom elektrolitów co ludzka krew. Woda kokosowa a mleko kokosowe Woda kokosowa jest często mylona z mlekiem kokosowym, a są to dwie zupełnie różne substancje. Woda kokosowa wypełnia wnętrze owoców palmy kokosowej. Jest to płyn lekko mętny, słodkawy, i minimalnie kokosowy w smaku. Najlepiej smakuje woda pita prosto z zielonego jeszcze kokosa – dlatego podczas egzotycznych podróży wykorzystajmy możliwość skosztowania tego napoju. Mleko kokosowe powstaje w wyniku ekstraktacji tłuszczu z miąższu kokosa, przez co jest gęste, śnieżnobiałe, bardzo tłuste, jedwabiste i kokosowe w smaku. Woda kokosowa – składniki odżywcze Palma kokosowa czerpie składniki odżywcze z gleby. Kumulowane są one w owocach po bardzo dokładnym procesie filtracji, który przebiega przez korzenie i całą długość pnia palmy. W wodzie kokosowej znajdziemy bogactwo minerałów, witamin i soli mineralnych . Są to przede wszystkim: potas, magnez, wapń, fosfor, witaminy: C, B1, B2, B3, B5 i B6 oaz kwas laurynowy występujący w mleku matki, co czyni z wody kokosowej idealny napój dla dzieci . Woda kokosowa – właściwości i odmładzające działanie kinetyny Dzięki temu, że skład wody kokosowej jest zbliżony do osocza krwi ludzkiej w sposób naturalny jest ona przyswajana przez organizm a wraz z nią wszystkie składniki odżywcze, które zawiera. Kinetyna to hormon znajdujący się zarówno w liściach palmy kokosowej, jak i jej owocach. Dzięki niej liście utrzymują zielony kolor długo po zerwaniu, a kokosy mogą przetrwać długie oceaniczne podróże. Podobnie kinetyna działa na...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner