Party Stories
Andrzej Sapkowski
EastNews
Newsy

Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego. To dla niego stworzył "Wiedźmina"

W wieku 47 lat niespodziewanie zmarł syn Andrzeja Sapkowskiego, Krzysztof. To dla niego napisał swoją słynną sagę o "Wiedźminie". Informację o jego śmierci przekazał miesięcznik "Nowa Fantastyka". 

Kiedy ukaże się 3. część polskiej powieści erotyczej i... dlaczego tak późno?! Zdradza Blanka Lipińska

Syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje 

Informacja o śmierci syna Andrzeja Sapkowskiego dotarła do mediów przez przypadek. Pisarz został poproszony o napisanie kilku słów o redaktorze magazynu "Nowa Fantastyka", który niestety zmarł. Andrzej Sapkowski nie był w stanie napisać więcej, niż: 

Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło.

Zobacz także: Nie żyje 16-letnia gwiazda seriali! Miała zagrać w ekranizacji "Wiedźmina"

Krzysztof Sapkowski był jedynym dzieckiem pisarza z pierwszego małżeństwa. To właśnie dla niego powstała saga "Wiedźmin". Krzysztof będąc dzieckiem był miłośnikiem literatury fantasy i poprosił ojca, aby napisał coś podobnego. 

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: 'Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?'. 'Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę'. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach - mówił kiedyś Sapkowski. 

"Nowa Fantastyka" odniosła się w swoim numerze do śmierci Krzysztofa.

- W czasie kiedy opłakiwaliśmy stratę Maćka Parowskiego, dotarły do nas niezwykle smutne wieści – o śmierci Krzysztofa Sapkowskiego, syna Andrzeja" - czytamy.

Krzysztof Sapkowski był tłumaczem, poetą i jednym z założycieli czasopisma "Nowy Talizman". Posługiwał się pseudonimem Katarzyna Frene, jedynie swój pierwszy wiersz "Orchidea dla Lilith" podpisał własnym nazwiskiem.

Przyczyny śmierci 47-latka wciąż nie są znane. 

Andrzej Sapkowski napisał "Wiedźmina" dla syna

Andrzej Sapkowski
EastNews

Krzysztof uwielbiał fantasy

Andrzej Sapkowski
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Michał Żebrowski o "Wiedźminie" na Netflixie!
Mat. prasowe
Newsy
Michał Żebrowski o "Wiedźminie" na Netflixie: "Już nie uczmy ich robić filmów! Kuzyna mógłbym pyknąć, ale Wiedźmina..."

Hitowa postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego, tytułowy Wiedźmin, okazał się jedną z najpopularniejszą postaci science-fiction nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie! Pomysł z Wiedźminem spodobał się na tyle, że w 2001 roku powstał film z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Sam film został określony raczej (a może jednak zdecydowanie?) klapą - ranking na Filmwebie też jest dla niego bezlitosny - ocena 3,9/10 raczej się nie podniesie... Potem na szczęście "Wiedźmin" został odczarowany i triumfy święciła gra z tytułowym Geraltem autorstwa polskiego studia CD Projekt, która stała się hitem ogólnoświatowym - szczególnie trzecia część "Dziki Gon".   Zobacz też:  Słynny aktor Mads Mikkelsen zastąpi Michała Żebrowskiego w roli Wiedźmina? Zdradził tylko nam!   Teraz historią Sapkowskiego zainteresował się Netflix, który jak dobrze wiemy, jeśli za coś się bierze, to robi to dobrze. Powtórzmy, naprawdę robi to dobrze.   Kto powinien zagrać głównego bohatera? Michael Fassbender, Tom Hiddleston, a może Tom Hardy?  O odpowiedź poprosiliśmy samego Michała Żebrowskiego, który dość przewrotnie odpowiedział nam na to pytanie. Posłuchajcie sami!   Więcej:  Michał Żebrowski myślał kiedyś o monodramie z Anią Przybylską. A jest szansa na sztukę o niej?   Kto zagra kultową postać?   Michał Żebrowski o swoich typach.

Mads Mikkelsen
Newsy
Słynny aktor Mads Mikkelsen zastąpi Michała Żebrowskiego w roli Wiedźmina? Zdradził tylko nam!

Mads Mikkelsen jako The Witcher, czyli Wiedźmin?  Aktor promował w Polsce swoje dwa nowe filmy: "Doctor Strange" i "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie". Jednak w obliczu coraz pewniejszej ekranizacji gry "The Witcher" na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego, zapytaliśmy Madsa o jego chęć ubiegania się o rolę Wiedźmina. Czy w ogóle zna grę uznawaną za  najlepszą na świecie ? Jestem z minionego tysiąclecia. Nie gram w gry komputerowe. Nie wiem jak to się robi. Ale mój syn prawdopodobnie wie o niej wszystko.  Co zdradził nam Mads Mikkelsen na temat swoich planów?   Co myśli o Wiedźminie zagranym przez  Michała Żebrowskiego ? Posłuchajcie!   Zobacz także: Wiedźmin nominowany w USA. To najlepszy scenariusz gry na świecie?   Mads Mikkelsen był w Polsce gościem Cinema City.   Gra komputerowa "The Witcher" cieszy się popularnością na całym świecie.

Wiedźmin serial Netflix
netflix/mat.prasowe
Seriale
Mieszane uczucia po zwiastunie "Wiedźmina". Dwie minuty podzieliły fanów serialu

Platforma Netflix opublikowała zwiastun serialu "The Witcher", czyli "Wiedźmin". Trwająca dwie minuty zapowiedź szybko podzieliła fanów produkcji, choć czekano na nią długie miesiące! W internecie zawrzało, a wszystko przez Gerlata, czyli głównego bohatera powieści napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Przeczytajcie pierwsze komentarze po zobaczeniu zwiastuna przez internautów. Zgadzacie się z nimi? Opinie po zwiastunie "Wiedźmina" Na całym świecie miliony osób pokochały sagę Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin". Do tego stopnia, że w 2017 roku Netflix zapowiedział powstanie serialu o Gerlacie z Rivii. Z polsko-amerykańską produkcją wiązano wielkie nadzieje. Zatrudniono nawet kilku reżyserów, których zadaniem było wyprodukowanie najlepszego serialu.  Zdjęcia do "Wiedźmina" rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku na Węgrzech. Następnie w marcu 2019 roku ekipa filmowa udała się na Wyspy Kanaryjskie. Nie zabrakło też ujęć z Polski. Tu pracowano w kwietniu, a w maju zakończono wszystkie zdjęcia. Platforma Netflix już udostępniła zwiastun serialu, który trwa dokładnie dwie minuty. Widzowie jak zawsze podzielili się na dwie drużyny. Nie wszystkim serial przypadł do gustu... - Czy tylko dla mnie Wiedźmin tu jest, jakby to powiedzieć, za ładny? - Nie miałem wielkich oczekiwań po tej produkcji, myślałem, że jak każda dobra książka zostanie niedorobionym serialem/filmem ale po tej zapowiedzi jestem mile zaskoczony, ciekawe czy całość dotrzyma kroku - Omg... wyglada jak trzecioklasowy film fantasy włoskiej produkcji... - Mimo wybitnie mieszanych uczuć nie mogę się doczekać tego serialu. - Wizualnie jest fantastycznie. Momentami pięknie, momentami mrocznie. O...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner