East News
1/11
East News

Wczoraj minęło 18 lat od tragiczne śmierci Diany w wypadku samochodowym w Paryżu.

 

Lady Di była jedną z najpopularniejszych osób na świecie, ale czy jesteś pewien, że znasz wszystkie fakty z życia Królowej Ludzkich Serc?

 

Niektórymi informacjami na pewno będziesz zaskoczony!

 

Diana urodziła się jako czwarta córka w rodzinie Spencerów. Było to rozczarowanie w rodzinie Spencerów, bo oczekiwano chłopca, który odziedziczy wszystkie tytuły arystokratyczne. Co ciekawe jej rodzina była spokrewniona z Marią I Stuart królową Szkocji.

 

Zobacz: Mija 18 lat od śmierci księżnej Diany. Jej grób jest w szokującym stanie!

2/11
Diana w młodości
East News

Siostra Diany, lady Sarah, również randkowała z księciem Karolem. Oczywiście przed Dianą. Lady Sarah, obecnie żona Neila McCorquodale'a, ciągle jest w bliskich relacjach z rodziną królewską mimo lat, jakie minęły od śmierci jej siostry. W 2013 roku była widziana razem z księciem Williamem i księciem George'em podczas obchodów 16 rocznicy śmierci Diany.

3/11
Książe William i Diana
East News

Diana zaprosiła Cindy Crawford na obiad z powodu... księcia William.

 

Kiedy William miał 13 lat, wyznał matce, że podkochuje się w Cindy Crawford. Diana, żeby spełnić marzenie syna, zaprosiła supermodelkę na obiad. Crawford opowiada, że była przestraszona spotkaniem z nim.

"To było dziwne" - wyznała w 2006 roku. "On był chłopcem, więc nie chciałam wyglądać ani zbyt odważnie, ani niemodnie. Musiałam być supermodelką dla dziecka".

4/11
Okładka Life z Dianą
Internet

Była ulubioną bohaterką okładek na całym świecie.

 

Diana nie była tylko Księżną Ludu, ale i królową mediów, które towarzyszyły jej za życia, ale i niestety w trakcie śmierci. Diana pojawiła się na okładce People ponad 50 razy. Time umieścił ja na okładce 8, a Newsweek 7 razy.

 

5/11
Książe Karol i Diana
East News

Zmagała się z depresją i bulimią

 

Jedną z największych osobistych walk, jakie stoczyła Diana była walka z bulimią. Wyznała, że rozpoczęła się ona w okolicach zaręczyn z Karolem.

"Bulimia zaczęła się tydzień po zaręczynach" - wyznała NBC. "Mój mąż położył dłoń na mojej talii i powiedział: "Oho, trochę się tu zaokrągliliśmy, prawda?". To był punkt zapalny.

6/11
Diana i Karol ślub
East news

29 lipca 1981 roku Diana i Karol wzięli bajkowy ślub. Młoda para otrzymała 10 tysięcy prezentów i 47 tysięcy listów gratulacyjnych. Diana była pierwszą od 300 lat Angielką, która poślubiła następcę brytyjskiego tronu.

7/11
EAST NEWS

Wpływ Diany na modę

 

Diana promowała angielskich projektantów. Jeśli nosiła czyjeś rzeczy, projektant zyskiwał sławę, a jego kreacje sprzedawały się na pniu. Gorzej kiedy przestawała nosić ubrania danego projektanta. Bruce Oldfield projektant, który ubierał Dianę w lata 80. zdradził, że kiedy zrezygnowała z jego usług prawie musiał zamknąć biznes, bo ludzie przestali u niego zamawiać rzeczy.

8/11
Diana w młodości
East News

Diana zanim została księżną była nauczycielką i opiekunką dzieci.

 

Rozpoczęła pracę w wieku lat 19. Była między innymi opiekunką do dzieci i asystentką nauczyciela w Young England Nursery School.

 

9/11
EAST NEWS

Zmieniła sposób myślenia świata o AIDS.

 

Wszyscy wiedzą, że działalność filantropijna stanowiła dużą część życia Diany. Wspierała ponad 100 inicjatyw charytatywnych i nawet otrzymała pokojowego Nobla na kilka miesięcy przed śmiercią. Jednym ze wspieranych przez nią celów była walka z mitami na temat HIV i AIDS. 

10/11
EAST NEWS

Jej babcia pracowała dla rodziny królewskiej.

 

Pięć lat przed narodzinami Diany, w 1956 roku jej babcia ze strony matki baronowa Fermoy została jedną z dam dworu Królowej Matki. Była bardzo bliską przyjaciółką Królowej i pianistką, która koncertowała razem z King’s Lynn Festival.

 

11/11
Diana, Karol, Willim i Harry
East News

 Diana i Karol dochowali się dwóch synów. Mówi się, ze ich małżeństwo skończyło się już w 1985 roku i oboje zaczęli romansować z innymi osobami.  Tylko na potrzeby mediów udawali, że wszystko jest w porządku i stanowią szczęśliwą rodzinę. Ogłosili separację w 1993 roku, a rok potem Karol udzielił wywiadu, w którym przyznał się do zdrady i romansu z Camillą Parker-Bowles, a w innej książce ujawnił, że do poślubienia Lady Diany Spencer, której nigdy nie kochał, zmusił go ojciec, Filip.

Więcej na temat Diana księżna Diana