Zażycie glukozy na kaca przyspiesza powrót do zdrowia
Glukoza na kaca powinna być łączona z witaminą C i elektrolitami. Glukoza i fruktoza przyspieszają regenerację organizmu po zatruciu alkoholowym.
Glukoza na kaca powinna być łączona z witaminą C i elektrolitami. Glukoza i fruktoza przyspieszają regenerację organizmu po zatruciu alkoholowym.
Chociaż dowiedziono (zobacz: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1253812), że glukoza nie likwiduje dolegliwości związanych z kacem, to jednak warto zażywać ją po mocno zakrapianych imprezach. Hamuje ona zmiany metaboliczne wywołane przez etanol i sprawia, że organizm szybciej się odtruwa, a zatem kac trwa krócej.
Przeprowadzone w latach 70. badania wykazały, że glukoza i fruktoza nie mają bezpośredniego wpływu na kaca. Niemniej jednak oba cukry hamują zmiany metaboliczne związane z wypiciem alkoholu, co sprawia, że organizm szybciej dochodzi do siebie. Glukoza na kaca u niektórych osób może działać lepiej, u innych gorzej, w zależności od tego, jak organizm radzi sobie w przypadku zatruć.
Przede wszystkim sama glukoza na kaca zdziała niewiele, dlatego warto połączyć ją z witaminą C i dużą ilością płynów. Stan niektórych osób może się poprawić po zjedzeniu kilku łyżek miodu czy wypiciu saszetki glukozy rozpuszczonej w szklance wody. Z czego to wynika? Alkohol wypłukuje z organizmu mikroelementy i odwadnia, ale też obniża poziom cukru we krwi. Dlatego zażycie glukozy będzie zastrzykiem energii i ratunkiem dla mózgu.
Praktyka pokazuje, że glukoza na kaca działa o wiele lepiej, gdy łączy się ją z witaminą C. Niezbędne jest także nawadnianie się. Elektrolity pozwolą o wiele szybciej wrócić do pełni sił po zatruciu alkoholem.
- Na kaca najlepiej zjeść coś słodkiego, gdyż cukier pobudza i dodaje energii. Sprawdź 10 domowych sposobów na kaca.
- Kac moralny często towarzyszy temu alkoholowemu. Dowiedz się, jak wyleczyć kac moralny.
- Co oznacza cukier w moczu? Sprawdź czym jest glukozuria!