Nie żyje scenarzysta Rancza Nie żyje Robert Brutter - scenarzysta 'Rancza" i "Rodziny zastępczej" Nie żyje Robert Brutter - scenarzysta 'Rancza" i "Rodziny zastępczej" Polskie seriale - Ranczo
Nie żyje scenarzysta Rancza

 

Kosmetyki i perfumy w promocji? Tak, to możliwe! Wejdź na stronę EZEBRA.PL promocje.

 

1/4
Nie żyje scenarzysta Rancza

 

Nie żyje Andrzej Grembowicz (pseudonim artystyczny Robert Brutter), scenarzysta takich seriali jak "Ranczo", "Ekstradycja" czy "Rodzina zastępcza" ! Miał 60 lat. Żegnają go m.in. Artur Barciś, serialowy Arkadiusz Czerepach:

 

Nie żyje Andrzej Grembowicz vel Robert Brutter, niezapomniany scenarzysta "Rancza" [*] Nie żegnam Cię Przyjacielu, bo dzięki swojej twórczości zostaniesz z nami na zawsze, ale żal ogromny.

 

Andrzej Grembowicz urodził się w 1958 roku. Pisał nie tylko scenariusze, ale również powieści oraz piosenki (m.in. tytułowy utwór do „Rancza” - „To tylko sny”). Stoi również za takimi hitami jak „Ekstradycja”, „Nocne graffiti” czy „Dziewczyny ze Lwowa”. Ilona Łepkowska zdradziła, że Grembowicz od lat zmagał się z ciężką chorobą:

 

Na pewno kochaliście jego "Ranczo". Wspaniały scenarzysta, skromny, pracowity. Od lat zmagający się z nieuleczalną chorobą. Wielka, wielka strata..." - napisała na swoim Facebooku Łepkowska.

Zobacz, kto jeszcze żegna scenarzystę "Rancza". Rodzinie i przyjaciołom składamy szczere kondolencje.

 

Zobacz: Nie żyje aktor z "Rancza"! Serialowy Amerykanin zmarł w wieku ledwie 42 lat!

 

2/4
Nie żyje Robert Brutter - scenarzysta 'Rancza" i "Rodziny zastępczej"

 

Pana Andrzeja żegna reżyser "Rancza", Wojciech Adamczyk:


Odszedł Andrzej Grembowicz, scenarzysta RANCZA, SIŁY WYŻSZEJ, DZIEWCZYN ZE LWOWA, RANCZA WILKOWYJE, RODZINY ZASTĘPCZEJ... wielu jeszcze filmów i seriali. Mistrz słowa, Artysta z wielką wyobraźnią i wielkim sercem, wybitny Komediopisarz. Z przejęciem i troską obserwował otaczającą rzeczywistość, trafnie ją diagnozował, ale krytyczny opis zawsze nasączał ciepłem i życzliwością dla drugiego człowieka. Stworzył niezwykłą, wielobarwną galerię postaci, które będą za nim tęsknić. My też. Jędrku, dziękuję za wszystko.

3/4
Nie żyje Robert Brutter - scenarzysta 'Rancza" i "Rodziny zastępczej"

 

A także Bogdan Kalus, serialowy Hadziuk:

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł człowiek dzięki któremu mogliście śmiać się, wzruszać i zastanawiać nad trafnością politycznego i społecznego kontekstu słów wypowiedzianych w serialu RANCZO. Mistrz słowa filmowego, (arcymistrz scenariuszowych ranczowych didaskaliów) pisarz - Andrzej Grembowicz pseudonim Robert Brutter

Nie żyje Robert Brutter - scenarzysta 'Rancza" i "Rodziny zastępczej"

4/4
Polskie seriale - Ranczo
Party.pl

 

Serial "Ranczo" był nadawany w TVP 1 w latach 2006-2016. Powstało 10 serii. „Ranczo” cieszyło się ogromną popularnością - otrzymało aż trzy TeleKamery, a także Złotą Telekamerę. Zostało również Serialem Dekady w plebiscycie magazynu „Party”. Główne role grali w nim m.in. Paweł Królikowski, Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Marta Lipińska, Katarzyna Żak, Dorota Chotecka, Magdalena Waligórska, Sylwester Maciejewski, Emilia Komarnicka, Patricia Kazadi, Magdalena Kuta, Artur Barciś, Bartek Kasprzykowski czy Violetta Arlak. 

 

Więcej na temat Ranczo