Informacja o śmierci Wincentego Grabarczyka dotarła do mediów w sobotę, 13 maja. Wiadomość o odejściu znanego aktora pojawiła się w mediach społecznościowych Teatru Kwadrat. Aktor zmarł minionej nocy z 12 na 13 maja w wieku 91 lat.

Reklama

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Teatr Kwadrat żegna artystę. "Nigdy nie zapomnimy Twojej mistrzowskiej, scenicznej obecności"

Wincenty Grabarczyk podbił serca widzów swoją rolą w serialu "Klan", jednak na swoim koncie miał również wiele innych ról zarówno serialowych, jak i filmowych oraz teatralnych. W latach 1993-1996 był dyrektorem artystycznym w zabrzańskim Teatrze Nowym, a z kolei od 2001 roku występował w Teatrze Kwadrat w Warszawie.

To właśnie Teatr Kwadrat przekazał smutną informację o śmierci Wincentego Grabarczyka.

- Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor: WINCENTY GRABARCZYK⠀- czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Teatr Kwadrat na Instagramie.

Zobacz także: Nie żyje Jan Kozikowski. Aktor serialu "Boża podszewka" zmarł nagle w wieku 52 lat

W dalszej części wpisu zespół Teatru Kwadrat podkreślił, że Wincenty Grabarczyk był nie tylko wspaniałym aktorem, ale także bardzo serdecznym, ciepłym człowiekiem.

- Nigdy nie zapomnimy Twojej mistrzowskiej, scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak "Ciotka Karola 3.0", "Mój przyjaciel Harvey", "Ośle lata" czy "Mayday2", ani również Twojej serdecznej, przyjacielskiej zakulisowej obecności w naszej pracy i życiu.

Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla całej Rodziny, w tym szczególnie dla naszego serdecznego kolegi Andrzeja Grabarczyka.

Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju.

Zespół Teatru Kwadrat

AKPA.PODLEWSKI

Zobacz także: Nie żyje Marcin Tomaszewski, dziennikarz TVP Bydgoszcz. Miał 47 lat

Prywatnie Wincenty Grabarczyk był ojcem Andrzeja Grabarczyka - aktora, który również występował w serialu "Klan", wcielając się rolę Jerzego.

Reklama

Rodzinie i najbliższym Wincentego Grabarczyka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

AKPA/GAŁĄZKA
AKPA/GAŁĄZKA
Reklama
Reklama
Reklama