Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł? Główne
East News

Stephen Hawking nie żyje. Słynny astrofizyk miał 76 lat

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł? Główne
East News

 

Stephen Hawking nie żyje. Z samego rana światowe media obiegła smutna wiadomość o śmierci słynnego astrofizyka. Brytyjski naukowiec zmarł w wieku 76 lat. O śmierci Hawkinga poinformowały jego dzieci, które wydały  oficjalne oświadczenie. 

Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku po śmierci naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem, którego spuścizna przetrwa wiele lat- czytamy w oświadczeniu. 

 

Stephen Hawking chorował na stwardnienie zanikowe boczne

 

Słynny fizyk od 21. roku życia zmagał się z chorobą - cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Brytyjski naukowiec był częściowo sparaliżowany i musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Pomimo swojego stanu zdrowia Stephen Hawking był wybitnym astrofizykiem, któremu ogromną popularność przyniosła jego książka wydana w 1988 roku  ""Krótka historia czasu". 

 

Stephen Hawking - rodzina

 

Stephen Hawking był dwukrotnie żonaty i dwukrotnie rozwiedziony. W 1965 roku ożenił się z Jane Wilde, z którą rozwiódł się po 30 latach małżeństwa w 1995 roku. Doczekali się trójki dzieci - Roberta, Lucy i Tima,. W 1995 roku poślubił Elaine Mason, pielęgniarkę, która się nim opiekowała. Ich małżeństwo nie przetrwało - rozwiedli się w 2006 roku. 

 

Zobacz także: Wstrząsające słowa zapłakanej Agnieszki Dygant na pogrzebie Agnieszki Kotulanki. Wiemy, co powiedziała siostrze zmarłej gwiazdy!

 

Stephen Hawking nie żyje.

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł?
East News

Astrofizyk zmarł w wieku 76 lat. 

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł? Zdjęcie z rodziną
East News

 

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł?
East News

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł?
East News

Więcej na temat książka
Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11