szczupła dziewczyna w jeansach
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Nieznośna oponka na brzuchu – jak z nią walczyć

Oponka na brzuchu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej wynika z niewłaściwego trybu życia, ale niejednokrotnie jej powodem mogą być zmiany hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne.

Oponka na brzuchu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej wynika z niewłaściwego trybu życia, ale niejednokrotnie jej powodem mogą być zmiany hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne.

Jak się pozbyć oponki na brzuchu?

Kluczowe jest racjonalne żywienie i dbałość o to, by nie dostarczać organizmowi więcej kalorii, niż tego potrzebuje. Niestety to przede wszystkim niewłaściwa dieta najczęściej odpowiada za uporczywą oponkę na brzuchu.

 

Staraj się przestrzegać następujących zaleceń:

  • niewielkie ale regularne posiłki,
  • jedzenie o niskim indeksie glikemicznym,
  • picie 2 litrów wody dziennie,
  • ograniczenie węglowodanów,
  • jedzenie warzyw i owoców,
  • ograniczanie tłuszczów,
  • gotowane posiłki (zwłaszcza na parze) zamiast smażonych,
  • ograniczanie soli,
  • wprowadzenie do diety błonnika pokarmowego.

Ćwiczenia na oponkę na brzuchu

Niestety nie ma ćwiczeń, które spalałyby tylko i wyłącznie tłuszcz zgromadzony wokół brzucha. Tkanka tłuszczowa jest spalana równomiernie na całym ciele, w związku z tym należy wykonywać takie ćwiczenia, które będą pobudzały cały metabolizm i spalały tłuszcz z całego ciała. Dlatego też wykonywanie tylko i wyłącznie na przykład brzuszków lub innych ćwiczeń na mięśnie brzucha nie sprawi, że spalisz w tym miejscu oponkę. Wykonując ćwiczenia na brzuch oczywiście możesz poprawić jego wygląd, ponieważ wzmacniasz mięśnie i ujędrniasz skórę.

 

Dlatego warto do ćwiczeń cardio lub interwałowych dodać:

Bardzo dobrze na redukcję boczków, za sprawą wzmocnienia mięśni, działa trening Tiffany. Poza tym staraj się jak najwięcej ruszać – na ile to możliwe zrezygnuj z windy i samochodu i wybieraj się na spacery. Im więcej ruchu, tym więcej spalisz tłuszczu, także tego z brzuszka.

Smukły brzuch
© neonshot/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia na drążku pomogą zrzucić oponkę i wypracować płaski brzuch
Dzięki ćwiczeniom na brzuch z użyciem drążka szybko spalisz tkankę tłuszczową i zyskasz płaski brzuch. Wzmocnisz też wytrzymałość oraz mięśnie całego ciała.

Dzięki ćwiczeniom na brzuch z użyciem drążka szybko spalisz tkankę tłuszczową i zyskasz płaski brzuch. Wzmocnisz też wytrzymałość oraz mięśnie całego ciała.   Trening na mięśnie brzucha z użyciem drążka jest korzystny dla budowania siły całego organizmu. Wbrew pozorom nie służy jedynie na plecy i kręgosłup, ale pomaga też spalić tłuszcz z innych części ciała. Dzięki ćwiczeniom na drążku szybko osiągniesz oczekiwane efekty, poprawisz wytrzymałość, wysmuklisz sylwetkę, zniwelujesz oponkę i zyskasz płaski brzuch. Jak ćwiczyć brzuch na drążku? Treningi zacznij od najprostszych ćwiczeń, niewymagających bardzo dobrej kondycji fizycznej: Unoszenie kolan – zawiśnij na drążku, wyprostuj się, napnij mięśnie. Wyprostuj i złącz nogi. Dotykaj kolanami do klatki piersiowej, po czym powoli je opuszczaj. Pracuj również biodrami. Powtórz 10 razy. Unoszenie nóg – pozycja taka sama, jak w poprzednim ćwiczeniu. Zamiast kolan, staraj się podnosić proste nogi w kierunku klatki piersiowej . Jest to trudniejsza wersja ćwiczenia. Nożyce pionowe – podciągnij się na drążku i usztywnij ciało. Wyprostowane nogi podnieś na wysokość bioder. Na przemian delikatnie pracuj nogami w górę i w dół. Naśladuj ruchy nożyczek. Zrób 10 powtórzeń, odpocznij i powtórz. Sprzęt niezbędny do ćwiczeń na drążku Zanim zaczniesz trening z użyciem drążka, musisz zaopatrzyć się w specjalny sprzęt: Drążek – jest dostępny w niemal każdej siłowni, ale możesz zamontować go również w domu. Kupisz go w sklepach sportowych , a ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Drążek należy zainstalować do framugi dowolnych drzwi, ale na początku zmierz ich szerokość. Dzięki temu kupisz dopasowany sprzęt. Poza tym pamiętaj, by dobrać drążek do swojej wagi. Pozwoli to uniknąć jego zerwania oraz wyszczerbienia framug....

męski umięśniony brzuch
©sergiophoto/Fotolia
Styl życia
Wyrzeźbiony brzuch – nie tylko brzuszki!
Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.

Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.   Kaloryfer na brzuchu uwidacznia się, gdy przez skórę zaczyna być wyraźny zarys mięśnia prostego brzucha, który rozciąga się od miednicy po mostek. Największy problem z jego uwidocznieniem polega na warstwie tłuszczu, która go zakrywa. Podstawą kaloryfera na brzuchu jest... dieta Pierwszą rzeczą, na którą trzeba spojrzeć krytycznie, jest nie aktywność fizyczna i tryb życia, ale właśnie sposób odżywiania. Niestety nawet wykonując 500 brzuszków dziennie czy kończąc 3 razy cykl Aerobicznej Szóstki Weidera, kaloryfer się nie pojawi, dopóki nie zostanie spalona tkanka tłuszczowa. Pierwszym do tego krokiem jest przyjrzenie się swojej diecie i ograniczenie zbędnych kalorii. Ogranicz cukry proste, dostarczaj za to białka, które jest budulcem mięśni i wypijaj 2 litry wody dziennie. Kaloryfer na brzuchu lubi różnorodność Nie wyrzeźbisz mięśni brzucha, wykonując wciąż tylko jeden rodzaj ćwiczeń. Tym bardziej, że – jak już zostało powiedziane – trzeba też spalić tkankę tłuszczową. Same brzuszki nie są w stanie tego zrobić. Żeby spalić tłuszcz, trzeba wykonywać także ćwiczenia aerobowe, czyli trening cardio – spośród nich najskuteczniejszy jest trening interwałowy , w czasie którego wykonuje się na zmianę ćwiczenia o małej i dużej intensywności. Ćwiczenia na kaloryfer Zestaw ćwiczeń na kaloryfer na brzuchu wykonuj mniej więcej 3 razy w tygodniu . Mięśnie brzucha potrzebują 2-4 dni na regenerację, więc nie przeforsuj ich. Pamiętaj też, żeby dołączyć do nich inne ćwiczenia aerobowe, ponieważ tylko na...

Dwoje wysportowanych ludzi - kobieta i mężczyzna.
Image by LifetimeStock
Styl życia
Dwa ćwiczenia na górne mięśnie brzucha
Ćwiczenia na górne partie brzucha pomogą ujędrnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha. Mięśnie należy ćwiczyć systematycznie. Ćwiczenia powinny być wykonywane seriami. W trakcie wykonywania ćwiczeń na górne mięśnie brzucha, brzuch powinien być stale napięty.

Ćwiczenia na górne partie brzucha pomogą ujędrnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha. Mięśnie należy ćwiczyć systematycznie. Ćwiczenia powinny być wykonywane seriami. W trakcie wykonywania ćwiczeń na górne mięśnie brzucha, brzuch powinien być stale napięty.   Najlepiej ćwiczyć robiąc po 15 powtórzeń w 3-4 seriach , zależnie od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. Przerwa pomiędzy seriami powinna trwać od 30 do 60 sekund.   Najlepsze efekty ćwiczeń na górne mięśnie brzucha przyniesie połączenie ich z ćwiczeniami na dolne partie brzucha i właściwą, zdrową dietą . Ćwiczenie na górne partie brzucha – brzuszki Brzuszki to skłony tułowia w pozycji leżącej z ugiętymi kolanami. Ćwiczenie angażuje górną część mięśni brzucha . Najczęstszym błędem przy wykonywaniu brzuszków jest ciągnięcie głowy do przodu. Trenując w taki sposób obciążamy szyjny odcinek kręgosłupa, co powoduje ból szyi. Górna część pleców powinna być podnoszona za pomocą mięśnia prostego brzucha, który angażowany jest przez napinanie go.   Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach. Stopy złącz i ustaw na podłożu. W trakcie ćwiczenia staraj się nie podnosić stóp. Dłonie połóż za głową. Barki i kark zegnij do kolan pod kątem 30º . Wytrzymaj 2-3 sekundy w pozycji spięcia i powoli wróć do pozycji początkowej. Podczas wykonywania brzuszków staraj się nie ciągnąć łokci w przód. Ramiona powinny być rozluźnione, a przedramiona szeroko rozpięte. Ćwiczenie na górne partie brzucha – skręty ciała Skręty ciała angażują górną część mięśnia prostego brzucha. Ćwiczenia należy wykonywać powoli utrzymując stałe napięcie mięśnia, szeroko rozpięte przedramiona i luźne barki.   Połóż się na plecach. Wyprostuj nogi. Dłonie połóż za głową. Lewą nogę zegnij pod kątem 90º. Napinając mięśnie...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner