Piotr Lato, Alicja Walczak i Janusz Dzięcioł w Dzień Dobry TVN
East News

Pamiętacie Piotra Lato z "Big Brothera"? Teraz potrzebuje naszej pomocy!

Piotr Lato, Alicja Walczak i Janusz Dzięcioł w Dzień Dobry TVN
East News

Piotr Lato był jednym z uczestników pierwszej, historycznej edycji programu "Big Brother". Chłopak razem z Manuelą Michalak, Januszem Dzięciołem, Alicją Walczak czy też z Gulczasem zamieszkał w domu Wielkiego Brata i w ekspresowym tempie zyskał ogromną popularność.

Piotr Lato, którego pozostali mieszkańcy "BB" nazywali "Picią", od samego początku podkreślał, że jego największą pasją jest muzyką. Podczas pobytu w domu Wielkiego Brata często grał na gitarze. Niestety, jego przygoda w hitowym reality show zakończyła się w chwili, gdy złamał regulamin programu. Wielki Brat nie miał dla niego litości i "Picia" musiał odejść. 

Jak Piotr Lato walczył o swoją muzyczną karierę?

Po wyjściu z domu Wielkiego Brata Piotr Lato na kilka lat zniknął z polskiego show-biznesu. Wrócił dopiero w 2005 roku, żeby spróbować swoich sił w programie "Idol". Młody wokalista zachwycał swoim głosem, ale nie wygrał 4. edycji muzycznego show. Piotr Lato zakończył udział w programie na wysokim, piątym miejscu.  Kilka lat później artysta wziął również udział w "The Voice of Poland".

Żyć z muzyki mogą tylko ci z samego topu, ze ścisłej czołówki. Nie mam żony i dzieci, więc to taki czas dla mnie - mówił wówczas Piotr Lato. 

Niestety, występ wokalisty nie zachwycił jurorów. Piotr Lato odpadł z programu już na etapie przesłuchań w ciemno. Od tamtej chwili minęło 8 lat. Teraz o Piotrze znów jest głośno! Wszystko za sprawą nagrania, które pojawiło się w serwisie YouTube. Były uczestnik "Big Brothera" zdradza w nim, że chce wydać swoją płytę, jednak brakuje mu do tego pieniędzy. Piotr Lato prosi internautów i miłośników muzyki o pomoc. 

Mój cel - wydanie własnego krążka - jest bardzo blisko i dzieli mnie od niego właściwie tylko zmiksowanie i zmasterowanie zarejestrowanego materiału. Ten ostatni kawałek drogi chcę pokonać z niewielką, jednostkową pomocą wielu ludzi. Czyli wykorzystując crowdfunding, coś jak autostop do marzeń, którego siłą są mikro-wpłaty i przekazywanie akcji dalej - przyznaje Piotr Lato.

Piotr Lato chce zebrać 20 tysięcy złotych, które przeznaczy na wydanie wymarzonej płyty. Do tej pory internauci wpłacili już ponad 8 tysięcy złotych. 

Trzymamy kciuki, żeby Piotr Lato spełnił swoje marzenie i mógł wkrótce pochwalić się własnym albumem! Zobaczcie nagranie, na którym opowiada o projekcie.

Zobacz także: Alicja Walczak z "Big Brothera" nie miała łatwego życia. Tragiczny wypadek, choroba nowotworowa... Wiedzieliście o tym?

Piotr Lato zbiera pieniądze na płytę

Wokalista chce zebrać 20 tysięcy złotych

Piotr Lato z gitarą
East News

 

Więcej na temat Big Brother
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17