Ćwiczenia dla ciężarnych wzmocnią mięśnie i pozwolą utrzymać ciało w dobrej formie. Fitness w wodzie, nordic walking oraz ćwiczenia z piłką zmniejszą ryzyko wystąpienia żylaków i podniosą sprawność układu oddechowego oraz układu krążenia. Poprawią nastrój i dotlenią komórki.

Reklama

Zalety ćwiczeń dla ciężarnych – wzmocnienie mięśnie, zapobieganie żylakom

Ćwiczenia dla ciężarnych poprawią krążenie i przyspieszą metabolizm. Dzięki systematycznemu wysiłkowi fizycznemu kobiecie łatwiej będzie utrzymać prawidłową wagę. Ćwiczenia dla ciężarnych wzmocnią mięśnie brzucha i dna miednicy, co może mieć pozytywny wpływ na przebieg porodu i powrót do formy po ciąży. Kobiety w ciąży, które regularnie się gimnastykują odczuwają mniejsze zmęczenie przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Rzadziej dotyczą ich problemy takie jak rozstępy czy cellulit. Ćwiczenia dla ciężarnych zmniejszają obrzęki i przeciwdziałają zaparciom. Aktywność fizyczna dotlenia organizm, korzystnie wpływa na psychikę i nastrój. Dzięki ćwiczeniom dla ciężarnych kobiety czują się silniejsze i bardziej pewne siebie.

Ćwiczenia dla ciężarnych – z piłką, fitness w wodzie, nordic walking

Ćwiczenia dla ciężarnych nie powinny obciążać i forsować organizmu. Tygodniowo należy poświęcać około 2-2,5 godziny na wykonywanie ćwiczeń. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności kobieta w ciąży powinna skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który wyrazi opinię czy nie ma przeciwwskazań do wykonywania treningów.

  • Ćwiczenia z piłką. Tego typu ćwiczenia pozwalają kobiecie przygotować się do porodu. Wzmacniają mięśnie. Likwidują bóle kręgosłupa oraz podnoszą sprawność układu oddechowego i układu krążenia.

Zobacz także

Usiądź na piłce. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Złap równowagę i wykonuj powolne kuliste ruchy bioder. Ruchy powinny być delikatne, ostrożne i płynne. Zrób ok. 10-15 powtórzeń.

  • Fitness w wodzie. Ćwiczenia w wodzie łagodzą dolegliwości kręgosłupa. Zmniejszają ryzyko wystąpienia żylaków i ułatwiają utrzymanie właściwej wagi. Ćwiczenia dla ciężarnych w wodzie to sposób na relaks i odprężenie. Fitness w wodzie zawiera elementy aqua aerobiku, gimnastyki ogólnorozwojowej i pływania.

Reklama
  • Nordic walking i spacery. Tego typu aktywność poprawia kondycję i dotlenia komórki. Tempo spaceru można dopasować do indywidualnych preferencji i możliwości. Rozpoczynając regularne spacery lub nordic walking należy wybierać krótsze dystanse, które przygotują organizm do dalszych wędrówek. Spacer powinien trwać około godziny dziennie. Ważnym elementem przygotowania się do spacerów jest zakup odpowiedniego obuwia, które zminimalizuje ryzyko urazów i będzie przepuszczało powietrze.
Reklama
Reklama
Reklama