Książę William i Księżna Kate w Polsce  witają się z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą księżna Kate, książę William, Andrzej Duda, Agata Duda księżna Kate, książę William, Andrzej Duda, Agata Duda Księżna Kate i książę William w Heidelbergu Księżna Kate i książę William prezenty z bursztynu
Książę William i Księżna Kate w Polsce  witają się z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą
East News
1/8
Książę William i Księżna Kate w Polsce  witają się z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą
East News

Choć od przyjazdu księcia Williama i księżnej Kate do Polski minął już tydzień, wciąż nie milkną echa tej wizyty. Ostatnio głośno było na temat artykułu dziennikarki Kate Maltby w dzienniku "The Guardian", która napisała, że książęca para przyjechała do Polski w czasie masowych protestów przeciwko reformie sądownictwa, a ich wizyta miała odwrócić uwagę od tego, co dzieje się w Polsce i co chce zmienić rząd. Zdaniem dziennikarki wizyta książęcej pary ociepliła wizerunek polskiego rządu, który w Europie nie ma teraz dobrej prasy. 

Kate i William zostali zaangażowani w politykę polskiego rządu mającą na celu napisanie historii od nowa. Odwiedzili były obóz koncentracyjny w Stutthoff, który powstał głównie z myślą o polskiej inteligencji, a nie Auschwitz-Birkenau znany powszechnie na świecie jako miejsce zagłady przede wszystkim Żydów.Będąc w Trójmieście, nie zobaczyli nowego Muzeum II Wojny Światowej, bo nowy rząd nie zdążył jeszcze zmienić ekspozycji na taką, która bardziej skupiłaby się na heroizmie Polaków, niż na skutkach przedwojennego nacjonalizmu i antysemityzmu w Europie Środkowo-Wschodniej - pisała publicystka. 

Jednak nie tylko z tego powodu do dziś jest głośno o wizycie Williama i Kate w Polsce. Nie obyło się bowiem bez wpadek. Jakich? Zobacz kolejne slajdy!

Zobacz: Księżniczka Charlotte rozpłakała się na lotnisku w Berlinie :(. Z rozpaczy kładła się na ziemi!

2/8
księżna Kate, książę William, Andrzej Duda, Agata Duda

Na wstępie krytykowany jest fakt, że grafik książęcej pary był bardzo napięty i składał się głównie z wizyt w miejscach ważnych dla naszej historii, ale przez to para książęca nie miała czasu na spotkania z Polakami. W Warszawie tylko na kilka minut po spotkaniu z parą prezydencką wyszli do czekających na nich fanów na Krakowskim Przedmieściu. W Gdańsku na chwilę spotkali się w Polakami na rynku, ale było to dosłownie kilkuminutowe spotkanie. Jak było w innych krajach? We Francji pojawili się na meczu piłkarskim, gdzie każdy mógł ich zobaczyć, poszli na spacer w okolicach wieży Eiffla, a w Niemczech spotkali się z fanami pod Bramą Brandenburską. 

ZOBACZ: Księżna Kate uwielbia rywalizację! "Bez presji, ale chcę pokonać mojego męża" O co chodzi?

3/8
księżna Kate, książę William, Andrzej Duda, Agata Duda

W zagranicznych mediach pojawiły się też głosy, że Andrzej Duda i Agata Duda zaliczyli wpadkę wręczając księciu Williamowi w prezencie tabakierę. Przypominamy, że Agata Duda wręczyła księżnej Kate ręcznie robiony i malowany porcelanowy serwis z Bolesławca. Książę William dostał też replikę szabli. 

4/8
Księżna Kate i książę William w Heidelbergu
East News

Wizyta w Berlinie odbyła się zaraz po wizycie książęcej pary w Polsce, dlatego zagraniczne media na każdym kroku porównują je do siebie i pojawiają się głosy, że w Niemczech książę William i księżna Kate mieli ciekawszy program wizyty, zapewniono im więcej atrakcji. Książęca para piekła precle, rywalizowała ze sobą w konkursie wioślarskim w Hamburgu, a nawet udała się do filharmonii na koncert dziecięcy.  

5/8
Księżna Kate i książę William prezenty z bursztynu

Dużo mówiło się też o stylizacjach Agaty Dudy i księżnej Kate. Żona księcia Williama pojawiła się w Gdańsku w białym komplecie w kwiaty od Erdem składającym się z prostej bluzki z dekoltem w łódkę i rękawami do łokci oraz obszernej, plisowanej spódnicy. Nie brakowało głosów wśród internautów, że to nie była odpowiednia kreacja na wizytę w Muzeum Stutthof. 

6/8
Charlotte i George
East News

Wiele osób zwróciło też uwagę na to, że choć książęca para przyjechała do Polski z dziećmi - książę George i księżniczka Charlotte pojawili się z nimi publicznie tylko na lotnisku. Nie brakuje głosów, że polska delegacja nie zadbała o to, żeby odpowiednio przywitać na lotnisku książęcą parę i ich dzieci - w Niemczech nawet księżniczka Charlotte dostała na lotnisku piękny bukiet kwiatów. 

7/8
Zabawki dla George'a  i księżniczki Charlotte w Belwederze
Twitter

Kancelaria prezydenta pochwaliła się, że Belweder został przygotowany na wizytę dzieci książęcej pary i zakupiono dla nich zabawki. Jednak internauci sugerowali, że zabawek jest za mało i nie zrobią raczej wrażenia na dzieciach księcia Williama i księżnej Kate. 

8/8
księżniczka Charlotte i książę George na lotnisku odlatują z Polski

Ostatnia wpadka, o której można przeczytać w zagranicznych mediach dotyczy wpisu na Twitterze. Na profilu Kensington Palace, który relacjonował wizytę książęcej pary w Polsce, pojawiła się informacja o wizycie, do której zamiast flagi Polski, dodano flagę Monako.