Kim jest Marcin D.? Sylwetka męża Marty KaczyńskiejSylwetka byłego męża Marty Kaczyńskiej
Newsy

Są zarzuty dla Marcina D.! Mąż Kaczyńskiej kierował grupą przestępczą! Aresztowano też byłą żonę Boruca!

Nowe fakty w sprawie

To początek kontrowersyjnej afery z udziałem męża Marty Kaczyńskiej, Marcina D., który został dziś zatrzymany przez CBA w Trójmieście, za wyłudzanie publicznych pieniędzy! Zobacz: Mąż Marty Kaczyńskiej, Marcin D., zatrzymany przez CBA!

Przed chwilą poznaliśmy nowe fakty w sprawie! Jak dowiedziała się gazeta.pl Marcinowi D. i czterem innym zatrzymanym osobom (a w tym Katarzynie M., partnerce adwokata i byłej żonie Artura Boruca) postawiono zarzutu wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej:

Zatrzymani to Marcin D., Wiktor D., Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W. Wśród zatrzymanych jest adwokat i osoba niepełnosprawna. Będą stawiane zarzuty tym osobom. Prokurator ma 48 godzin na wykonanie czynności - mówił rzecznik krakowskiej prokuratury Piotr Kosmaty na konferencji prasowej

Zobacz: Kim jest Marcin D.? Mecenas czy biznesmen? Sylwetka męża Marty Kaczyńskiej

Obecnie trwa przeszukiwanie kilkunastu mieszkań Marcina D.

Zobacz: Marta Kaczyńska i Marcin D. - małżeństwo z polityką w tle. Oto historia ich związku ZDJĘCIA
 

Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska

Marcin D. zatrzymany przez policję
Newsy
Mąż Marty Kaczyńskiej, Marcin D., zatrzymany przez CBA! AKTUALIZACJA
Znamy szczegóły!

Szokująca wiadomość z ostatniej chwili. Jak podaje RMF FM Marcin D ., mąż Marty Kaczyńskiej , został dziś zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! Informację potwierdza rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński: Potwierdzam państwa informacje . Faktycznie agenci CBA dziś, w samo południe, zatrzymali w Trójmieście dwóch mężczyzn. W tej chwili agenci wykonują z nimi czynności procesowe. Zatrzymanie i wszystkie czynności odbywają się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie - mówi Dobrzyński   Zobacz:  Kim jest Marcin D.? Mecenas czy biznesmen? Sylwetka męża Marty Kaczyńskiej TVN 24 z kolei ustalił już, że postępowanie dotyczy spraw z 2014 roku i chodzi o wyłudzanie pieniędzy ze środków publicznych! W aferę może być ponoć zamieszana obecna partnerka Marcina D., z którą prowadzi biznesy. Zobacz:  Marta Kaczyńska i Marcin D. - małżeństwo z polityką w tle. Oto historia ich związku ZDJĘCIA Para zajmuje się spółką zajmującą się kupnem i sprzedaży nieruchomości oraz handlem energią elektryczną i paliwami gazowymi. Zobacz:  Marta Kaczyńska spotkała się z mężem w restauracji. Rozwodu jednak nie będzie? Marcin D. jest w trakcie rozwodu ze swoją żoną, Martą Kaczyńską. Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy. Zobacz:   Kaczyńska wstrzymuje rozwód nie bez powodu. Zdradziła swoje obawy AKTUALIZACJA: CBA zatrzymało adwokata Marcina D. pod zarzutami oszustwa, kierowania gangiem i prania brudnych pieniędzy! Prokuratura aresztowała jeszcze cztery osoby, a wśród nich - Katarzynę M, partnerkę Marcina D., byłą żonę Artura Boruca. wszystkim postawiono zarzuty wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych - informuje TOK FM.  

Marcin Dubieniecki aresztowany przez CBA
ONS
Newsy
Mąż Marty Kaczyńskiej zostanie aresztowany? Prokuratura stawia mu trzy zarzuty!
Dubieniecki twierdzi, że jest niewinny

Sprawa Marcina Dubienieckiego nabiera rozpędu. W niedzielę mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany przez CBA. Prokuratur postawiła mu zarzut wyłudzania pieniędzy ze środków publicznych. Dziś w tej sprawie wiadomo już więcej! Zobacz: Są zarzuty dla Marcina D.! Mąż Kaczyńskiej kierował grupą przestępczą! Aresztowano też byłą żonę Boruca! Jak pisze Wyborcza.pl według ustaleń śledczych Dubieniecki prał brudne pieniądze w dwóch swoich spółkach - Global Partners (mieszcząca się w Warszawie) praz Financial Brothers w Krakowie. Obie te firmy w latach 2012-2014 otrzymywały pieniądze od PFRON na zatrudnianie osób niepełnosprawnych - niewidomych i niedowidzących. Chodzi o 248 osób i łączą kwotę 13 mln złotych na dofinansowanie ich pensji. PFRON deklaruje, że sprawdził, czy zatrudniane osoby są prawdziwe - czy otrzymują pieniądze na konta. Wszystko szło zgodnie z przepisami: To wszystko, co możemy sprawdzić. Nie możemy zweryfikować, czy praca jest wykonywana. W przypadku tych spółek była deklaracja, że chodzi o usługi finansowe, często jest to telepraca przy proponowaniu kredytów, kart kredytowych, ludzie pracują z domu - mówi informator z PFRON w Wyborcza.pl. Zobacz: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.? Za zatrudnianie osób niepełnosprawnych na stanowiska telemarketerów odpowiadał niewidomy Grzegorz D., jeden z zatrzymanych, który miał być tzw. naganiaczem. Wszyscy zatrudnieni dostawali około 500 złotych, kiedy to dotacja na jedną osobę wynosiła ponad 1500 zł. Reszta miała trafiać do wyłudzających. Co się stało z tymi pieniędzmi? Były prane przez zagraniczne spółki, m.in. z Cypru, oraz legalizowane przez faktury na fikcyjne usługi - mówi w „Fakcie” oficer CBA. Prokuratura stawia Marcinowi Dubienieckiemu trzy zarzuty - działanie w grupie...

Marcin Dubieniecki aresztowany przez CBA
ONS
Newsy
Marta Kaczyńska zostanie przesłuchana przez prokuraturę?

Marcin Dubieniecki został w niedzielę zatrzymany przez CBA pod zarzutem wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , prowadzenia grupy przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Wczoraj mąż Marty Kaczyńskiej na wniosek prokuratury został aresztowany. Choć początkowo wydawało się, że wyjdzie po wpłaceniu 600 tys. kaucji, ostatecznie sąd podjął decyzję, że Dubieniecki zostanie w areszcie na trzy miesiące . Grozi mu 10 lat więzienia.   Zanim w sądzie ruszy proces Marcina Dubienieckiego , prokuratura przesłucha jego współpracowników (zatrudnił ok. 200 osób niepełnosprawnych) i jego bliskich. Jak podaje se.pl, śledczy chcą przesłuchać Martę Kaczyńską i ustalić, czy żona Dubinieckiego wiedziała o jego podejrzanych interesach.             “Proceder wyłudzania pieniędzy z PFRON obejmuje okres 2012--2015 i działalność dwóch spółek Dubienieckiego - Finance Brothers i Global Partners. Pozew rozwodowy mąż Marty Kaczyńskiej składał w gdańskim sądzie 31 grudnia 2013 r. Ale cały czas są jeszcze małżeństwem. Wezwanie jej i uzyskanie informacji odnośnie do działalności męża jest więc z punktu widzenia prokuratury zasadne", mówi gazecie jeden ze śledczych znających kulisy sprawy Ponoć Marta Kaczyńska niewiele wiedziała o interesach męża. Para ma rozdzielność majątkową, dlatego Marcin Dubieniecki nie musiał jej o niczym informować. Zwłaszcza, że od 2012 roku żyli w separacji i nie mieszkali razem. Każde z nich zajęło się swoimi sprawami, a jedyne co ich łączyło to opieka nad dziećmi.   ZOBACZ: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.?          

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner