Zaspół Piersi nie może wydać nowej płyty przez posła Pawła Kukiza? Jak twierdzi grupa, Kukiz wniósł do sądu sprawę o prawo do nazwy Piersi i blokuje jednocześnie wydanie albumu. W jaki sposób - zespół wyjaśnia to na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Reklama

Piersi bez Pawła Kukiza

Paweł Kukiz był założycielem, a przez wiele lat twarzą i duszą zespołu Piersi. To z nimi stworzył wielkie hity „ZHN zbliża się”, „Maryna”, „Zośka”, „Całuj mnie” czy „O, Hela”. Teksty zespołu, szczególnie w pierwszym okresie, były mocno zaangażowane i satyryczne. Jednak w 2013 roku drogi Kukiza i Piersi rozeszły się. Zespół z nowym wokalistą bułgarskiego pochodzenia Adamem “Asanem” Asanowem skierował się w stronę innej publiczności. Ich piosenka „Bałkanica” stała się prawdziwym hitem.

Fani czekali na nowy album grupy pt. „Płyta jarmarczno-rockowa”. Płyta, według zapowiedzi, miała łączyć wiele gatunków - od rocka, po muzyke biesiadną. Promował ją singiel „Bujany”:

Zobacz także

Ale wygląda na to, że na razie nowego albumu Piersi nie będzie…

Bardzo często zadajecie nam pytanie co z nową płytą. Nasze milczenie nie było spowodowane lekceważącą postawą wobec Was, a sytuacją koleżeńsko – polityczną, w jaką zostaliśmy wplątani. W przeddzień wydania naszej płyty (…) nasz były kolega, obecnie poseł Paweł Kukiz, wniósł sprawę do Sądu o prawo do nazwy, nazwy Piersi, którą to przypominamy w roku 2012 zostawił i życzył nam powodzenia w kontynuacji pracy właśnie pod tą nazwą. W ślad za powództwem Sądowym otrzymaliśmy zakaz wydawnictw płytowych pod nazwą Piersido momentu zakończenia rozprawy - pisze zespół na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak tłumaczy zespół, celowo nie ujawniał tej informacji w czasie kampanii wyborczej, by nikt nie posądzał ich o chęć zaszkodzenia Kukizowi.

Dziś jesteśmy już po wyborach. Wynik znamy, wiemy kto będzie tworzył nowy system, nowy ład i porządek, a komu pozostanie artystyczna walka z nowym systemem. Zakaz publikacji dla Artysty oznacza artystyczną śmierć - podsumowują.

I jeszcze o rozprawie sądowej:

Trzymajcie za nas kciuki, bo Poseł Kukiz przed wyborami już wyrażał niezadowolenie z pracy polskich sądów, więc jak przeprowadzi reformę sądownictwa to biada nam biada

Swój wpis kończą zagadką:

Który z polskich muzyków powiedział kiedyś zdanie: „Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato.”

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele :)Bardzo często zadajecie nam pytanie co z nową płytą. Nasze...
Posted by Piersi on 30 październik 2015

Co na to Kukiz? Jeszcze nie zabrał głosu... Kogo popieracie w tym sporze?

Współczesny zespół Piersi z Adamem Asanowem

Piersi z Pawłem Kukizem:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama