Mateusz Morawiecki żegna ojca Kornela Morawieckiego Mateusz Morawiecki z żoną żegna ojca Kornela Morawieckiego Mateusz Morawiecki z żoną żegna ojca Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego
Rodzina żegna Morawieckiego
EastNews

Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego już się rozpoczęły. Pogrzeb polityka został zaplanowany na sobotę, 5 października na godz. 12.00. Msza odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, a o godz. 15.00  rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb Marszałka Seniora będzie miał charakter państwowy.

Uroczystości Pogrzebowe zaczęły się już w piątek, kiedy o godz. 12.00 w Sejmie wystawiono trumnę z ciałem Kornela Morawieckiego. Polityka pożegnała rodzina i politycy. Zobaczcie relację...

1/4
Mateusz Morawiecki żegna ojca Kornela Morawieckiego
East News

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat 30 września 2019. W piątek każdy może oddać hołd bohaterowi Solidarności Walczącej, ale jako pierwsza zrobiła to najbliższa rodzina i politycy. Przed godziną 13.00 swojego ojca pożegnał premier Mateusz Morawiecki wraz z żoną i dziećmi. Towarzyszyła im żona Kornela Morawieckiego, Jadwiga. 

2/4
Mateusz Morawiecki z żoną żegna ojca Kornela Morawieckiego
East News

Pogrążona w żałobie rodzina oddała hołd Marszałkowi Seniorowi. Obok Mateusza Morawieckiego widzimy jego żonę Iwonę i dzieci: Magdę i Ignacego oraz dwójkę starszych: Aleksandrę i Jeremiasza. To był bardzo wzruszający moment.

3/4
Mateusz Morawiecki z żoną żegna ojca
East News

Po pożegnaniu premier wraz z rodziną uczestniczyli w dalszej części uroczystości pogrzebowych w Sejmie.  O godz. 19.00 wyruszy kondukt żałobny spod pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie rozpocznie się czuwanie. Pogrzeb Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o 12.00.

 

4/4
Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego
East News