Andrzej Sapkowski
EastNews

Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego. To dla niego stworzył "Wiedźmina"

Andrzej Sapkowski
EastNews

W wieku 47 lat niespodziewanie zmarł syn Andrzeja Sapkowskiego, Krzysztof. To dla niego napisał swoją słynną sagę o "Wiedźminie". Informację o jego śmierci przekazał miesięcznik "Nowa Fantastyka". 

Syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje 

Informacja o śmierci syna Andrzeja Sapkowskiego dotarła do mediów przez przypadek. Pisarz został poproszony o napisanie kilku słów o redaktorze magazynu "Nowa Fantastyka", który niestety zmarł. Andrzej Sapkowski nie był w stanie napisać więcej, niż: 

Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło.

Zobacz także: Nie żyje 16-letnia gwiazda seriali! Miała zagrać w ekranizacji "Wiedźmina"

Krzysztof Sapkowski był jedynym dzieckiem pisarza z pierwszego małżeństwa. To właśnie dla niego powstała saga "Wiedźmin". Krzysztof będąc dzieckiem był miłośnikiem literatury fantasy i poprosił ojca, aby napisał coś podobnego. 

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: 'Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?'. 'Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę'. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach - mówił kiedyś Sapkowski. 

"Nowa Fantastyka" odniosła się w swoim numerze do śmierci Krzysztofa.

- W czasie kiedy opłakiwaliśmy stratę Maćka Parowskiego, dotarły do nas niezwykle smutne wieści – o śmierci Krzysztofa Sapkowskiego, syna Andrzeja" - czytamy.

Krzysztof Sapkowski był tłumaczem, poetą i jednym z założycieli czasopisma "Nowy Talizman". Posługiwał się pseudonimem Katarzyna Frene, jedynie swój pierwszy wiersz "Orchidea dla Lilith" podpisał własnym nazwiskiem.

Przyczyny śmierci 47-latka wciąż nie są znane. 

Andrzej Sapkowski napisał "Wiedźmina" dla syna

Andrzej Sapkowski
EastNews

Krzysztof uwielbiał fantasy

Andrzej Sapkowski
EastNews

 

Więcej na temat książka
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41