tomaszjdis.jpg

Polscy projektanci podbili Berlin!

tomaszjdis.jpg

W minionym tygodniu w Berlinie odbył się tydzień mody prezentujący trendy na wiosnę/lato 2013.  Wśród wielu imprez towarzyszących głównym pokazom mody można było zobaczyć m.in.: pierwsze stoisko w Niemczech Marcina Giebułtowskiego - Giebułtowski Jewellery wraz z kolekcją Atelier Marczewski oraz Ewelinę Kosmal prezentującą swoją najnowszą kolekcję na prestiżowych targach Premium.

Ponadto w Berlinie swoją najnowszą kolekcję prezentował Andrzej Lisowski dla marki Delikatessen. Jego projekty można było zobaczyć na BERLIN SEEK TRADE SHOW i w popularnym showroomie Brutto Gusto. Ta sama kolekcja tydzień wcześniej prezentowana była w Paryżu.

Najmocniejszym elementem  berlińskiego tygodnia mody okazał się pokaz Dawida Tomaszewskiego, projektanta pochodzącego z Polski, który od lat tworzy poza granicami naszego kraju. „Metamorphosis” to kolekcja na sezon wiosenno-letni 2013, której główną inspiracją był pobyt projektanta w Lizbonie, gdzie dzięki współpracy łódzkiego Fashion Week Poland i Moda Lisboa Tomaszewski miał okazję zaprezentować się w październiku ubiegłego roku. Wizja Tomaszewskiego nadchodzącego lata 2013 to odważne kształty, kroje oraz nietypowe połączenie kontrastujących tkanin. Tomaszewski wie, jak stworzyć harmonię przeciwieństw. Kolekcja zachwyciła wszystkich, media okrzyknęły pokaz jako jeden z najlepszych prezentowanych podczas tego tygodnia mody.

Cieszą nas sukcesy rodaków, a was?

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52