Naturalne wzmocnienie oczu dzięki diecie z luteiną
Luteina chroni przed chorobami oczu, wspomaga dobre widzenie i zabezpiecza przed niszczącym działaniem promieni UV.
Luteina chroni przed chorobami oczu, wspomaga dobre widzenie i zabezpiecza przed niszczącym działaniem promieni UV.
Jak działa luteina?
Luteina to jeden z karotenoidów, działa niczym filtr. Zabezpiecza oko przed negatywnymi promieniami słonecznymi i zapobiega powstawaniu zaćmy. Wspomaga pracę oczu i wpływa na poprawę widzenia. Organizm sam nie wytwarza luteiny, dlatego wiele osób ma z nią problem, ponieważ ich dieta jest zbyt uboga w składniki, które ją posiadają. Organizm magazynuje luteinę w plamce żółtej (główna część siatkówki) i w soczewce. Jej rola polega na zwalczaniu wolnych rodników, w ten sposób zabezpiecza naczynia włosowate siatkówki oraz fotoreceptory plamki żółtej przed ewentualnymi uszkodzeniami. W ten sposób luteina jest główną ochroną dla oczu.
Produkty zawierające luteinę
Luteinę można zażywać w postaci preparatów, tabletek, ale przede wszystkim z naturalnych źródeł: zielonych warzyw – pora, brokułu, kopru, botwinki, szczypioru, brukselki, ale też marchewki, pomidorów, kukurydzy czy jagód. Luteina znajduje się także w żółtku jaja kurzego.
Zalecane dzienne spożycie produktów zawierających luteinę to około 2-3 porcje.
Ciągła praca przy komputerze, wieczorna jazda samochodem, światło słoneczne, to tylko niektóre z czynników obciążających oczy. Jeśli nie chcesz, by wady wzroku stały się twoim kłopotem sięgaj po produkty z luteiną!
- Zielone oczy, ze złotymi plamkami bądź refleksami zaliczane są do gamy barw ciepłych. Jak dobrać kolor włosów do zielonych oczu?
- Kolor oczu daje decyduje o tym, jak widzą nas inni. Co mówi o tobie kolor oczu?
- Kolor włosów powinien być dopasowany do tęczówki oka i do odcienia cery. Jaki kolor włosów do czarnych oczu?
- Twój kolor oczu zależny jest od ekspresji genów. Czym jest ten proces?