Wojciech Modest Amaro o własnym programie
ONS
Newsy

Modest Amaro utrzymał gwiazdkę Michelin? Jest decyzja przewodnika!

Może świętować sukces?

Ostatnie dni dla Wojciecha Modesta Amaro były niezwykle stresujące. Restaurator oczekiwał na decyzję przewodnika Michelin w sprawie przyznania gwiazdki jego Atelier. Dobrym znakiem było wyróżnienie przez inny, równie prestiżowy przewodnik. Przypomnijmy: Najpierw gwiazdka Michelin, a teraz... Ogromny sukces Wojciecha Modesta Amaro. Znamy szczegóły

Przed chwilą otrzymaliśmy świetną wiadomość - restauracja Amaro utrzymała gwiazdkę Michelin! Gospodarz "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" po raz trzeci został odznaczony tym wyróżnieniem. Jego atelier wciąż pozostaje jedynym w Polsce, który może pochwalić się takim sukcesem:

Bardzo się cieszę, że przewodnik Michelin po raz kolejny docenił starania moje i mojego zespołu i przyznał nam gwiazdką. Oczekiwanie na premierę nowego przewodnika było niemalże tak samo emocjonujące jak trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy przyznano mi to wyróżnienie. Gwiazdka utwierdza mnie w przekonaniu, że droga, którą obrałem jest słuszna i właściwa. Nie ukrywam, że gdzieś tam w głowie pojawiła się wizja posiadania drugiej gwiazdki, tym bardziej, że nasi klienci, którzy przyjeżdżają z różnych stron świata, niejednokrotnie powtarzali, że zasłużyliśmy na awans. Mimo wszystko bardzo się cieszę i zdaję sobie sprawę, że przed nami kolejny rok ciężkiej pracy, aby utrzymać gwiazdkę i zawalczyć o nową. Wiele restauracji na świecie czekało na przyznanie drugiej gwiazdki nawet kilkanaście lat. Tak być może będzie także w moim przypadku. Nie zniechęca mnie to. Wprost przeciwnie - mobilizuje i nakręca - mówi szef Wojciech Modest Amaro, gospodarz "Hell's Kitchen" i juror "TOP Chef".


Serdecznie gratulujemy!

Zobacz: Amaro przyrządzi kolację dla Baracka Obamy!

Wojciech Modest Amaro w finale drugiej edycji Hell's Kitchen


Dom Wojciecha Modesta Amaro:

Wojciech Modest Amaro zrobił sobie przerwę na papierosa
Newsy
Wojciech Modest Amaro relaksuje się przy papierosie ZDJĘCIA
Wojciech Modest Amaro relaksuje się przy papierosie ZDJĘCIA
Wojciech Modest Amaro odchodzi z Hell's Kitchen
East News
Newsy
Wiemy, kto poprowadzi nową edycję "Hell's Kitchen"! To ogromne zaskoczenie!
Oficjalna informacja!

To oficjalne! Wiemy, kto zastąpi Wojciecha Modesta Amato w szóstej edycji programu "Hell's Kitchen". Jak podaje Polsat, będzie to Michał Bryś - szef kuchni i współwłaściciel warszawskiej restauracji L’enfant Terrible. Zobaczcie, kim jest nowy gwiazdor Polsatu.   Kto poprowadzi Hell's Kitchen? Michał Bryś - kim jest nowy prowadzący? Po odejściu Wojciecha Modesta Amaro długo zastanawiano się, kto poprowadzi nową edycję kulinarnego show. A będzie to Michał Bryś! Kim jest? Nowy prowadzący "Hell's Kitchen 6" jest szefem kuchni i współwłaścicielem warszawskiej restauracji L’enfant Terrible. Michał Bryś został okrzyknięty tytułem "Szef Jutra 2016" przez Gault&Millau - polską edycję jednego z najbardziej prestiżowych przewodników kulinarnych świata. Już od września na antenie Telewizji Polsat Michał Bryś poprowadzi szóstą edycję najsłynniejszego kulinarnego show „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia”. W moim poprzednim życiu byłem reżyserem, scenarzystą, menadżerem artystów i producentem telewizyjnym – mówi o sobie Michał Bryś.   Przez 15 lat pracy w branży muzycznej i telewizyjnej udało mu się osiągnąć wiele sukcesów, zdobyć uznanie i pracować z najlepszymi, m.in.: z zespołem Hey, Kasią Kowalską, Kasią Nosowską, Perfectem i wieloma innymi artystami. Porzucił pracę na rzecz gotowania!   Michał Bryś nie skończył żadnej szkoły gastronomicznej, nie przeszkadzało mu to w zdobywaniu doświadczenia zawodowego na stażach w najlepszych restauracjach świata: De Librije w Zwolle (3 gwiazdki Michelin), The Ledbury w Londynie (2 gwiazdki Michelin), Geranium w Kopenhadze (3 gwiazdki Michelin), The Harwood Arms w Londynie (1 gwiazdka Michelin). Jednak pierwszą profesjonalną kuchnią, w której nowy prowadzący "Hell's Kitchen" miał szansę odbyć staż było Atelier Amaro - pierwsza polska restauracja wyróżniona gwiazdką...

Wojciech Modest Amaro o gwiazdce Michelin
ONS
Newsy
Gwiazdka Michelin zobowiązuje do ciężkiej pracy. Modest Amaro zdrardził kulisy pracy w atelier
W restauracji musi panować dyscyplina

Ostatnio wokół Wojciecha Modesta Amaro zrobiło się bardzo głośno po jego wypowiedzi w wywiadzie dla magazynu "Flesz". Szef kuchni przyznał się w nim do tego, że nie mógł zarezerwować stolika prezydentowi Komorowskiemu w danym terminie, ponieważ nie było wolnych stolików. To wywołało falę poruszenia i artykułów na ten temat. Zobacz:  Amaro o niezgodnych z prawdą tytułach. Mamy komentarz Tymczasem prowadzący program "Hell's Kitchen" udzielił wywiadu, w którym opowiedział o gotowaniu w restauracji odznaczonej gwiazdkami Michelin. Jest to ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że Atelier Amaro to jedyne takie miejsce w Polsce. Modest wie, że jedzenie i obsługa na poziomie gwiazdki musi być codziennie niezależnie od humoru pracowników i pory dnia: Ta gwiazdka to taki poziom, który trzeba reprezentować na co dzień, niezależnie od tego, czy się wstało lewą czy prawą nogą, czy to jest trzecia po południu czy ósma. Wiem, że na tym poziomie gotujemy od kilku lat i to mnie cieszy - wyznał w rozmowie z lifestyle.newseria.pl Wojciech Modest Amaro ma również świadomość tego, że utrzymanie takiej pozycji wymaga wielu godzin pracy, poświęcenia i dbałości o każdy szczegół: W innych dyscyplinach to jest tak, że gdy się coś zdobędzie, to można powiesić ten medal czy puchar położyć na półce i się nim cieszyć. W moim zawodzie trzeba to wyróżnienie zdobywać rok do roku, nigdy nie jest dane na dłuższy czas, tylko za konkretny rok. To wymaga ogromnej pracy całego zespołu. W restauracji na 30 osób pracuje ponad 25 osób. Jesteście ciekawi jak gotuje? Zobacz:  Nowa nagroda w Hell's Kitchen! Wszystko przez plany Wojciecha Modesta Amaro   Modest Amaro z synem w Hell's Kitchen:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner