Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
szklanka wody z centymetrem
©M.studio/fotolia
Styl życia

Zasady diety przyspieszającej metabolizm autorstwa Haylie Pomroy

Dieta przyspieszająca metabolizm Hylie Pomroy skład się z trzech faz, w których organizmowi dostarcza się zróżnicowanej ilości węglowodanów, protein i tłuszczów. Autorką diety przyspieszającej metabolizm jest Haylie Pomoroy, która w Stanach z pomocą swojej diety odchudziła m.in. takie gwiazdy, jak Jennifer Lopez i Cher.

Dieta przyspieszająca metabolizm Hylie Pomroy skład się z trzech faz, w których organizmowi dostarcza się zróżnicowanej ilości węglowodanów, protein i tłuszczów. Autorką diety przyspieszającej metabolizm jest Haylie Pomoroy, która w Stanach z pomocą swojej diety odchudziła m.in. takie gwiazdy, jak Jennifer Lopez i Cher.

Na czym polega dieta przyspieszająca metabolizm

Często diety polegają na ograniczaniu liczby kalorii, co albo powoduje spowolnienie metabolizmu, albo przyczynia się do późniejszego efektu jo-jo. Dieta przyspieszająca metabolizm ma na celu dostarczanie organizmowi większej ilości paliwa (w postaci zdrowego, urozmaiconego jedzenia), aby przestawić go na spalanie, a nie magazynowanie tłuszczu. Dlatego też w diecie Haylie Pomroy nie ma nacisku na ograniczanie kalorii, ale na jedzenie regularnych (co 3 – 3,5 godziny), urozmaiconych posiłków o określonych porcjach.


Wielkość porcji zależna jest od liczby kilogramów, które osoba na diecie chce zrzucić: im więcej kilogramów do zrzucenia, tym… większe proponowane porcje. Efektem diety ma być przyspieszenie przemiany materii i poprawa samopoczucia, czemu towarzyszy również utrata zbędnych kilogramów.

Jakich zasad należy przestrzegać na diecie

Dieta przyspieszająca metabolizm składa się z trzech faz: dwie pierwsze fazy trwają po dwa dni, trzecia faza trwa trzy dni. Proces można powtarzać cyklicznie przez 28 dni.

 

  1. W pierwszej fazie największy nacisk położony jest na jedzenie dużej ilości węglowodanów, nieco mniejszym spożyciu protein i wykluczeniu tłuszczów.

  2.  

  3. Druga faza z kolei polega na dostarczeniu organizmowi jak największej ilości protein i wyłączeniu z diety węglowodanów i tłuszczów.

  4.  

  5. W trzeciej fazie pojawiają się w dużej ilości zdrowe tłuszcze, a proteiny i węglowodany mogą być jedzone w średniej ilości.

Do każdej z faz przypisane są produkty dozwolone, a także istnieje lista produktów, które należy wykluczyć z jadłospisu na czas trwania diety (są to np. alkohol, soja, kukurydza czy nabiał). W każdej z faz należy przestrzegać regularnych godzin posiłków oraz pić wodę – zgodnie z zaleceniami autorki ilość wody powinna wynosić jedną trzecią wagi ciała podzieloną przez dziesięć. Czyli na przykład osoba, która waży 60 kg, powinna wypijać 2 l wody dziennie.

Dieta to nie tylko odżywianie, ale również wysiłek fizyczny

W pierwszej fazie diety przyspieszającej metabolizm polecane są treningi typu kardio (np. aerobik), w fazie drugiej treningi siłowe (np. ćwiczenia z obciążeniami), natomiast faza trzecia to czas na treningi rozluźniające (np. joga czy pilates).


 

Jeśli pomiędzy posiłkami pojawi się uczucie głodu, można zaspokoić je dozwolonymi w określonych fazach warzywami, np. w fazie pierwszej są to m.in. pomidory i cukinia, w fazie drugiej fasolka szparagowa i brokuły, natomiast w fazie trzeciej kalafior.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
świeże owoce i warzywa
©Kurhan/fotolia
Styl życia
Dieta South Beach, czyli nauka zdrowego odżywiania
Dieta South Beach, wymyślona przez amerykańskiego kardiologa, składa się z trzech faz – każda kolejna jest mniej restrykcyjna. Polega na wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych, które warto utrzymać przez resztę życia. Podczas jej stosowania możemy dowolnie wybierać spośród długiej listy zdrowych produktów. Utrata wagi nie jest tak spektakularna, jak przy dietach cud, nie grozi nam jednak efekt jo-jo i ciągłe uczucie osłabienia.

Dieta South Beach, wymyślona przez amerykańskiego kardiologa, składa się z trzech faz – każda kolejna jest mniej restrykcyjna. Polega na wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych, które warto utrzymać przez resztę życia. Podczas jej stosowania możemy dowolnie wybierać spośród długiej listy zdrowych produktów. Utrata wagi nie jest tak spektakularna, jak przy dietach cud, nie grozi nam jednak efekt jo-jo i ciągłe uczucie osłabienia.   Założenia diety South Beach: Dieta South Beach, wymyślona przez amerykańskiego kardiologa Arthura Agatsona, to nie tyle dieta, co sposób odżywiania na całe życie. Jej celem nie jest szybka utrata wagi poprzez ograniczenie kalorii, a pomoc w zdrowym odchudzaniu, bez uczucia głodu i osłabienia organizmu . Dieta ta składa się z trzech kolejnych faz, z których każda kolejna jest mniej restrykcyjna.   Zasadniczo dieta ta polega na zastąpieniu tłuszczów zwierzęcych roślinnymi i pochodzącymi z ryb, oraz na przyjmowaniu dużej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym . Dozwolonych produktów można jeść tyle, na ile ma się ochotę – nie trzeba liczyć kalorii, ważyć posiłków i głodzić się. Jest to po prostu plan zdrowego odżywiania, utrwalający zdrowe nawyki żywieniowe. Warto podczas stosowania tej diety uprawiać sport, który poprawi efekty odchudzania. Trzy fazy diety South Beach Pierwsza faza trwa 14 dni . W ciągu jej trwania można jeść warzywa, chude mięso, ryby, chude sery, jaja. Nie wolno jeść słodyczy, owoców, pieczywa i ziemniaków. Należy jeść trzy posiłki dziennie, do tego dwie przekąski i ewentualnie jeden wysokobiałkowy deser , pamiętając, aby zawierał on mało cukru. Podczas tej fazy utrata wagi jest gwałtowna, równocześnie stabilizuje się poziom glukozy we krwi. Celem pierwszej fazy jest właśnie wyeliminowanie glukozy, dzięki czemu pozbywamy się męczącego uczucia ciągłego...

Fast food
© draghicich/Fotolia.com
Styl życia
Czym jest dieta IIFYM?
W diecie IIFYM nie ma potrzeby przeliczania dostarczanych organizmowi białek, węglowodanów czy tłuszczów. Utrata masy jest możliwa. Odbywa się to kosztem masy mięśniowej, której nie da się utrzymać, jedząc stale tylko bezwartościowe posiłki.

W diecie IIFYM nie ma potrzeby przeliczania dostarczanych organizmowi białek, węglowodanów czy tłuszczów. Utrata masy jest możliwa. Odbywa się to kosztem masy mięśniowej, której nie da się utrzymać, jedząc stale tylko bezwartościowe posiłki.   Dieta IIFYM przeczy zasadom zdrowego odżywiania. Można na niej jeść nawet wysoko przetworzone produkty, uznawane za bardzo niezdrowe. Na czym polega dieta IIFYM Dieta IIFYM („If it fits your macro”) zezwala na jedzenie dowolnych produktów, pod warunkiem, że nie przekracza się dziennego zapotrzebowania kalorycznego organizmu. Nie ma potrzeby liczenia dozwolonej do spożycia ilości węglowodanów, tłuszczów, białek czy witamin i minerałów. Dieta jest sprzeczna z powszechnie znanymi zasadami zdrowego odżywiania, według których zjadane w ciągu dnia pożywienie powinno być dobrze zbilansowane i nie powinno narażać człowieka na niedobory składników odżywczych, witamin i minerałów. Dieta IIFYM nie jest zdrową dietą i zdecydowanie nie powinna być stosowana. Efekty diety IIFYM Dieta IIFYM nie jest dobrze zbilansowana.   Poza tym: jedzenie określane jako śmieciowe może wpłynąć na utratę kilogramów , ale jedynie kosztem cennej masy mięśniowej, zbudowanie oraz utrzymanie efektownej muskulatury podczas stosowania diety IIFYM nie jest możliwe, fast foody nie są całkowicie pozbawione wartości odżywczych, ale budują je niezdrowe tłuszcze i proste węglowodany. Po ich zjedzeniu w posiłku następuje skok insuliny, wahania poziomu glukozy we krwi , hormonów, zaburzenie właściwego organizmowi PH, co jeszcze bardziej rozbudza apetyt na bezwartościowe jedzenie, na diecie IIFYM można osiągnąć ładną sylwetkę, ale kosztem zdrowia, na które negatywnie wpłynie praktycznie zupełny brak błonnika , duża ilość tłuszczów trans, nie najlepszej jakości białko oraz proste węglowodany. Dieta...

Surowy łosoś, awokado i orzechy na drewnianej desce.
©Syda Productions/Fotolia
Styl życia
Dieta 1200 kalorii – wady, zalety i zasady diety
Dieta 1200 kalorii polega na zastosowaniu w ciągu dnia takiego jadłospisu, który dostarczy do organizmu o 500 kalorii mniej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie (1700-1900). Według założeń diety 1200 kalorii po tygodniu stosowania można stracić około kilograma.

Dieta 1200 kalorii polega na zastosowaniu w ciągu dnia takiego jadłospisu, który dostarczy do organizmu o 500 kalorii mniej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie (1700-1900). Według założeń diety 1200 kalorii po tygodniu stosowania można stracić około kilograma. Fundamentalne zasady diety 1200 Dzienne spożycie kalorii u kobiet nie powinno być niższe niż 1200, a u mężczyzn 1500 . W diecie 1200 kalorii około 15%-25% kalorii stanowią białka , 45%-65% węglowodany, a 20-35% tłuszcze. Należy spożywać 5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu .   Decydując się tę dietę należy ograniczyć ilość wypijanego alkoholu . Dieta odchudzająca powinna być skomponowana z warzyw i produktów pełnoziarnistych, które dostarczą złożonych węglowodanów. Ważne jest jedzenie roślin strączkowych i chudych białek ( ryby , drób). Dieta 1200 kalorii – zalety diety odchudzającej Główną zaletą diety 1200 kalorii jest bezpieczna utrata zbędnych kilogramów. Utrata wagi następuje powoli, co pozwala uniknąć efektu jojo . Systematyczne spożywanie posiłków reguluje pracę układu pokarmowego. Wady diety 1200 kalorii Odchudzająca dieta 1200 kalorii może prowadzić do osłabienia, rozdrażnienia i zmęczenia. Ograniczenie kalorii często prowadzi do mniejszej ilości składników odżywczych dostarczanych do organizmu. Dieta ta wymaga dyscypliny i rygoru. Osoba będąca na diecie 1200 kalorii musi stale ważyć produkty i pilnować liczby kalorii w przygotowywanych posiłkach .   Diety 1200 kalorii nie powinny stosować osoby poniżej 18. roku życia. Nie jest zalecana w przypadku osób, które mają wysokie zapotrzebowanie kaloryczne oraz osób pracujących fizycznie. Przed rozpoczęciem stosowania diety należy skonsultować się z lekarzem. Dieta powinna być różnorodna, dlatego należy sięgać po różnorodne jadłospisy. W trakcie stosowania diety organizm jest...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner