Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Wojciech Modest Amaro uznany przez "Gault et Millau"
ONS
Newsy

Ogromny sukces Wojciecha Modesta Amaro. Znamy szczegóły

Światowy sukces Polaka

Wojciech Modest Amaro jako jedyny restaurator w Polsce może pochwalić się prestiżowym wyróżnieniem - gwiazdką Michelin. Nic dziwnego, że jego talent dostrzegł Polsat, który obsadził go w dwóch swoich najważniejszych programach kulinarnych. Dla uczestników bywa czasem bardzo ostry.

Wojciech może teraz pochwalić się kolejnym, ogromnym sukcesem. Niedawno gwiazdor został uznany przez "Gault et Millau", drugi najważniejszy przewodnik kulinarny, Szefem Roku 2015. "Gault et Millau" konkuruje z "Czerwonym przewodnikiem" Michelin. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i wpływowych publikacji kulinarnych na świecie i od 50 lat wyznacza trendy na francuskim rynku kulinarnym. Na zdjęciu, które znajdziecie tylko u nas, można zobaczyć wyróżnienie wypisane na fartuchu. Amaro nie ukrywa swojego szczęścia:

Tytuł Szefa Roku 2015 wywołał zadowolenie. Dla mnie i dla mojego zespołu jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ docenia nasz wysiłek i nagradza ciężką pracę. Cieszy fakt, że przewodnik "Gault et Millau"  zaczął być publikowany w Polsce, bo jest to dowód na to, że przeskakujemy do pierwszej ligi jeśli chodzi o polską gastronomię. To także krok milowy w postrzeganiu szefów kuchni z całej Polski. Nawet kucharz z małej miejscowości, serwujący lokalne dania, ma szansę znaleźć się w światowej sławie przewodniku i udowodnić, że w tym co robi jest tak dobry jak kucharz znany z telewizji. - mówi nam restaurator

To jednak nie wszystko. Atelier Amaro może poszczycić się gwiazdką Michelin, która jednak co roku może zostać odebrana, bądź przyznana raz jeszcze. Do premiery kolejnej edycji przewodnika Michelin zostało zaś kilka dni. Jest szansa, że Wojciech otrzyma tym razem aż dwie gwiazdki. Wyróżnienie Gault et Millau jest świetną przepowiednią:

Zbliża się premiera kolejnego wydania przewodnika Michelin. Jest dreszczyk emocji. Sądząc po opiniach naszych gości, zdałoby się myśleć, że na dwie gwiazdki zasłużyliśmy, ale to się okaże.  Najbardziej utytułowani szefowie kuchni na świecie twierdzą, że zdobycie czterech czapek, czyli tyle ile przyznał nam przewodnik "Gault et Millau", zwiastuje zdobycie dwóch gwiazdek przyznawanych przez Michelin. Czy tak będzie? Poczekamy i zobaczymy, ale w dniu ogłoszenia na pewno będzie nerwowo. - tłumaczy


Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesu!

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Wojciech Modest Amaro zrobił sobie przerwę na papierosa
Newsy
Wojciech Modest Amaro relaksuje się przy papierosie ZDJĘCIA
Wojciech Modest Amaro relaksuje się przy papierosie ZDJĘCIA
Wojciech Modest Amaro o własnym programie
ONS
Newsy
Modest Amaro utrzymał gwiazdkę Michelin? Jest decyzja przewodnika!
Może świętować sukces?

Ostatnie dni dla Wojciecha Modesta Amaro były niezwykle stresujące. Restaurator oczekiwał na decyzję przewodnika Michelin w sprawie przyznania gwiazdki jego Atelier. Dobrym znakiem było wyróżnienie przez inny, równie prestiżowy przewodnik. Przypomnijmy: Najpierw gwiazdka Michelin, a teraz... Ogromny sukces Wojciecha Modesta Amaro. Znamy szczegóły Przed chwilą otrzymaliśmy świetną wiadomość - restauracja Amaro utrzymała gwiazdkę Michelin! Gospodarz "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" po raz trzeci został odznaczony tym wyróżnieniem. Jego atelier wciąż pozostaje jedynym w Polsce, który może pochwalić się takim sukcesem: Bardzo się cieszę, że przewodnik Michelin po raz kolejny docenił starania moje i mojego zespołu i przyznał nam gwiazdką. Oczekiwanie na premierę nowego przewodnika było niemalże tak samo emocjonujące jak trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy przyznano mi to wyróżnienie. Gwiazdka utwierdza mnie w przekonaniu, że droga, którą obrałem jest słuszna i właściwa. Nie ukrywam, że gdzieś tam w głowie pojawiła się wizja posiadania drugiej gwiazdki, tym bardziej, że nasi klienci, którzy przyjeżdżają z różnych stron świata, niejednokrotnie powtarzali, że zasłużyliśmy na awans. Mimo wszystko bardzo się cieszę i zdaję sobie sprawę, że przed nami kolejny rok ciężkiej pracy, aby utrzymać gwiazdkę i zawalczyć o nową. Wiele restauracji na świecie czekało na przyznanie drugiej gwiazdki nawet kilkanaście lat. Tak być może będzie także w moim przypadku. Nie zniechęca mnie to. Wprost przeciwnie - mobilizuje i nakręca - mówi szef Wojciech Modest Amaro, gospodarz "Hell's Kitchen" i juror "TOP Chef". Serdecznie gratulujemy! Zobacz: Amaro przyrządzi kolację dla Baracka Obamy! Dom Wojciecha Modesta Amaro:

Wojciech Modes Amato zdradza kulisy spotkania z Magdą Gessler
ONS
Newsy
Gessler odwiedziła restaurację Amaro z zaskoczenia: "Rezerwacji dokonała na inne nazwisko". Co zamówiła?
Magda sprytnie sprawdza konkurencję

Wojciech Modest Amaro może pochwalić się wielkim sukcesem. Jak udało się nam dowiedzieć, restaurator zdobył niedawno wyróżnienie od jednego z najbardziej prestiżowych magazynów kulinarnych na świecie. Przypomnijmy: Najpierw gwiazdka Michelin, a teraz... O Amaro było głośno jakiś czas temu w mediach w związku z konfliktem z Magdą Gessler . Gwiazda była przekonana, że chce wykorzystać jego nazwisko jako trampoliny do kariery. Niedawno postanowiła odwiedzić atelier wirtuoza smaku. Sam Wojciech był tym szczerze zaskoczony, ponieważ jak zdradził w "Party", Gessler zarezerwowała stolik na nieswoje nazwisko. Zdradził również, co gwiazda TVN zamówiła do jedzenia: Rezerwacji dokonała na inne nazwisko, więc było to zaskoczenie. Słoninę z prosiaka złotnickiego z kalafiorem, kawior z polskich ślimaków, fermentowaną salsefię z grasicą cielęcą, troć bałtycką z consomme z papryki, zająca w kawie żołędziowej i sernik z topinamburu - mówi kucharz Magda zrecenzowała wizytę na swoim blogu: To było niezwykłe. Kuchnia Amaro jest elitarna i przeznaczona dla koneserów. - napisała Rzeczywiście, dla koneserów. I elity. Zobacz: Gessler ma konflikt z Rozenek? Słowa Magdy rozwiewają wszelkie wątpliwości Tak mieszka Wojciech Modest Amaro:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner