Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Jurek Owsiak w studio WOŚP
East News
Newsy

WOŚP 2021: Ile zebrano? Czy w tym roku padł rekord?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021. Czy padł rekord? Przypominamy, ile zebrano dla WOŚP w 2020 roku!

WOŚP 2021 - ile zebrano podczas tegorocznej edycji? Wciąż trwa liczenie pieniędzy, jednak już wiadomo, że zgodnie z coroczną tradycją suma będzie zawrotna. Celem tegorocznej zbiórki są oddziały dziecięce laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jeszcze w niedzielę przed południem na stronie internetowej Orkiestry mogliśmy zobaczyć sumę 50 037 929zł, a teraz wynosi ona 82 365 758 zł! 

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem.

Radek Kotarski podarował swoje Ferrari na WOŚP: "Ja kiedyś niemal zaharowałem się na śmierć, żeby kupić ten samochód"

WOŚP 2021 - kolejny rekord?

W tym roku swoje zaangażowanie z WOŚP zadeklarowały tysiące osób. Większość osób publicznych zdecydowała się dołożyć swoją cegiełkę do orkiestrowego konta i zorganizowało bardzo ciekawe wydarzenia, które będzie można wylicytować. I tak Mela Koteluk chce zaprosić osobę, która wylicytuje spotkanie z nią do studia nagraniowego i oferuje pojawienie się w jednej z jej piosenek. Można także wylicytować spotkanie z m.in.: Barbarą Kurdej-Szatan, Karoliną Pisarek, Maciejem Stuhrem, Małgorzatą Rozenek czy... uczestnikami ''Gogglebox'' Joachimem i jego mamą. 

Jak co roku licytowane były także wyjątkowe przedmioty a wśród nich: kostium homara od Mateusza Gesslera, klaps z nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego czy replika samochodu Chucka Norrisa od Braci Collins!

Przypomnijmy, że w podczas 28. Finału WOŚP w 2020 roku padł rekord. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdobyła aż 186 133 610,66 zł! Orkiestra grała wówczas z myślą o wsparciu neonatologii. Warto jednak zaznaczyć, że fundusze WOŚP-u bardzo pomogły jednostkom medycznym w walce z epidemią koronawirusa.

Czy w roku 2021 padł rekord WOŚP-u? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w marcu, gdy zostaną zliczone wszystkie zebrane datki. 

Zobacz także: WOŚP 2020: Sukienka Roxie Węgiel jest hitem na licytacjach i idzie na rekord!

Żadne inne wydarzenie nie jednoczy tak naszego kraju jak WOŚP. Wirtualne puszki zakładają artyści, politycy, zwykłe osoby. Każdy finał wiązał się zawsze z licznymi koncertami w całej Polsce i symbolicznym światełkiem do nieba o 20:00. W tym roku z główne wydarzenia WOŚP będą skupione wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jednak nie będą to standardowe koncerty. 

Jerzy Owsiak zbiórka WOŚP
East News

WOŚP wspierają największe polskie gwiazdy. 

 

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jerzy Owsiak zbiórka WOŚP
East News
Newsy
Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!
Jurek Owsiak wyjawił nam, kiedy i jak narodził się pomysł na zbiórkę dla dzieci!

Jurek Owsiak niezmiennie od 28 lat prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki jego zaangażowaniu wiele szpitali w całym kraju zostało zaopatrzonych w najlepsze sprzęty medyczne, które pomagają w leczeniu, a przede wszystkim ratują życie w szczególności małych pacjentów. W jaki sposób narodził się w ogóle pomysł zbiórki na tak szeroką skalę? O tym wszystkim opowiedział nam sam Jurek Owsiak. Zobaczcie!  Zobacz także:  Łukasz Berezak w poruszającym wywiadzie: "Całymi dniami leżę w łóżku. Poddałem się. Przegrałem" Wyobrażacie sobie styczeń bez finału WOŚP? My nie! Dlatego zawsze chętnie dołączamy się do tej pięknej akcji i trzymamy za nią kciuki do końca świata i jeden dzień dłużej!   

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny przekazali na WOŚP ponad 40 000 zł
Instagram
Newsy
Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko przekazali na WOŚP ogromną sumę! Co wylicytowali?
Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko przekazali na WOŚP ogromną sumę! Co wylicytowali?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko jednodniowy finał, podczas którego zbierane są pieniądze do puszek przez wolontariuszy ale również całe mnóstwo licytacji, na których gwiazdy wystawiają cenne gadżety. Znani pomagają nie tylko przeznaczając swoje cenne przedmioty na cele WOŚP ale również licytując aukcje. Takim sposobem Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko-Szczęsna przekazali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy aż 40 tysięcy złotych!  To najlepiej wydane pieniążki! - napisał bramkarz Co wylicytowali?  Zobacz także:  Oto najpopularniejsze aukcje WOŚP 2020! Medal Tokarczuk na razie droższy niż spotkanie z Lewandowskimi Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko-Szczęsna wsparli WOŚP Znani uwielbiają włączać się w coroczną akcję Jurka Owsiaka i chętnie integrują się w celu zbierania pieniędzy na sprzęty dla chorych dzieci. Wojciech Szczęsny pochwalił się na Instagramie, że w tym roku udało mu się wesprzeć WOŚP, przekazując aż 40 000 zł! Bramkarz Juventusu nie wrzucił ich jednak do puszki, ale wygrał licytację z projektem domu. Ostateczna kwota za jaką wylicytował usługę to 40 099 zł: Dziękuję @karpielsteindel.architektura za wspieranie @fundacjawosp ❤️ i wystawienie na licytację swojej pracy! Dla mnie i @marina_official to najlepiej wydane pieniążki. Zachęcam wszystkich aby wspierać, jak co roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do końca świata i o jeden dzień dłużej ❤️ Wow! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas niedzielnego finału zebrała ponad 115 milionów złotych! Jednak ostateczną kwotę poznamy dopiero 8 marca. Trzymamy kciuki za kolejny rekord!  Zobacz także:  Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020 Marina...

East News
Newsy
Znacie już datę 27. finału WOŚP 2019? Zobaczcie, na co tym razem będą zbierane pieniądze
Znacie już datę 27. finału WOŚP 2019? Zobaczcie, na co tym razem będą zbierane pieniądze

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra już po raz 27. Jak zawsze pieczę nad tym projektem sprawować będzie niestrudzony Jerzy Owsiak . I jak co roku możemy liczyć na moc atrakcji. Koncerty znanych gwiazd, aukcje internetowe i przede wszystkim uliczne kwesty, w które włączają się coraz młodsi ochotnicy, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym. W tym roku finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Na co przeznaczone zostaną pieniądze ze zbiórki? Wiemy! Zobacz także: Hejterzy chcieli uderzyć w WOŚP i Biedronia, ale Robert ich ośmieszył. Genialna akcja prezydenta Słupska   27. finał WOŚP: na co zbierane są pieniądze? 13 stycznia jak zawsze cała Polska włączy się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz wiadomo, na co przeznaczona zostanie uzbierana kwota. Podczas 27. finału WOŚP pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na stronie internetowej WOŚP.    26. finał WOŚP 2018: ile uzbierano pieniędzy? Przypomnijmy, że w 2018 roku WOŚP uzbierała aż 126 373 804, 33 zł i tym samym pobiła rekord! Cała kwota została przeznaczona na "wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Mamy nadzieję, że w tym roku padnie kolejny rekord! Trzymamy za to kciuki! POLECAMY: "Cztery miesiące bólu" Jurek Owsiak w...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner