Sławomir Świerzyński
EastNews
Newsy

Lider Bayer Full: "10 tys. miesięcznie pensji to za mało" Sławomir Świerzyński zszokował fanów tymi słowami

Lider Bayer Full: "10 tys. miesięcznie pensji to za mało" Sławomir Świerzyński zszokował fanów tymi słowami

Nie milkną echa wokół Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full. Kilka dni temu wokalista udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi na antenie Polsat News. Teraz "Wprost" przypomina wywiad Magdaleny Rigamonti z wokalistą disco polo, w którym Świerzyński stwierdził, że "nie będzie pracować za 10 tys. miesięcznie".

Pytanie padło w kontekście pensji poselskiej - lider Bayer Full kilkukrotnie startował do Sejmu w wyborach parlamentarnych, jednak bez skutku. Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia?

Bracia Golec - 1,8 mln, Bayer Full - 550 tys.! Tyle gwiazdy miały dostać od rządu: "To festiwal chciwości!"

Sławomir Świerzyński o zarobkach: "Ja nie będę pracować za 10 tysięcy miesięcznie"

Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full ostatnio jest nazwiskiem numer jeden wśród muzyków disco polo. Gwiazdor kilka dni temu w programie "Debata Dnia" na antenie Polsat News zabrał głos w sprawie dofinansowań dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. Wśród beneficjantów funduszu jest między innymi właśnie Sławomir Świerzyński z "Bayer Full". Wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych. 

Chociaż dopłaty dla artystów wywołały ogromne społeczne kontrowersje, to jednak Sławomir Świerzyński nie widzi nic złego w otrzymaniu tak gigantycznego dofinansowania. Do tego skrytykował Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który uważa, że środki finansowe zdecydowanie bardziej potrzebne są np. lekarzom i pielęgniarkom, niż artystom. 

Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. [...] opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? - mówił na antenie Polsat News, Sławomir Świerzyński. 

Jakby tego było mało, Sławomir Świerzyński na pytanie o zarobki pracowników służby zdrowia, które w wielu przypadkach wynoszą około 3 tys. zł brutto, odparł:

Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu. Ja sobie poradzę, jestem z wykształcenia stroicielem, muzykiem, nauczycielem. Niestety pielęgniarzem już nie zostanę, bo jestem na to za stary - powiedział w programie na antenie Polsat News, lider Bayer Full

Sławomir Świerzyński dorobił się pokaźnego majątku - ma przepiękny dom w Woli Łąckiej na Mazowszu, własną stadninę koni, jest właścicielem kolekcji eleganckich dorożek, a także posiada prywatny jacht. Takich luksusów ciężko byłoby się dorobić za średnią krajową.

Tygodnik "Wprost" postanowił przypomnieć wywiad ze Sławomirem Świerzyńskim z 2014 roku. Wtedy też gwiazdor disco polo mówił, że on nie pracowałby za 10 tysięcy miesięcznie. Pytanie o zarobki padło w kontekście pensji poselskiej - muzyk był kiedyś związany ze światem polityki. Świerzyński skrytykował wtedy też polityków, w tym Andrzeja Dudę.

10 tys. zł poselskiej pensji? Ja zarabiam o wiele większe pieniądze i to są bardzo uczciwie zarobione pieniądze, jak byk, wszystko, panie Dudo, umowy śmieciowe. Ten facet, ten Duda mnie drażni. 35 lat pracuję na umowach-zleceniach, na umowach śmieciowych i jakoś nie narzekam. – mówił przed laty dla „Wprost” Sławomir Świerzyński z Bayer Full. 

Sławomir Świerzyński i jego zespół w 1995 zaangażował się w kampanię wyborczą kandydata na urząd Prezydenta RP Waldemara Pawlaka. Gwiazdor disco polo startował również kilkukrotnie w wyborach parlamentarnych z listy PSL w 1997, 2007, 2011 i 2015 roku, jednak bez skutku. Starał się także o miejsce w Sejmiku Województwa Mazowieckiego w wyborach samorządowych w 2002, 2006, 2010 i 2014 - również bezskutecznie. W 2019 roku ostatecznie zrezygnował z członkostwa w partii. 

Wygląda więc na to, że muzyka nie satysfakcjonowałyby nawet zarobki poselskie. Świerzyński może za to teraz liczyć na 550 tysięcy złotych dofinansowania dla artystów, w związku z poniesionymi stratami przez pandemię koronawirusa

Zasłużenie? 

Sławomir Świerzyński
East News

Tygodnik "Wprost" przypomniał wywiad ze Sławomirem Świerzyńskim z 2014 roku. Wtedy też muzyk stwierdził, że nie pracowałby za 10 tys. miesięcznie. 

Sławomir Świerzyński
East News

Zobacz także
Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

Polskie gwiazdy dostaną miliony od państwa za koronawirusa! Bednarek dostanie pół miliona, inni jeszcze więcej. Mamy listę i kwoty!

Cleo i Donatan

Szokująca teoria Donatana o dotacjach dla gwiazd: "Rząd skłócił świat muzyczny, ludzie nienawidzą chciwych artystów"

 

Bayer Full
East News
Newsy
Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 
Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 

W dalszym ciągu nie milkną echa sprawy milionowych dotacji dla artystów, którzy na skutek pandemii koronawirusa , wykazali straty finansowe. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full". Ostatnio muzyk gościł w programie na antenie Polsat News i został zapytany o wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Lider grupy disco polo między innymi nie szczędził gorzkich słów dla Kazika Staszewskiego, który ostatnio krytycznie odniósł się do sprawy dotacji dla artystów. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Sławomir Świerzyński z "Bayer Full" komentuje pomoc finansową od państwa: "Nie rozumiem, czemu jest taki hałas" Sławomir Świerzyński uderza w zespół Kult! "A kto by chciał ich płytę kupić?" Już kilka dni temu Sławomir Świerzyński w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół Funduszu Wsparcia Kultury. Przypomnijmy, że wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.  Nie za bardzo rozumiem, czemu wokół przyznania nam pieniędzy jest taki hałas. Wszyscy inni mogli dostać, a my nie? Tak jak wszystkie inne uprawnione podmioty przystąpiliśmy do konkursu i dostaliśmy wsparcie. Tak jak wszyscy inni nie pracujemy w zasadzie od końca lutego - wtedy zagraliśmy ostatni koncert, a nasza praca związana jest przede wszystkim z dużymi koncertami - Wirtualna Polska cytuje wokalistę disco-polo.  Teraz lider zespołu disco polo był gościem programu na antenie Polsat News. W rozmowie z Agnieszką Gozdyrą muzyk odniósł się do krytycznych słów Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który ostatnio zabrał...

Bayer Full
East News
Newsy
Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia?
Sławomir Świerzyński stwierdził, że 3 tys. brutto dla pracowników służby zdrowia to dużo. Ile sam zarabia?

Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full ostatnio jest nazwiskiem numer jeden wśród muzyków disco polo. A wszystko za sprawą jego niedawnej wypowiedzi w programie Polsat News, która mocno oburzyła część społeczeństwa. Wokalista w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą przyznał między innymi, że 3000 złotych brutto dla pracowników służby zdrowia, to dla niego dużo. I chociaż teraz zespół Bayer Full nie gra koncertów, ze względu na pandemię koronawirusa , to przez lata udało mu się zgromadzić duży majątek.  Za jeden koncert grupa bierze naprawdę pokaźne sumy. Zobaczcie sami! Zobacz także:  Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?"  Zarobki gwiazd disco polo. Sławomir Świerzyński dorobił się olbrzymiego majątku Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach są milionowe dotacje dla artystów, związane z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają instytucje artystyczne oraz poszczególni artyści. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full".  Wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.  I chociaż na razie sprawa dopłat została wstrzymana, to komentarzy nie brakuje, a gorąco zrobiło się po ostatniej wypowiedzi Świerzyńskiego w programie Polsat News. Lider Bayer Full skomentował w nim między innymi słowa Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, na temat dopłat dla artystów ( tutaj możecie zobaczyć oświadczenie...

Michał Wiśniewski, Sławomir Świerzyński
East News
Newsy
Michał Wiśniewski miażdży Świerzyńskiego: "Pacjent, który słyszy muzykę Bayer Full może wstać co najwyżej po to, żeby ją wyłączyć"
Michał Wiśniewski miażdży Świerzyńskiego: "Pacjent, który słyszy muzykę Bayer Full może wstać co najwyżej po to, żeby ją wyłączyć"

Michał Wiśniewski w programie "Debata Dnia" w Polsat News skomentował wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego, który na antenie tej samej stacji wyznał ostatnio, że chorzy, którzy leczą się w szpitalach również potrzebują muzyki. Lider zespołu "Ich Troje" nie ukrywa oburzenia słowami muzyka disco-polo! Sprawdźcie, jak Michał Wiśniewski odpowiedział Sławomirowi Świerzyńskiemu! Michał Wiśniewski odpowiada liderowi "Bayer Full" Zaledwie kilka dni temu Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego postanowiło, że Fundusz Wsparcia Kultury p rzekaże 400 milionów złotych na wsparcie w sumie ponad 2000 podmiotów z branży kulturalnej. Okazało się wówczas, że wśród beneficjentów znaleźli się m.in. Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek czy Grzegorz Hyży. Na liście znalazł się również Sławomir Świerzyński i jego żona. Wokalista disco polo miał otrzymać 150 tys. złotych, a jego żona, Renata Świerzyńska na Bayer Full Impresariat, aż 400 tys. złotych- łącznie będzie to 550 tys. złotych. Tak wysokie kwoty oburzyły wiele osób- gwiazdy, które miał otrzymać pomoc finansową, zostały skrytykowane m.in. przez Kazika Staszewskiego z zespołu Kult. Co ciekawe, Sławomir Świerzyński odpowiedział wówczas na komentarz artysty! Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? - Sławomir Świerzyński podsumował na antenie Polsat News. Sławomir Świerzyński na antenie Polsat News mówił również, że dla niego  3000 złotych brutto dla pracowników...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik