Friz zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę YOUNG Party
TYLKO U NAS

Złoty chłopak, który wygrał plebiscyt Party! Kim naprawdę jest Karol „Friz” Wiśniewski?

Złoty chłopak, który wygrał plebiscyt Party! Kim naprawdę jest Karol „Friz” Wiśniewski?

W plebiscycie Party.pl, tak jak w życiu, konkurencję zostawił daleko w tyle. Gwiazdą Young 2020 został Karol „Friz” Wiśniewski, który dzięki YouTube’owi zdobył sławę i majątek.

Był niemal bezkonkurencyjny! W plebiscycie zorganizowanym przez Party.pl zdobył aż 591 831 głosów, dzięki którym Karol „Friz” Wiśniewski (24) otrzymał tytuł Gwiazdy Young – ulubieńca młodego pokolenia. Wygrana Friza jest w pełni zasłużona – to obecnie jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce, a liczby robią wrażenie! Jego kanał ma ponad 3,85 mln subskrypcji, a sam Karol – 2,2 mln followersów na Instagramie. 

Wiśniewski dzięki publikowanym w internecie filmikom pokazującym m.in. życie w luksusowej willi grupy Ekipa (której jest członkiem i założycielem) oraz wyzwania, czyli tzw. challenge’e, zarabia ogromne pieniądze! 

Zobacz także: To on został Gwiazdą YOUNG Party.pl! Jak dużo wiesz o Frizie?

Sylwia Bomba o córce: "Dostała rentę po tacie, to jest jedyna rzecz, jaką dostała"

Sekret sukcesu Karola „Friza” Wiśniewskiego?

„Ludzie doceniają jego energię, staranność i autentyczność. Friz zaprasza ich do swojego życia i dzieli się z nimi najbardziej osobistymi przemyśleniami oraz wydarzeniami z życia prywatnego. (…) Publikowane przez Karola i jego Ekipę filmiki są zabawne, nie przekazują szkodliwych treści i pokazują pozytywne relacje międzyludzkie”, mówi na swoim kanale youtuber Tomasz „Gimper” Działowy.

I choć Wiśniewski mógłby już odcinać kupony od popularności, ma apetyt na więcej!

Zawód: youtuber

Karierę w sieci Friz zaczął w 2013 roku, publikując filmy i prowadząc transmisje na żywo, jak gra m.in. w Mine crafta, a potem niezwykle wtedy popularny Pokemon Go. Z czasem gry ustąpiły miejsca lifestyle’owi – Wiśniewski ze swoją byłą już dziewczyną Kingą zaczął nagrywać vlogi oraz wyzwania i kawały, tzw. pranki. To był strzał w dziesiątkę.

Do czasu. Dwa lata temu związek Karola i Kingi niespodziewanie się rozpadł, a dziewczyna wyznała, że „ma dość fałszywego życia i bycia maszynką do robienia wyświetleń”.

W odpowiedzi Friz nagrał emocjonalny filmik, w którym ze szczegółami opowiedział o rozstaniu. Ze łzami w oczach mówił, co czuje, i prosił, by internauci powstrzymali się od hejterskich komentarzy. Nagranie obejrzało ponad 5 mln ludzi, a Friz zaczął nowe życie. Za 25 tys. złotych miesięcznie wynajął pod Krakowem willę z basenem, w której zamieszkał ze swoją obecną dziewczyną Weroniką „Wersow” Sową i innymi youtuberami z Ekipy. 

„Ustaliłem sobie, że będę robił filmy przez rok codziennie”, mówił Karol.

I ten plan konsekwentnie realizował.

W marcu ogłoszono koniec Ekipy w dotychczasowej formule, a grupa poleciała na miesiąc do Stanów. Ze względu na pandemię wciąż nagrywa stamtąd. Wiśniewskiego na to stać. Twierdzi, że Ekipa tylko ze sprzedaży gadżetów i ubrań ma milion złotych obrotu miesięcznie! Konto Friza zasilają też wpływy z wyświetleń filmików. Wiśniewski zapewnia jednak, że pieniądze nie są jego priorytetem.

„Miałem taki okres, że za bardzo się na nich skupiałem. Dziś znalazłem złoty środek. Dużo większe znaczenie mają dla mnie relacje z moją dziewczyną, ze znajomymi. Tego się nie da kupić za żadne pieniądze”, mówi Karol w wywiadzie na kanale Duży w Maluchu.

To, co zarabia, inwestuje. Za gotówkę kupił sobie mieszkanie, w którym teraz mieszkają jego rodzice

„Dywersyfikuję środki na metale szlachetne, zainwestowałem też w kryptowaluty. (…) Warto się skupić na tym, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość i tak rozwinąć biznes w ciągu dwóch lat, żeby do końca życia móc nic nie robić”, dodaje.

Plan na życie "Friza"

Karol nie ukrywa, że z kariery na YouTubie nie zamierza rezygnować. 

„W 2020 roku chcę kupić lamborghini. To ma być dla mnie prezent. (…) Zabawka dla dorosłego mężczyzny”, zapowiada na kanale Duży w Maluchu.

W planach ma też podróże, kurs spadochroniarstwa i surfingu. Intensywnie pracować zamierza do 30. roku życia, potem pragnie założyć rodzinę. 

„Chcę mieć rodzinę i dzieci, które wychowam w zgodzie z polską tradycją”, mówi Friz.

Zobacz także: To ich internauci chcą zobaczyć w "Tańcu z Gwiazdami"! Kim są Weronika Sowa i Karol Wiśniewski?

"Friz" i Lexy Chaplin na okładce "Party Young":

Party Young: Friz i Lexy Chaplin

Friz zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę YOUNG Party
Newsy
Karol "Friz" Wiśniewski wielkim zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! Za to kochają go fani! 
Kim jest Karol "Friz" Wiśniewski? Sylwetka zwycięzcy plebiscytu Gwiazda Young Party.pl!

Był niemal bezkonkurencyjny! W plebiscycie zorganizowanym przez Party.pl zdobył aż 591 831 głosów, dzięki którym Karol „Friz” Wiśniewski (24) otrzymał tytuł Gwiazdy Young – ulubieńca młodego pokolenia. Wygrana Friza jest w pełni zasłużona – to obecnie jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce, a liczby robią wrażenie! Jego kanał ma ponad 3,85 mln subskrypcji, a sam Karol – 2,2 mln followersów na Instagramie. Jak Friz zdobywał popularność? Wiśniewski dzięki publikowanym w internecie filmikom pokazującym m.in. życie w luksusowej willi grupy Ekipa (której jest członkiem i założycielem) oraz wyzwania, czyli tzw. challenge’e, zarabia ogromne pieniądze! Sekret sukcesu Karola? „Ludzie doceniają jego energię, staranność i autentyczność. Friz zaprasza ich do swojego życia i dzieli się z nimi najbardziej osobistymi przemyśleniami oraz wydarzeniami z życia prywatnego. (…) Publikowane przez Karola i jego Ekipę filmiki są zabawne, nie przekazują szkodliwych treści i pokazują pozytywne relacje międzyludzkie”, mówi na swoim kanale youtuber Tomasz „Gimper” Działowy. Cały tekst o Karolu znajdziecie w najnowszym numerze magazynu "Party" z podwójną okładką - dziś w sprzedaży!  ( okładka na odwrocie okładki z Anią Lewandowską ).  Za co wy kochacie Karola najbardziej?  

Karol Friz Wiśniewski i Igor Walaszek u Kuby Wojewódzkiego - kim są?
Instagram
Newsy
Karol Wiśniewski "Friz" i Igor Walaszek u Kuby Wojewódzkiego. Kim są milioner z Youtube i objawienie Męskiego Grania?
Karol Wiśniewski "Friz" i Igor Walaszek u Kuby Wojewódzkiego. Kim są milioner z Youtube i objawienie Męskiego Grania?

Karol "Friz" Wiśniewski i Igor Walaszek to najgorętsze nazwiska młodego pokolenia! Obaj pochodzą z Krakowa i spotkają się dziś u Kuby Wojewódzkiego:  Młodość to kompetencja👈🏆 Kiedy Król TVN spotyka Króla Internetu a obaj spotykają Największy męski głos ostatnich lat... ⚠️🎼💻🎬 - zapowiedział ich Wojewódzki Kim jest i na czym dorobił się najpopularniejszy twórca Youtube w Polsce? Poznajcie też jeden z niezwykłych głosów 11. edycji Męskiego Grania. Zobacz także:  Karol "Friz" Wiśniewski wielkim zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! Za to kochają go fani! Karol Wiśniewski "Friz" rządzi w internecie  Tego 24-latka z Krakowa znają wszyscy nastolatkowie! Karol Wiśniewski zbudował największy w Polsce fanbase, który pokochał jego twórczość w sieci. Friz zaczynał jeszcze jako nastolatek. Początkowo skupiał się na grach, popularność przyniosła mu jednak konkretna - Pokemon Go. Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, kilka stówek pożyczone od siostry i zainwestowane w niewinny rozwój kanału było jego małym krokiem ku karierze w sieci. Jeszcze wtedy nikt nie mógł przypuszczać, że będzie dyktował trendy w całym kraju.  Z czasem gry ustąpiły miejsca lifestyle'owi, a Friz rozwijał swoją karierę dalej. Do pracy nad jego pomysłami dołączyli przyjaciele. Dziś to aż 11 osób, które tworzą najpopularniejszą w Polsce "ekipę" i mało który nastolatek nie będzie znał ich nazwisk.  Na tę chwilę kanał Friza na Youtubie obserwuje 4,14 mln osób, a jego filmy wygenerowały ponad 1 558 000 000 wyświetleń! Warto wspomnieć, że ogromna część dorobku Friza została jego decyzją usunięta z kanału, w efekcie czego ubyło ponad 200...

Gwiazda Young Party.pl 2020
Newsy
Oto pełne wyniki plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! Kto zdobył najwięcej głosów?
Oto pełne wyniki plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! Kto zdobył najwięcej głosów?

Za nami finał drugiej edycji plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! Wielkim zwycięzcą okazał się Karol "Friz" Wiśniewski (ponad 591 tys. głosów), zaraz za nim na drugim miejscu uplasowała się Lexy Chaplin (ponad 569 tys. głosów), zaś trzecie miejsce sprzed roku obroniła Roxie Węgiel (ponad 170 tys. głosów)! Sylwetki oraz wywiady zwycięzców możecie znaleźć w bieżącym numerze magazynu "Party", który już w sprzedaży! Kto zaś zajął kolejne miejsce? Sprawdźcie! Wyniki plebiscytu na Gwiazdę Young Party.pl! 10. Paulina Błędowska MIŁOŚNICZKA WIZAŻU I MODY , która do mediów społecznościowych zaprosiła… swoją mamę! Ich wspólny kanał OMatkoiCórko!, nazywany fenomenem polskiego internetu, ma na YouTubie prawie pół miliona fanów. Paulina z mamą w zabawny sposób pokazują swoją relację. 19-latka prowadzi też własny kanał i trzeba przyznać, że wyrasta na ciekawą influencerkę! 9. Viki Gabor MIAŁA ZALEDWIE 11 LAT, gdy wygrała zeszłoroczną Eurowizję Junior. Urodziła się w Niemczech, mieszkała w Anglii, aż w końcu osiadła z rodziną w Krakowie, w którym się wychowała. Młoda wokalistka o romskich korzeniach nagrała na razie cztery single – i to w jakim stylu! „Superhero” wyświetlono na YouTubie ponad 30 mln razy, a „Ramię w ramię” zaśpiewała w duecie z samą Kayah!  8. Sylwia Lipka PIERWSZE KROKI w show-biznesie postawiła w wieku 18 lat, gdy została prowadzącą program „I Love Vio-letta” na Disney Channel. Dziś 23-latka jest internetową gwiazdą o wielu talentach – śpiewa (na koncie trzy płyty!), spełnia się jako aktorka (debiut w filmie „Jestem M. Misfit”), a nawet… tańczy! U boku Rafała Maseraka miała zawalczyć o Kryształową Kulę w ostatniej edycji...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik