Bieg na bieżni
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Ile ćwiczyć, żeby schudnąć – walka ilości z jakością?

Jeżeli zastanawiasz się, ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby schudnąć, odnieś się do zdrowego rozsądku. Każdy trening, który będzie przeprowadzany regularnie, a w jego trakcie ćwiczenia będą wykonywane poprawnie przez co najmniej 30 minut, stanie się prostą drogą do osiągnięcia sukcesu w postaci zrzuconych kilogramów.

Jeżeli zastanawiasz się, ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby schudnąć, odnieś się do zdrowego rozsądku. Każdy trening, który będzie przeprowadzany regularnie, a w jego trakcie ćwiczenia będą wykonywane poprawnie przez co najmniej 30 minut, stanie się prostą drogą do osiągnięcia sukcesu w postaci zrzuconych kilogramów.

 

Nie można jednoznacznie ocenić, jaka liczba treningów w tygodniu zapewni spadek wagi u osoby ćwiczącej. Są jednak pewne czynniki, które pozwolą z dużą pewnością stwierdzić, że tkanka tłuszczowa będzie spalana przez wykonywanie ćwiczeń:

  • regularność – jeżeli postanowisz ćwiczyć co drugi dzień, to wejście w ten rytm w sposób regularny pozwoli przyzwyczaić organizm do wzmożonej pracy. Przyśpieszysz metabolizm oraz przemianę materii, co pomoże spalać podskórny tłuszcz.
  • czas trwania treningu – spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero około 30 minuty ćwiczeń. Dlatego każdy trening, który ma na celu zrzucenie zbędnych kilogramów, nie powinien trwać krócej niż pół godziny. Optymalny czas ćwiczeń to 45 -50 minut.
  • intensywność ćwiczeń – ze względu na czas wykonywania ćwiczeń nie powinno się ćwiczyć zbyt intensywnie, aby nie doprowadzić do mikrourazów w tkance mięśniowej, czego następstwem są zakwasy. Inną konsekwencją zbyt dużej intensywności jest przemęczenie organizmu i zbyt szybkie zakończenie treningu.
  • sposób wykonania – precyzja w wykonywaniu ćwiczeń to podstawa treningu. Jeżeli mięsień pracuje prawidłowo to zacznie spalać tłuszcz, jeżeli będzie „pracować” niedbale – doprowadzi to do kontuzji i nadmiernego zmęczenia.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć i dlaczego nie codziennie?

Codzienny wysiłek fizyczny z pewnością spowoduje, że bardzo szybko spalisz tkankę tłuszczową. Jednak przemęczenie organizmu może spowodować, że motywacja do treningów zmaleje, a co za tym idzie - zniknie ochota do ćwiczeń. Najlepiej ćwiczyć co drugi dzień, aby dać czas organizmowi do regeneracji i odpoczynku.

 

Najlepiej ćwiczyć 4 razy w tygodniu po 45-50 minut, pić przy tym dużo wody i przeprowadzać odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem. Nic nie wpływa bardziej negatywnie na mięśnie niż brak rozciągnięcia ich po wykonanych zadaniach treningowych, dlatego warto o tym pamiętać.

Trening mięśni brzucha
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
Turbo Spalanie Chodakowskiej – 600 kcal w 45 minut
Turbo Spalanie to 45-minutowy trening, który opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Pozwala skutecznie spalać tłuszcz, ale nie poleca się go osobom początkującym.

Turbo Spalanie to 45-minutowy trening, który opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Pozwala skutecznie spalać tłuszcz, ale nie poleca się go osobom początkującym.   Zestaw ćwiczeń jest dość wymagający. Idealnie sprawdzi się jako kolejny etap planu treningowego, ale na początek lepiej wybrać Skalpel Ewy Chodakowskiej lub inny trening, który pozwoli poprawić kondycję. Zasady Turbo Spalania Ewy Chodakowskiej Trening Turbo Spalanie opiera się na kilku zasadach: jest to trening interwałowy, czyli ćwiczenia o małej intensywności przeplatają się z ćwiczeniami o dużej intensywności; na początku należy zrobić rozgrzewkę, a na zakończenie – rozciąganie; między ćwiczeniami nie ma przerwy, a za odpoczynek służy marsz; ćwiczenia angażują całe ciało , by wzmocnić maksymalnie dużo mięśni; mięśnie brzucha muszą być cały czas napięte; nie można zapominać o równym oddechu.   Ćwiczenia polegają na wykonywaniu różnego rodzaju wyskoków, podskoków i wymachów. Choć wydają się niepozorne, jak np. ćwiczenie deska (ang. plank), podczas którego należy utrzymać ciało w linii prostej, to wymagają bardzo dużo energii i pracy mięśni . Cały trening razem z rozgrzewką i rozciąganiem trwa 45 minut     Choć po jego wykonaniu zazwyczaj jest się bardzo wyczerpanym, dzięki wydzielaniu się podczas wysiłku endorfin motywacja cały czas jest duża. Efekty Turbo Spalania Ewy Chodakowskiej Największe efekty Turbo Spalania są widocznie po miesiącu treningów. Jednak już po kilku dniach, jak tylko miną zakwasy, można odczuć pierwsze zmiany w ciele i poprawę formy. Trening Turbo Spalanie pozwala na: wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie szczególnie brzucha , ud i pośladków, wzmocnienie mięśni całego ciała, poprawę wydolności organizmu , pobudzenie organizmu do...

Dziewczyna robi pompki
©DDRockstar/Fotolia
Styl życia
Wytrzymałość – jak trenować, by ją zwiększyć
Trening na wytrzymałość to zupełnie inny rodzaj treningu niż siłowy czy trening na masę. Tutaj chodzi przede wszystkim o zwiększenie wydolności całego organizmu i wzmocnienie poszczególnych partii mięśni. Trening siłowy usprawnia również pracę serca i układu krążenia, dzięki czemu cały organizm jest lepiej dotleniony.

Trening na wytrzymałość to zupełnie inny rodzaj treningu niż siłowy czy trening na masę. Tutaj chodzi przede wszystkim o zwiększenie wydolności całego organizmu i wzmocnienie poszczególnych partii mięśni. Trening siłowy usprawnia również pracę serca i układu krążenia, dzięki czemu cały organizm jest lepiej dotleniony. Trening na wytrzymałość Wytrzymałość tak samo jak siła, to wartość bardzo niestabilna – w odróżnieniu od masy mięśniowej, która przez jakiś czas może być względnie trwała bez dodatkowych treningów. Nad wytrzymałością trzeba pracować regularnie, każda przerwa w treningu, to pewnego rodzaju krok w tył . Rozwój wytrzymałości poszczególnych grup mięśni jest cechą indywidualną, zależną od rodzaju dominujących włókien mięśniowych. Dlatego te same ćwiczenia będą przynosiły u każdego nieco inne rezultaty. Trening na wytrzymałość – bieganie i jazda na rowerze Najpopularniejszym treningiem wytrzymałościowym jest bieganie . Dzięki zwiększaniu dystansów, a także prędkości poprawisz wydolność i wytrzymałość całego organizmu. Najlepiej rozpocząć od 15 minutowych przebieżek, przeplatanych marszem. Ważne jest, aby był to ciągły wysiłek na takim poziomie tętna, aby można było swobodnie rozmawiać, ale nie śpiewać. Biegaj 3 razy w tygodniu – przy założeniu, że odstęp pomiędzy treningami nie będzie dłuższy niż 2 dni. W miarę zwiększania wydolności organizmu można zwiększać dystans, wydłużając czas wysiłku. Podobne działanie rozwijające wytrzymałość i podnoszące kondycję ma jazda na rowerze – musi to być wysiłek również na granicy zadyszki. Trening na wytrzymałość – przysiady i pompki Przysiady na jednej nodze to zmodyfikowana i trudniejsza wersja popularnych przysiadów. W tym ćwiczeniu najważniejsza jest prawidłowa postawa ciała i utrzymanie równowagi, dzięki czemu aktywizowane...

Jaka dyscyplina sportowa jest najlepsza na odchudzanie?
© Nomad_Soul/Adobe Stock
Styl życia
Jaka dyscyplina sportowa jest najlepsza na odchudzanie?
Odpowiednia dieta jest tylko jednym z kroków w kierunku zrzucenia zbędnych kilogramów. Osoby, które chcą schudnąć, powinny również zadbać o regularną aktywność fizyczną. Ważne, aby wybrać taką dyscyplinę sportową, która nie tylko będzie sprawiała przyjemność, ale również pozwalała spalać zbędne kalorie. Podpowiadamy, jakie formy aktywności są najbardziej efektywne podczas odchudzania.

Odpowiednia dieta jest tylko jednym z kroków w kierunku zrzucenia zbędnych kilogramów. Osoby, które chcą schudnąć, powinny również zadbać o regularną aktywność fizyczną. Ważne, aby wybrać taką dyscyplinę sportową, która nie tylko będzie sprawiała przyjemność, ale również pozwalała spalać zbędne kalorie. Podpowiadamy, jakie formy aktywności są najbardziej efektywne podczas odchudzania.   Wiele osób mających problemy ze zrzuceniem wago nie wie, że najlepsze efekty daje połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Te dwie odpowiednio dobrane kwestie pomagają osiągnąć ciekawe efekty w krótkim czasie. Jaką dyscyplinę wybrać, aby szybko się odchudzić? Systematyczne uprawianie sportu przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Przyspiesza przemianę materii, poprawia krążenie i ogólne samopoczucie. Do tego wszystkiego pozwala spalać zbędny tłuszcz, co przyczynia się do wyrzeźbienia sylwetki. Uzyskanie zadowalających efektów w największym stopniu zależy od rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej . Dyscyplinami indywidualnymi, które pozwalają spalać najwięcej kalorii są: pływanie (najlepiej stylem motylkowym), squash, kitesurfing , skakanie na skakance, bieganie, spinning , tenis ziemny , sporty walki (karate, judo, boks).   Każda z wymienionych propozycji ćwiczeń pozwala spalać powyżej 550 kalorii w ciągu godziny. Zdecydowanie najbardziej efektywne jest pływanie , gra w squasha i kitesurfing. Podczas 60-minutowego treningu tych dyscyplin można spalić nawet ponad 750 kalorii. Ile powinien trwać trening odchudzający i jak często ćwiczyć? Jedna jednostka treningowa powinna trwać minimum godzinę. Taką długość treningu można polecić osobom początkującym, które nie są jeszcze gotowe na dłuższy wysiłek . Wraz...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner