Zbigniew Wodecki Zbigniew Wodecki - pogrzeb Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiegoo Zbigniew Wodecki uczczony na gali KSW 39 w Warszawie Aleksandra Kwasniewska, Kuba Badach, Jola Kwaśniewska na pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego
Zbigniew Wodecki
East News
Spadek po wielkim muzyku
1/5
Zbigniew Wodecki
East News

Zbigniew Wodecki został pochowany 30 maja w Krakowie. Artysta zmarł 22 maja po przebytym udarze, niedługo po zabiegu wszczepienia bajpasów. Jaki majątek zostawił po sobie artysta? Odziedziczą go jego dzieci - Katarzyna, Joanna oraz Paweł i żona Krystyna.

Jak ustalił "Super Express", Zbigniew Wodecki zostawił po sobie około 3 miliony złotych. Był właścicielem trzech nieruchomości - m.in. miał mieszkanie w okolicach Starego Miasta w Krakowie. Jego wartość to około milion złotych. Posiadał też mieszkanie na warszawskiej Ochocie, warte około 500 tys. złotych.

Do tego miał dom letniskowy w Winiarach w Małopolsce, gdzie rodzina Wodeckich często odpoczywała. Podobno posiadłość jest w remoncie z powodu niedawnej powodzi. Jak podsumował „Super Express”, wartość domu letniskowego szacowana jest na ćwierć miliona złotych.

A ile Zbigniew Wodecki zarabiał na tantiemach? Odpowiedź na następnej stronie.

Zobacz także: Przemówienie rodziny Wodeckiego na pogrzebie: "Życie naszego Zbigniewa nie było usłane płatkami róż"

2/5
Zbigniew Wodecki - pogrzeb

Tabloid przypomina też, że rodzina Wodeckiego może liczyć na tantiemy z utworów Zbigniewa Wodeckiego. Na podstawie Statutu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS ochrona w zakresie praw autorskich kontynuowana jest przez 70 lat po śmierci twórcy. Wodecki co roku otrzymywał z tantiem ok. 200 tys. złotych. Teraz na taką kwotę może liczyć jego rodzina.

3/5
Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiegoo

Zbigniew Wodecki bardzo mocno był związany ze swoimi córkami, z którymi pokazywał się w mediach. Żona Zbigniewa Wodeckiego - Krystyna nie pokazuje się w mediach i nie pozowała z mężem do zdjęć, podobnie jak syn Paweł.

4/5
Zbigniew Wodecki uczczony na gali KSW 39 w Warszawie

Zbigniewa Wodeckiego żegnały gwiazdy na pogrzebie.

Zobacz także: Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie. Żegnają go m.in. Rusin, Kwaśniewska, Steczkowska... ZDJĘCIA

5/5
Aleksandra Kwasniewska, Kuba Badach, Jola Kwaśniewska na pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego

Jednymi z pierwszych osób, które pojawiły się na pogrzebie Wodeckiego była Ola Kwaśniewska z mężem i mamą. 

Więcej na temat Zbigniew Wodecki