Grupa przyjaciół podróżuje samochodem bez dachu w czasie letniego weekendu.
©Drobot Dean/stock.adobe.com
Styl życia

Weekendowy wyjazd za miasto. Dokąd wyjechać, aby odpocząć?

Dla wielu osób weekendy są jedynym czasem na złapanie oddechu i oderwanie się od codziennego trybu życia. Ten czas warto wykorzystać w ciekawszy sposób niż leniuchowanie w domu przed telewizorem. Krótkie wyjazdy mają swój urok, nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami i nie wymagają specjalnych przygotować. Podpowiadamy, gdzie w Polsce można wybrać się na weekendowy wypad za miasto.

Dla wielu osób weekendy są jedynym czasem na złapanie oddechu i oderwanie się od codziennego trybu życia. Ten czas warto wykorzystać w ciekawszy sposób niż leniuchowanie w domu przed telewizorem. Krótkie wyjazdy mają swój urok, nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami i nie wymagają specjalnych przygotować. Podpowiadamy, gdzie w Polsce można wybrać się na weekendowy wypad za miasto.

 

Wybór miejsca na krótki wypoczynek powinien być uzależniony od trzech czynników: miejsca zamieszkania, funduszy na taki wyjazd oraz tego, czy podróżuje się samemu czy z rodziną.

 

Gdzie się wybrać na weekendowy wyjazd z rodziną?

 

Wyjazd z partnerem i dziećmi zawsze będzie wiązał się z dłuższym i dokładniejszym przygotowaniem. Ponadto małym ograniczeniem mogą być kwestie odległości, ponieważ małe dzieci mogą źle znosić dłuższe podróże. Nie oznacza to jednak, że zorganizowanie takiego wyjazdu jest niemożliwe.

 

Najbardziej atrakcyjnymi kierunkami są te, które cieszą się największą popularnością: rejony w pobliżu morza, na Mazurach czy w górach. Tam znalezienie spokojnego miejsca poza większymi miastami może być trudne tylko w czasie sezonu wakacyjnego oraz i weekendu majowego.

 

Jeśli dla kogoś wyjazd w wymienione regiony Polski jest kłopotliwy, chociażby ze względu na odległość, to nie powinien się zniechęcać. Mieszkańcom południowo-wschodniej części kraju śmiało można polecić weekendowe wypady do urokliwych miejsc, jakimi są Kazimierz Dolny czy Krasnobród i okolice. Poza tym warto wybrać się w rejony Gór Świętokrzyskich.

 

W dużych miastach Polski centralnych rozgrywek nie brakuje, ale czasami mieszkańcy chcą całkowicie zmienić otoczenie. To gwarantuje wyjazd w rejony nad rzeką Pilica, chociażby do Warki. Przyjemnie jest również nad jeziorem Soczewka w pobliżu Płocka. Im bardziej na północ kraju, tym wyjazdowych opcji jest więcej. Na Mazurach czy nad morzem ciekawych lokalizacji nie brakuje, ale w tych przypadkach najlepiej wyjeżdżać poza sezonem. To samo tyczy się rejonów górskich (to już południe Polski) które potrafią być oblegane nie tylko zimą, ale też latem.

 

Co zabrać na weekendowy jazd za miasto?

 

Zaletą 2-3-dniowego wyjazdu jest to, że nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy. Przed rozpoczęciem pakowania walizki warto jednak zrobić listę tych najbardziej potrzebnych, czyli:

  • ubrania na każdą pogodę,
  • klapki,
  • buty na zmianę,
  • piżamę,
  • kosmetyki,
  • apteczkę.

 

W przypadku wyjazdów z małymi dziećmi trzeba pamiętać o zabraniu jedzenia, środków pielęgnacyjnych i ulubionych zabawek malucha.

Urlop bez tłumów.
© Jacob Lund/Adobe Stock
Styl życia
Gdzie wyjechać, aby spędzić wakacje z dala od ludzi?
Miejscowości nad morzem, w górach czy na Mazurach w okresie wakacyjnym przeżywają prawdziwe oblężenie. Większość Polaków już przywykła do tego, że podczas urlopu w tych miejscach nie uniknie się tłumów na ulicach, plażach, szlakach czy w restauracjach. Jednak nawet w czasie wakacji można znaleźć wspaniałe miejsca z dala od ludzi. Na ich znalezienie trzeba poświęcić więcej czasu, ale naprawdę warto!

Miejscowości nad morzem, w górach czy na Mazurach w okresie wakacyjnym przeżywają prawdziwe oblężenie. Większość Polaków już przywykła do tego, że podczas urlopu w tych miejscach nie uniknie się tłumów na ulicach, plażach, szlakach czy w restauracjach. Jednak nawet w czasie wakacji można znaleźć wspaniałe miejsca z dala od ludzi. Na ich znalezienie trzeba poświęcić więcej czasu, ale naprawdę warto!   Osoby, które mają możliwość zaplanowania urlopu poza sezonem wakacyjnym, mają duże pole manewru. W maju, czerwcu czy wrześniu pogoda w Polsce jest zazwyczaj całkiem przyjemna, a w popularnych miejscowościach wypoczynkowych nie ma wtedy tłumów. Jak znaleźć atrakcyjne miejsca na wakacje z dala od ludzi? Problem pojawia się gdy ktoś nie może zaplanować wyjazdu w innym terminie niż wakacyjnym, ale ma dosyć wczasów w obleganych miejscach. Z tym często muszą zmierzyć rodzice dzieci w wieku szkolnym. Wprawdzie najmłodsi mogą wcześniej zakończyć naukę i nieco później ją rozpocząć, ale nie zawsze wychodzi to dzieciom na dobre.   Zdecydowanie najbardziej pożądanym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów są nadmorskie miejscowości . Najpopularniejsze miejsca są tak oblegane przez turystów, że w lipcu i sierpniu nawet znalezienie noclegu na kilka nocy graniczy z cudem. Nad polskim morzem są jednak jeszcze takie miejsca, w których można wypocząć bez tłumu turystów dookoła. Można zaliczyć do nich: Piaski - malutka miejscowość na końcu Mierzei Wiślanej, Poddąbie - wieś położona pomiędzy znanymi i obleganymi kurortami: Ustką i Rowami, Karwieńskie Błoto Drugie - wieś w pobliżu znanej i lubianej przez turystów Karwi, Dąbkowice - osada położona kilkanaście kilometrów od Darłowa i kilkadziesiąt od Mielna.   Wszystkie wymienione...

Dwoje dzieci siedzi na trawie.
©Konstantin Yuganov/Fotolia.com
Styl życia
Pomysły na Wielkanoc poza domem: wycieczka za granicę, w góry lub nad morze
Święta wielkanocne to czas odpoczynku od codziennych obowiązków i spotkań z rodziną. Jednak coraz więcej osób decyduje się spędzić Wielkanoc poza domem. Można wybrać się na wycieczkę zagraniczną, nad morze, nad jezioro, w góry lub na biwak.

Święta wielkanocne to czas odpoczynku od codziennych obowiązków i spotkań z rodziną. Jednak coraz więcej osób decyduje się spędzić Wielkanoc poza domem. Można wybrać się na wycieczkę zagraniczną, nad morze, nad jezioro, w góry lub na biwak.   Wyjazdy poza miasto na święta wielkanocne są bardzo popularne wśród młodych osób, szczególnie studentów. Na wycieczki decydują się również rodziny z dziećmi, które chcą spędzić razem czas. Jak zaplanować wielkanocny wyjazd? Wielkanocny wyjazd można zaplanować kilka miesięcy wcześniej (3-4). Jeśli miałaby to być rodzinna wycieczka, warto poinformować dalszą rodzinę (dziadków, wujków, ciocie) o planowanej nieobecności na świątecznym śniadaniu . Najlepiej zaplanować również budżet przeznaczony na wyjazd. Można zaoszczędzić większą kwotę i wyjechać za granicę lub spędzić święta w Polsce, wybierając się na biwak nad jezioro. Ważne jest również rozplanowanie wycieczki, tak aby był zarówno czas na odpoczynek, jak i zwiedzanie. Osoby, które nie mają rodziny, mogą spędzić Wielkanoc w górach lub nad morzem z przyjaciółmi, odpoczywając na świeżym powietrzu. Warto również poinformować o wyjeździe rodziców i podzielić się jajkiem wcześniej. Jak spędzić Wielkanoc za granicą? Biura podróży oferują wycieczki zagraniczne w czasie świąt wielkanocnych , podczas których zapewniony jest przejazd, nocleg oraz wyżywienie (np. śniadanie i obiadokolacja). W koszt wliczony jest zazwyczaj również dostęp do basenu. Poza tym, w ramach zorganizowanego wyjazdu można skorzystać z opcji dodatkowo płatnych wycieczek. Na wycieczkę zagraniczną warto również wybrać się samochodem. W czasie podróży można zwiedzić więcej miast (np. Bratysławę i Wiedeń)....

Gdzie pojechać na majówkę?
© Monkey Business/Adobe Stock
Styl życia
Niezapomniana majówka z rodziną - jak ciekawie spędzić długi weekend majowy?
W długi weekend majowy z rodziną można wybrać się do parków rozrywki. Znajdują się tam liczne atrakcje nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Aktywną majówkę można spędzić w górach lub w Dolinie Biebrzy pokonując malownicze szlaki rowerowe, piesze lub kajakowe.

W długi weekend majowy z rodziną można wybrać się do parków rozrywki. Znajdują się tam liczne atrakcje nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Aktywną majówkę można spędzić w górach lub w Dolinie Biebrzy pokonując malownicze szlaki rowerowe, piesze lub kajakowe.   Długi weekend majowy jest doskonałą okazją na rodzinny wyjazd. Piękne i malownicze miejsca można znaleźć nie tylko za granicą, ale również w Polsce. W zależności od preferencji członków rodziny kierunkiem wyjazdu mogą być malownicze góry , parki rozrywki zlokalizowane w różnych miejscowościach na mapie Polski czy w niezwykłej puszczy. Majówka z dziećmi - propozycje wyjazdów Majówka jest jednym z bardziej wyczekiwanych weekendów przez wszystkich, niezależnie od wieku. Przed jej nadejściem wiele rodzin planuje wspólne spotkania , grille oraz wyjazdy. Długi weekend majowy z rodziną można spędzić na wiele sposobów. Rozważając wyjazd na majówkę z dziećmi, należy kierować się atrakcyjnością miejsca dla najmłodszych. Warto również wybrać miejsce, w którym dzieci będą mogły jednocześnie się wyszaleć i nauczyć czegoś nowego. W Polsce i za granicą można znaleźć wiele miejsc i obiektów tworzonych z myślą o rodzinach z dziećmi. Są to np. parki rozrywki czy centra rekreacyjne. Majówkę z dziećmi można spędzić w Bałtowie, odwiedzając niesamowity Park Dinozaurów . Spotka się w nim olbrzymie rekonstrukcje dinozaurów, muzeum jurajskie ze skamieniałościami, a dodatkowo park rozrywki wyposażony w urządzenia dla dzieci w każdym wieku. Doskonałym pomysłem na długi weekend majowy z dziećmi jest wizyta na Farmie Iluzji w Trojanowie , gdzie wraz ze swoimi pociechami można odkryć latającą chatę tajemnic, opuszczoną kopalnię, bajkowy pałac cieni i...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner