Friz zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę YOUNG Party
TYLKO U NAS

Złoty chłopak, który wygrał plebiscyt Party! Kim naprawdę jest Karol „Friz” Wiśniewski?

Friz zwycięzcą plebiscytu na Gwiazdę YOUNG Party

W plebiscycie Party.pl, tak jak w życiu, konkurencję zostawił daleko w tyle. Gwiazdą Young 2020 został Karol „Friz” Wiśniewski, który dzięki YouTube’owi zdobył sławę i majątek.

Był niemal bezkonkurencyjny! W plebiscycie zorganizowanym przez Party.pl zdobył aż 591 831 głosów, dzięki którym Karol „Friz” Wiśniewski (24) otrzymał tytuł Gwiazdy Young – ulubieńca młodego pokolenia. Wygrana Friza jest w pełni zasłużona – to obecnie jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce, a liczby robią wrażenie! Jego kanał ma ponad 3,85 mln subskrypcji, a sam Karol – 2,2 mln followersów na Instagramie. 

Wiśniewski dzięki publikowanym w internecie filmikom pokazującym m.in. życie w luksusowej willi grupy Ekipa (której jest członkiem i założycielem) oraz wyzwania, czyli tzw. challenge’e, zarabia ogromne pieniądze! 

Zobacz także: To on został Gwiazdą YOUNG Party.pl! Jak dużo wiesz o Frizie?

Sekret sukcesu Karola „Friza” Wiśniewskiego?

„Ludzie doceniają jego energię, staranność i autentyczność. Friz zaprasza ich do swojego życia i dzieli się z nimi najbardziej osobistymi przemyśleniami oraz wydarzeniami z życia prywatnego. (…) Publikowane przez Karola i jego Ekipę filmiki są zabawne, nie przekazują szkodliwych treści i pokazują pozytywne relacje międzyludzkie”, mówi na swoim kanale youtuber Tomasz „Gimper” Działowy.

I choć Wiśniewski mógłby już odcinać kupony od popularności, ma apetyt na więcej!

Zawód: youtuber

Karierę w sieci Friz zaczął w 2013 roku, publikując filmy i prowadząc transmisje na żywo, jak gra m.in. w Mine crafta, a potem niezwykle wtedy popularny Pokemon Go. Z czasem gry ustąpiły miejsca lifestyle’owi – Wiśniewski ze swoją byłą już dziewczyną Kingą zaczął nagrywać vlogi oraz wyzwania i kawały, tzw. pranki. To był strzał w dziesiątkę.

Do czasu. Dwa lata temu związek Karola i Kingi niespodziewanie się rozpadł, a dziewczyna wyznała, że „ma dość fałszywego życia i bycia maszynką do robienia wyświetleń”.

W odpowiedzi Friz nagrał emocjonalny filmik, w którym ze szczegółami opowiedział o rozstaniu. Ze łzami w oczach mówił, co czuje, i prosił, by internauci powstrzymali się od hejterskich komentarzy. Nagranie obejrzało ponad 5 mln ludzi, a Friz zaczął nowe życie. Za 25 tys. złotych miesięcznie wynajął pod Krakowem willę z basenem, w której zamieszkał ze swoją obecną dziewczyną Weroniką „Wersow” Sową i innymi youtuberami z Ekipy. 

„Ustaliłem sobie, że będę robił filmy przez rok codziennie”, mówił Karol.

I ten plan konsekwentnie realizował.

W marcu ogłoszono koniec Ekipy w dotychczasowej formule, a grupa poleciała na miesiąc do Stanów. Ze względu na pandemię wciąż nagrywa stamtąd. Wiśniewskiego na to stać. Twierdzi, że Ekipa tylko ze sprzedaży gadżetów i ubrań ma milion złotych obrotu miesięcznie! Konto Friza zasilają też wpływy z wyświetleń filmików. Wiśniewski zapewnia jednak, że pieniądze nie są jego priorytetem.

„Miałem taki okres, że za bardzo się na nich skupiałem. Dziś znalazłem złoty środek. Dużo większe znaczenie mają dla mnie relacje z moją dziewczyną, ze znajomymi. Tego się nie da kupić za żadne pieniądze”, mówi Karol w wywiadzie na kanale Duży w Maluchu.

To, co zarabia, inwestuje. Za gotówkę kupił sobie mieszkanie, w którym teraz mieszkają jego rodzice

„Dywersyfikuję środki na metale szlachetne, zainwestowałem też w kryptowaluty. (…) Warto się skupić na tym, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość i tak rozwinąć biznes w ciągu dwóch lat, żeby do końca życia móc nic nie robić”, dodaje.

Plan na życie "Friza"

Karol nie ukrywa, że z kariery na YouTubie nie zamierza rezygnować. 

„W 2020 roku chcę kupić lamborghini. To ma być dla mnie prezent. (…) Zabawka dla dorosłego mężczyzny”, zapowiada na kanale Duży w Maluchu.

W planach ma też podróże, kurs spadochroniarstwa i surfingu. Intensywnie pracować zamierza do 30. roku życia, potem pragnie założyć rodzinę. 

„Chcę mieć rodzinę i dzieci, które wychowam w zgodzie z polską tradycją”, mówi Friz.

Zobacz także: To ich internauci chcą zobaczyć w "Tańcu z Gwiazdami"! Kim są Weronika Sowa i Karol Wiśniewski?

"Friz" i Lexy Chaplin na okładce "Party Young":

Party Young: Friz i Lexy Chaplin

Więcej na temat youtuberzy
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41