Paweł Kukiz Paweł Kukiz
EAST NEWS (2)
1/14
EAST NEWS (2)

Paweł Kukiz z lat 80. - zbuntowany rockman i Paweł Kukiz rok 2015 - polityk, startujący w wyborach prezydenckich. Pierwszy kojarzy się z kultową piosenką „Skóra” AyaRL oraz zespołem Piersi. A drugi... z jednookręgowymi mandatami wyborczymi i kampanią prezydencką. Dziś Kukiz obchodzi 52. urodziny i dostał nienajlepszy prezent - spadek poparcia w nowych sondażach. A wy którego Kukiza wolicie - rockmana czy polityka?

 

Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć - Paweł Kukiz od muzyka do polityka!
 

2/14
Paweł Kukiz
Screen FB Paweł Kukiz

Paweł Kukiz w Aya RL (tak, tak, to ten w środku) - jak to sam napisał na Facebooku „Daaaaaaaaawno temu :-).
Podróż sentymentalna w lata 80.

3/14
Paweł Kukiz
Screen FB Paweł Kukiz

Flanelowa koszula w kratę, postawione włosy... Paweł Kukiz (pierwszy z lewej na dole) w Aya RL.

4/14
EAST NEWS

Paweł Kukiz jako niezapomniany wokalista zespołu Piersi. W latach 1984-2013 był jego liderem, a w latach 1997–2004 śpiewał w zespole działającym pod nazwą Kukiz i Piersi. Wraz z tą grupą wydał dziewięć płyt. Na zdjęciu Paweł Kukiz w warszawskim klubie studenckim Remont podczas koncertu w 1993 r. Musimy przyznać, że wygląda równie dobrze jak niejeden obecny frontman zachodniej kapeli.

5/14
EAST NEWS

Jak patrzymy na to zdjęcie, to nucimy w redakcji:  „Wiozę koszyk z darami, w aucie z alufelgami, portfel cały wypchany dolarami. A ty całuj mnie, to taka piękna gra” :) Paweł Kukiz jako lider Piersi w 1996 r. I ten krawat...

6/14

Paweł Kukiz to człowiek orkiestra - oprócz muzyki i polityki próbował swych sił w aktorstwie - w 1995 roku zagrał w filmie „Girl Guide” z Renatą Gabryelską.

 

Wystąpił też w reklamie Pepsi :) Pamiętacie?
 

 

7/14
EAST NEWS

Paweł Kukiz z żoną Małgorzatą (1997 r.)

8/14
EAST NEWS

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz na imprezie w Kołobrzegu, 2003 r. Muzycy wydali wspólną płytę łytę „Borysewicz & Kukiz”.

9/14
EAST NEWS

Paweł Kukiz wspierał Pomarańczową Rewolucję na Ukrainie. W 2004 roku wystąpił z zespołem Piersi na specjalnie zorganizowanym koncercie w Kijowie razem z innymi polskimi artystami, m.in. zespołem Perfect i Edytą Górniak.
Wtedy Kukiz zaczął się angażować społecznie i politycznie. Rok później poparł Donalda Tuska w wyborach prezydenckich i przez kilka lat wspierał Platformę Obywatelską.

10/14
ONS

Paweł Kukiz podczas nagrania programu sylwestrowego - TVP, 2006 r.

11/14
EAST NEWS

Festiwal Piosenki w Opolu, Paweł Kukiz i Maciej Maleńczuk, 2010 r. Muzycy nagrali wspólną płytę z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, pt. „Starsi panowie”.

12/14
EAST NEWS

Jeszcze muzyk czy już polityk? W 2011 roku Paweł Kukiz wspierał protest związkowców NSZZ  „Solidarność” w Warszawie.

13/14
ONS

Paweł Kukiz został radnym po wyborach samorządowych w 2014 roku. Startował z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

14/14
EAST NEWS

Wieczór wyborczy w sztabie kandydata na prezydenta Pawła Kukiza. Otrzymał ponad 20 proc. głosów oddanych w pierwszej turze, 2015 r. I zapowiada start w wyborach parlamentarnych jesienią 2015 roku. A my jednak nie możemy zapomnieć Kukiza, gdy śpiewał „Chodź tu miła będziesz ze mną wino piła"...

Więcej na temat Paweł Kukiz