Kamil Stoch z medalem Piotr Żyła proponuje banknot ze Sochem Piotr Żyła i Kamil Stoch z medalem Kamil Stoch, Adam Małysz z medalem Kamil Stoch z medalem
Kamil Stoch z medalem
Instagram
Widzieliście już propozycję Piotrka?
1/6
Kamil Stoch z medalem
Instagram

 

Piotr Żyła jest przyjacielem i chyba wielkim fanem Kamila Stocha. Mimo, że sam nie dostał szansy walczyć o medal olimpijski konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Pjongczang, to niesamowicie cieszy się z sukcesu Kamila Stocha. Tuż po wygranej kolegi z drużyny, zagrał mu narodowy hymn na gitarze, a potem wrzucił pomysł na... kolejny polski banknot!

"Tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-)" - napisał na swoim Instagramie Piotr Żyła.

 

Zobacz: Kamil Stoch ze złotym medalem! Komu zadedykował zwycięstwo? Jak wyglądała ceremonia rozdania medali? ZDJĘCIA+WIDEO

 

W sobotę Kamil Stoch zdobył swój trzeci tytuł mistrza olimpijskiego. Dlatego Piotr Żyła, który znany jest z poczucia humoru zaproponował wprowadzenie banknotu o nominalne 300 zł z podobizną Stocha. Trzy złote medale - 300zł na na nominale :).

Mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-) a dla czego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-)))" - napisał Żyła na swoim Instagramie.

Zobaczcie projekt banknotu na kolejnej stronie!

 

Zobacz także: "Zadzwonił do nas o 4 nad ranem". Ojciec i żona Kamila Stocha komentują jego sukces oraz emocje po zdobyciu olimpijskiego złota!

2/6
Piotr Żyła proponuje banknot ze Sochem
Instagram

 

300zł z Kamilem Stochem, podoba Wam się taka wizja?

3/6
Piotr Żyła i Kamil Stoch z medalem
Instagram

 

Po ceremonii rozdania medali Kamil Stoch miał mnóstwo chętnych do zdjęć ze złotem. W tym Piotra Żyłę. Ale nie tylko. 

4/6
Kamil Stoch, Adam Małysz z medalem
Instagram

 

Adam Małysz też chętnie pozuje z medalem i Kamilem :). Adam Małysz nie zdobył nigdy złotego medalu olimpijskiego. W swojej karierze wygrał na różnych igrzyskach olimpijskich: trzy srebra i jeden brąz. 

5/6
Kamil Stoch z medalem
Instagram

 

Tak cieszył się Kamil z trzeciego złota olimpijskiego. 

6/6
Stoch przed rozdaniem medali
Instagram

 

Czekając na medale.

Juz jutro szansa na kolejne. Polscy skoczkowie w poniedziałek staną przed szansą zdobycia medalu w konkursie drużynowym na dużej skoczni. Początek konkursu o godz. 13.30. Będziecie oglądać?

Więcej na temat Kamil Stoch Piotr Żyła