polscy siatkarze polscy siatkarze polscy siatkarze polscy siatkarze polscy siatkarze
polscy siatkarze
East News
Zobaczcie zdjęcia!
1/5
polscy siatkarze
East News

Polacy wygrali mecz z Brazylią pięknym wynikiem 3:0 (Mecz Polska-Brazylia RELACJA) podczas Mistrzostw Świata 2018 w piłce siatkowej.  Sportowcy dawali z siebie wszystko na boisku. Gra w pierwszym secie była bardzo wyrównana - Polacy i Brazylijczycy szli łeb w łeb. Pierwszy set zakończył się jednak wynikiem 28:26 i Polska była liderem! Nadzieje na zwycięstwo były ogromne, zwłaszcza że drugi set zdecydowanie należał do biało-czerwonych, a Bartosz Kurek udowodnił, że jest niezastąpiony. Przez cały set prowadziliśmy 3-4 punktami. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 25:20! Nic więc dziwnego, że gdy siatkarze wrócili do Polski (po drobnych problemach) tłumy ludzi powitały ich na lotnisku! Zobaczcie galerię zdjęć.

Zobacz też: Jak wyglądają ukochane polskich siatkarzy? Nasi sportowcy to prawdziwi szczęściarze! ZDJĘCIA

2/5
polscy siatkarze
East News

Początkowo planowano, że o godzinie 13:50 w Hotelu Mariott Courtyard odbędzie się konferencja prasowa z udziałem całej drużyny siatkarskiej i sztabu kadry. Niestety, powrót sportowców do kraju opóźnił się o 4 godziny.

 

- Oficjalnie i serdecznie witamy po prawie miesiącu tułaczki tych, którzy dostarczyli nam tak wielu emocji. Mistrzowie Świata witamy Was! - powiedział Jacek Sęk wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, witając siatkarzy.

 

Zobacz: Najlepszy polski siatkarz zdobył złoto i zakończył karierę. Dostał też drugą nagrodę

3/5
polscy siatkarze
East News

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, nie ukrywał swojej radości i zaskoczenia faktem, że na lotnisku jest tak dużo ludzi.

 

- Spodziewaliśmy się, że będzie dużo ludzi, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tyle. Dziękujemy z całego serca. Grać dla was wszystkich i móc reprezentować barwy naszego kraju, to coś pięknego dla sportowca. Mamy nadzieje, że spotkamy się tutaj w tym samym miejscu za dwa lata, gdy przylecimy z Tokio - powiedział Michał Kubiak.

 

 

Zobacz: Ile zarabiają polscy piłkarze? Szczęsny w godzinę aż... 3 tysiące! A inni piłkarze? Rekordzistami Lewy, Krycha i... Glik! 

4/5
polscy siatkarze
East News

Bartosz Kurek, który wykazał się najbardziej podczas mistrzostw świata, również zabrał głos:

 

- Dzisiaj spóźniliśmy się parę godzin, a ja spóźniłem się cztery lata, ale już jestem na tej imprezie. Jak wjechać to od razu z buta, ale bez tych chłopaków to nie byłoby możliwe, jak na wojnę to z nimi i z wami.

 

Zobacz: Ile Robert Lewandowski zarobił w 2017 roku? 

5/5
polscy siatkarze
East News

Oglądaliście mecz?

Więcej na temat Bartosz Kurek Michał Kubiak