Rafał Brzozwski w garniturze
promocyjne

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski udzielił wywiadu po angielsku! Jak sobie poradził?

Rafał Brzozwski w garniturze
promocyjne

Rafał Brzozowski jako tegoroczny, dość kontrowersyjny reprezentant Polski na Eurowizji, jest rozchwytywany przez zagraniczne media, gdzie opowiada o sobie i swojej piosence konkursowej "The Ride". Piosenkarz udzielił już wywiadu dla tureckich mediów, a ostatnio był gościem norweskiego portalu zajmującego się historią Eurowizji: "escNORGE". Podczas rozmowy artysta mówił tylko po angielsku, jak sobie poradził z tym wyzwaniem?

Rafał Brzozowski żartuje z norweskimi dziennikarzami po angielsku

Wywiad z Rafałem Brzozowskim przeprowadzali dziennikarze Mandy Pettersen i Endre Fagervolde. Rozmowa odbyła się oczywiście online. Uśmiechnięty Rafał, ubrany w szarą bluzę od razu zaczął żartować i uśmiechać się do swoich rozmówców. Zachowywał się bardzo swobodnie, dając do zrozumienia, że język angielski zupełnie nie jest mu obcy. 

Rafał pochwalił się przed norweskimi dziennikarzami, opowiadając o swojej karierze. Przypomniał, że popularność dała mu pierwsza płyta, na której grał jazz i swing. Dziennikarze nie kryli zaskoczenia, w końcu piosenka "The Ride" nie ma ani z jednym, ani z drugim gatunkiem nic wspólnego. Rafał zapewnił jednak, że kocha muzykę tak bardzo, że chce grać różne gatunki, a piosenka "The Ride" jest nowoczesną i bardzo udaną propozycją. 

Podczas wywiadu polski artysta zaskakiwał elokwencją i poczuciem humoru, norwescy prowadzący co chwile zanosili się śmiechem. To nie pierwszy raz, gdy muzyk wypowiada się w języku angielskim. Rafał Brzozowski prowadził przecież Eurowizję Junior w Polsce, podczas której doskonale sobie poradził, tam jednak działał według ściśle określonego scenariusza, natomiast podczas aktualnych wywiadów, zupełnie spontanicznie, świetnie sobie poradził. 

Zobacz także: Eurowizja 2021: Dlaczego Alicja Szemplińska nie reprezentuje Polski w tym roku? Tłumaczy Rafał Brzozowski! 

Rafał Brzozowski poradził sobie doskonale podczas zagranicznego wywiadu. 

Rafał Brzozowski jako tegoroczny reprezentant Polski na Eurowizji spotkał się z ogromną falą krytyki. Wiele razy jednak powtarzał, że jest na nią gotowy. 

Rafał Brzozwski w garniturze
promocyjne

 

Więcej na temat Eurowizja Rafał Brzozowski
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03