Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Omenaa Mensah o rasizmie w Polsce
ONS
Newsy

Mensah: "Polscy mężczyźni to rasiści. Padłam ofiarą seksizmu"

Pogodynka nie ma łatwego życia w Polsce

Omenaa Mensah niewątpliwie przyciąga spojrzenia swoją egzotyczną urodą. Pomimo, że dla wielu jest symbolem piękna i seksapilu to nie zawsze miała lekko. Prezenterka często opowiadała o trudnych chwilach życia w Polsce. Zobacz: Omenaa Mensah zdradza ciężkie chwile z życia w Polsce: Nie było mi miło

Pogodynka nie ma problemu z tym, aby otwarcie mówić o przykrościach jakie wielokrotnie sprawiali jej ludzie. O tym też pisze swoje książki, które opierają się na osobistych doświadczeniach. Teraz przy okazji premiery tej najnowszej udzieliła obszernego wywiadu do "Show", w którym podała kilka przykładów. Wyznała, co jej zdaniem może być przyczyną tego, że ludzie negatywnie podchodzą do innych nacji:

Z powodu frustracji. Osoby, którym się nie powiodło, zazwyczaj szukają wytłumaczenia, gdzie indziej, nie w sobie. Patrzą na mnie i zastanawiają się: "Jak to się stało, że Murzynowi się udało?". Nie tylko u nas są problemy z brakiem tolerancji. Ostatnio moja koleżanka siedziała w kawiarni w Londynie z przyjaciółką i usłyszała od obsługi prośbę, aby "raczej mówiły po angielsku". Z drugiej strony, Polacy pracujący w Londynie już na rozmowie kwalifikacyjnej zaznaczają, że nie chcą np. pracować z Hindusami. 

Mensah wyznała, że z przejawami rasizmu spotyka się także poza wirtualnym światem:

Wielokrotnie słyszałam, że "Omenaa zabiera pracę Polakom, bo jest egzotyczna". (...) Kilka lat temu jechałam z operatorem nagrywać prognozę pogody. Zgubiliśmy się i Łukasz spytał o drogę pana w gumiakach. Facet zaczął tłumaczyć, wreszcie dostrzegł mnie  w samochodzie. Zamilkł i powiedział: "Dalej niech sobie pan radzi sam, bo jestem rasistą". 

Omenaa przyznaje również, że padła ofiarą nie tylko rasizmu, ale też seksizmu:

Faceci widzą we mnie atrakcyjną, wykształconą dziewczynę, w dodatku egzotyczną. Wtedy natychmiast pojawiają się domysły, że ktoś za coś musiał mi to załatwić. Takie domysły są na porządku dziennym. Większość atrakcyjnych kobiet musi się z tym liczyć, że uroda budzi zazdrość. 

Jak widać pogodynka podjęła walkę z tego typu zachowaniami. Dobrze zrobiła?


Zobacz na Polki.pl: Omenaa Mensah wywodzi się z królewskiego rodu?
 
 

Mensah na wakacjach z córką:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Omenaa Mensah złożyła życzenia babci
Newsy
Omenaa Mensah złożyła życzenia babci z okazji urodzin i zaliczyła wpadkę, której boi się każdy! Fani od razu zareagowali
Jaką wpadkę zaliczyła?

Omenaa Mensah złożyła babci życzenia z okazji 95-lat i... zaliczyła małą wpadkę! Pogodynka TVN życzy jej oczywiście "sto lat", co według wielu internautów jest niestosowne, zwłaszcza, że babci Omeny brakuje do "setki" tylko 5 lat!  Zobacz:  „Nie róbmy z koloru skóry na siłę jakiejś traumy”. Omenaa Mensah o rasizmie Omenaa Mensah zaliczyła małą wpadkę! Przy tak wiekowej osobie, łatwo o podobną wpadkę. Przekonała się już o tym Dorota Wellman, kiedy zaśpiewała stuletniej Danucie Szaflarskiej... "sto lat".  Omenaa Mensah z kolei napisała: 100 lat ukochana babuniu! Dzis moja babcia Leonora kończy 95 lat.) - pisze pogodynka.  Fani natychmiast zareagowali: 100 lat to takie troche nie stosowne w tym przypadku😉 Wszystkiego dobrego!🌷 Oj 100 to nie wypada ... 200 przynajmniej Tylko 100??? to mało !!! - piszą niektórzy. Jesteśmy pewni, że Omenaa miała na myśli 200 lat - siła przyzwyczajenia jednak znacznie większa ;) Zobacz także: Omenaa Mensah nosi masywne kolczyki za 649 złotych Omenaa pamiętała o babci w dniu jej urodzin! Ale fani wytknęli jej wpadkę ;) Omenaa Mensah zaliczyła małą wpadkę!

Omenaa Mensah przeszła poważną operację
ONS
Newsy
"Jestem po bardzo ciężkiej operacji", poruszające wyznanie Omeny Mensah!
"Jestem po bardzo ciężkiej operacji", poruszające wyznanie Omeny Mensah!

  Omenaa Mensah przeszła poważną operację! Co się stało? Pół roku temu gwiazda TVN zaskoczyła wszystkich informując, że po raz drugi została mamą. Pogodynka zdradziła wówczas, że urodziła syna. Omenaa w rozmowie z DDTVN przyznała, że nie chciała robić publicznego wydarzenia ze swojej ciąży , dlatego nie pokazywała rosnącego brzuszka.  Okazuje się, że można w Polsce zostać szczęśliwie mamą, żeby cieszyć się tym szczęściem w swoim domu, w gronie swoich bliskich - mówiła wówczas w programie TVN.  Niestety, teraz okazuje się, że szczęście Omeny zakłóciła poważna choroba! Gwiazda TVN w rozmowie z portalem plejada.pl przyznała, że przeszła operację, której lekarze w Polsce nie chcieli się podjąć! Omenaa Mensah nie chciała zdradzić, jaką usłyszała diagnozę, jednak przyznała, że musiała wyjechać za granicę, żeby walczyć o zdrowie.  Na temat choroby nie chcę rozmawiać. Jestem po bardzo ciężkiej operacji i szczęśliwie udało się to wszystko tak załatwić, żebym mogła cieszyć się macierzyństwem, cieszyć się tym, co mam. Mówię o tym tylko dlatego, żeby ludzie nie myśleli, że jest jak z bajki. Zawsze mówię, że wtedy w jedynym momencie za dużo szczęścia się skumulowało i żeby była równowaga, to tak musiało być. Byłam operowana za granicą, bo w Polsce się nie podjęto  - zdradziła w rozmowie z Plejadą.  Omenie życzymy więc DUŻO zdrowia!    Zobacz także:  "Jestem arystokratką, choć nie przekłada się to na majątek". Omenaa Mensah o swoich korzeniach   Omenaa Mensah miała poważne problemy ze zdrowiem.   Gwiazda TVN przyznała, że przeszła operację.  

Omenaa Mensah o rasizmie w Polsce
ONS
Newsy
Omenaa Mensah spędza wakacje w... mieście. Ale jakim!
Gwiazda odwiedzi mamę.

Trwa przerwa w zdjęciach do większości programów i seriali, dlatego gwiazdy mają w końcu czas na wypoczynek. Anna Wendzikowska wypoczywa na Sardynii, Sara Boruc w Grecji, a Doda z ukochanym Emilem Haidarem wybrała się do Grecji. (Zobacz: Większość gwiazd zdecydowała się na wakacje w europejskich kurortach, ale pogodynka TVN, Omenaa Mensah jako wakacyjny kierunek obrała sobie Nowy Jork! Jak udało nam się dowiedzieć, pogodynka w tym tygodniu poleciała do USA. W Nowym Jorku mieszka jej mama, która spędza tam już czas z córką prezenterki Vanessą. Pogodynka tym razem chce połączyć przyjemne z pożytecznym. W Nowym Jorku ma zaplanowaną sesję zdjęciową dla firmy Body Chief, której została ambasadorką. Zobacz też na Polki.pl: Omenaa Mensah wywodzi się z królewskiego rodu?

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner