Rafał Majka brązowym medalistą igrzysk olimpijskich Rio 2016. Znakomity początek igrzysk dla reprezentacji Polski. Mamy pierwszy medal, a wszystko za sprawą najlepszego górala ostatniego Tour de France - Rafała Majki.

Brązowy medal Rafała Majki na igrzyskach Rio 2016

Wyścig olimpijski na trudnej i wymagającej trasie wiodącej nad plażami Copacabana i Ipanema, a także w okolicznych dżunglach i fawelach był popisem reprezentantów Polski. Na pierwszych kilometrach uciekł Michał Kwiatkowski i razem z pięcioma innymi kolarzami prowadził wyścig przez ponad dwieście kilometrów. Taką taktykę nakreślili na wyścig polscy kolarze, którzy zrobili wszystko, by ułatwić finisz Rafałowi Majce będącemu w najlepszej formie spośród kolegów z reprezentacji. Majka nie zawiódł i zdobył brązowy olimpijski medal w niesamowitych okolicznościach. Na końcowych kilometrach jechał razem z dwoma innymi kolarzami w ucieczce. Na zjeździe przeciwnicy wywrócili się, a Majka uniknął kraksy i pomknął samotnie do mety nie oglądając się na nikogo! Na kilometr przed metą zmęczonego Polaka dogoniła dwójka innych kolarzy, ale medalu nikt nie mógł mu już odebrać. Majka spokojnie finiszował na trzecim miejscu.

Kim jest Rafał Majka? Sylwetka kolarza

Rafał Majka to urodzony w Zegartowicach polski kolarz szosowy aktualnie jeżdżący w barwach zawodowej drużyny Tinkoff. Już jako 21-latek znalazł miejsce w jednej z najlepszych profesjonalnych grup kolarskich na świecie – Saxo-Bank, w barwach której powtórzył sukces Zenona Jaskuły wygrywając jeden z etapów Tour de France. W tym samym wyścigu zwyciężył koszulkę najlepszego górala, a na dokładkę wygrał 71. edycję Tour de Pologne. W 2015 roku został pierwszym Polakiem, który stanął na podium wyścigu Vuelta Espana. Zajął tam trzecie miejsce. W tym roku po raz drugi został najlepszym góralem Tour de France. Teraz odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, zdobywając brązowy medal igrzysk olimpijskich!