Księżna Kate i książę William z dziećmi Księżna Kate Księżna Kate, książę William Księżna Kate, książę William Księżna Kate
Księżna Kate i książę William z dziećmi
1/5
Księżna Kate i książę William z dziećmi

Księżna Kate i książę William pierwszy raz w dniach 17-18 (poniedziałek i wtorek) lipca odwiedzą Polskę. Książęca para zabiera ze sobą dzieci. Co będą robić w Warszawie i w Gdańsku? Będą próbować polskich pierogów, degustować gdański likier i wezmą udział w balu na 600 osób.  Poznaj szczegółowy plan wizyty Kate i Williama w Polsce!

 

Plan wizyty Kate i Williama w Polsce

 

Księżna Kate i książę William będą w Polsce dwa dni, potem jadą do Niemiec. Co będą robić w poniedziałek w Polsce?

Zobacz: Agata Duda rzeczywiście zaliczyła wpadkę podczas pożegnania Trumpów? Ekspert nie ma wątpliwości...

Księżna Kate i książę William przylecą do Warszawy w południe 17 lipca o godzinie 13.45-14.00. Koło 14.30-15.30 udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, tam Ich Królewskie Wysokości oficjalnie powita prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą  damą Agatą Dudą.

Następnie odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego,  gdzie obejrzą ekspozycję poświęconą Powstaniu z 1944 roku. Kate i William zwiedzą muzeum, spotkają się z kombatantami, a następnie zapalą znicze dla upamiętnienia Powstańców.

Co dalej?

Przeczytaj na następnej stronie.

Zobacz także: Dziś Kate Middleton jest ikoną stylu, lecz nie zawsze tak było! Zobacz ZDJĘCIA księżnej sprzed lat!

2/5
Księżna Kate

Koło godziny 17 Ich Królewskie Wysokości udadzą się następnie do centrum The Heart, inkubatora biznesu w warszawskim biurowcu Spire, gdzie spotkają się z młodymi polskimi przedsiębiorcami. Z wieżowca będą podziwiać panoramę Warszawy i posłuchają o współpracy startupów i korporacji. Da to początek wydarzeniu “Warsaw-London bridge”, którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.

A już wieczorem po 20.00 Kate i Williama czeka przyjęcie w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, gdzie Ambasador Wielkiej Brytanii będzie gospodarzem przyjęcia na 600 osób z okazji urodzin Królowej. Tam Książę wygłosi przemówienie, które zakończy pierwszy dzień wizyty.

Co będzie się działo we wtorek?

3/5
Księżna Kate, książę William

We wtorek 18 lipca para książęca uda się w okolice Gdańska. 

Po 12.00 wizyta w byłym Nazistowskim Niemieckim Obozie Koncentracyjnym Stutthof. Był to pierwszy obóz założony poza granicami Niemiec, we wrześniu 1939 roku, i jeden z ostatnich obozów wyzwolonych przez Aliantów, w maju 1945 roku. Ich Królewskie Wysokości spotkają się z grupą pięciu byłych więźniów tego obozu.

Po 15.00 Kate i William Książę i Księżna udadzą się następnie do Gdańska. Na głównym miejskim placu Książę i Księżna włączą się w uliczną imprezę, gdzie zostaną poczęstowani Goldwasser – gdańskim likierem - i tradycyjnymi polskimi pierogami. Będą mieli również okazję przyjrzeć się pracy rzemieślników tworzących wyroby z bursztynu, a także posłuchać miejscowych muzyków i innych artystów nadających imprezie świąteczny ton.

Co dalej?

4/5
Księżna Kate, książę William

Dalej koło godziny 16 para książęca pojedzie do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego patronem jest Książę Walii. Teatr został otwarty w 2014 roku. To tutaj odbywa się rokrocznie festiwal szekspirowski, na który przyjeżdżają miłośnicy teatru z całego świata. Ich Królewskie Wysokości będą świadkami otwarcia dachu podczas specjalnego przedstawienia, zasiadając na widowni złożonej z dzieci. Następnie wezmą w teatrze udział w przyjęciu dla przedstawicieli świata sztuki, kultury oraz mediów z Polski i środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie wizyty w Gdańsku Kate i William udadzą się do Europejskiego Centrum Solidarności na terenach Stoczni, kolebki polskiego ruchu Solidarność. Książę i Księżna zostaną oprowadzeni po muzeum i spotkają się z członkami-założycieli Solidarności. Przejdą także przez bramę Stoczni, a na koniec złożą wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Będzie to ostatni punkt drugiego dnia wizyty, po którym Książę i Księżna powrócą na noc do Warszawy.

5/5
Księżna Kate

Rano koło 10 rano para książęca z dziećmi wylecie do Berlina na dlaszą część swojej wizyty w środkowej Europie.