Magda mołek
Instagram
Newsy

Nie tylko Magda Mołek nie ochrzci synka. Te gwiazdy również nie zdecydowały się na chrzest dzieci

Które z gwiazd nie zdecydowały się ochrzcić swoich dzieci? Magda Mołek, Tomasz Karolak i... dlaczego postawiły na taki krok?

Ostatnio w jednym z wywiadów Magda Mołek poruszyła kwestię edukacji religijnej swoich dzieci. Mama dwóch synów - Henryka i Stefana, przyznała, że ona i jej mąż - Maciej Taborowski - nie mają zamiaru narzucać im wiary, a tym samym nie zostaną oni ochrzczeni, ani nie będą uczęszczać na lekcje religii.

Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom. Nasze dzieci są wolne, nieobciążone niczym, co się wiąże z naszymi zawodami - przyznała w rozmowie z Galą. 

Jak się okazuje, słynna dziennikarka nie jest jedyną polską gwiazdą, która zdecydowała się na taki krok. Kto nie jeszcze w naszym rodzimym show-biznesie postanowił, że nie ochrzci dzieci i dlaczego?

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

Gwiazdy, które nie ochrzciły swoich dzieci 

Ostatni rok w polskim show-biznesie zdecydowanie odbył się pod hasłem prawdziwego baby boomu, a świeżo upieczeni rodzice i ich urocze pociechy lądowały na nagłówkach gazet i licznych portali. Co więcej same gwiazdy również w swoich mediach społecznościowych jeszcze bardziej otworzyły się na dyskusje dotyczące ich poglądów oraz rodzinnego życia, a fani z zaangażowaniem obserwują ich rodzicielskie poczynania. Teraz swój głos w sprawie wychowania religijnego oddała Magda Mołek, co odbiło się szerokim echem. Nie ona jedna zdecydowała się nie ochrzcić dzieci. 

Kiedy na świat przyszedł długo wyczekiwany, pierwszy synek Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana, oczy wszystkich zwróciły się na uroczego Henia, i nie tylko. Gwiazda TVN-u szybko stała się jedną z najbardziej stylowych świeżo upieczonych mam i chętnie dzieliła się z fanami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Okazuje się, że ona i Radosław Majdan również postanowili nie ochrzcić Henryka. Dlaczego?

Jesteśmy pełni wątpliwości - mówiła w rozmowie z Party.pl Małgorzata Rozenek - Uważam, że kościół jest od wiary, nie od polityki, uważam, że sytuacja pedofilska też nie została do końca wyjaśniona, to, że to jest środowisko, które nie akceptuje metody in-vitro - dodał Radosław Majdan - To jest dla nas największy problem - wtrąciła jego żona.

Radosław Majdan i małgorzata Rozenek z Heniem
Instagram

Co więcej ta decyzja wcale nie była dla nich łatwa, gdyż jak podkreślił sportowiec, oboje są osobami wierzącymi. Tak samo, jeszcze przed tym jak jej dziecko przyszło na świat, zadecydowała Lara Gessler. Kiedy w wywiadzie dla Party.pl córka słynnej restauratorki poruszyła temat pępkowego, którego ona i jej mąż nie są zwolennikami, nagle odniosła się również do kwestii chrztu. 

Nie planujemy też chrzcin. Jeśli zdecydujemy się świętować, to po prostu spontanicznie zaprosimy przyjaciół i rodzinę - dodała.

Swoją postawę Lara Gessler wytłumaczyła również w rozmowie z Pudelkiem:

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne.

Lara Gessler z mężem i dzieckiem
Instagram

To, że jego synek nie zostanie ochrzczony, deklarował również Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia. Jak się okazuje, w przypadku świeżo upieczeni rodzice, którzy jeszcze wtedy byli ze sobą, ta kwestia była prawdziwą kością niezgody

Jestem niewierzący i ślub kościelny nie jest mi do niczego potrzebny. Co do chrztu, to wychodzę z założenia, że jak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B - Łukasz przyznał w rozmowie z portalem pomponik.pl.

Wtedy też Oliwa podtrzymywała, że kwestia chrztu jest jeszcze do przegadania i podkreślała, że nie jest to wcale łatwa decyzja. 

Oliwia i Łukasz ze Ślubu od pierwszego wejrzenia z dzieckiem
Instagram

Choć temat nie chrzczenia dzieci przez sławnych rodziców dziś jest bardzo gorący, już w 2012 roku wywołał prawdziwe poruszenie. Wtedy też media obiegła wiadomość, że Anna Mucha nie chce ochrzcić swojej córki Stefani. Zdaniem informatora Faktu: Ania nawet nigdy nie myślała o ślubie kościelnym, bo kłóciłoby się to z jej poglądami religijnymi. Dokładnie tak samo podchodzi do chrztu córki. Jak przekazał portal, rodzice chcieli by dziewczynka sama zadecydowała o swojej religii. 

Anna Mucha odejdzie z

Swojej córki nie ochrzcili również Tomasz Karolak i Viola Kołakowska. Tomek nie chce Lenie niczego narzucać. Chce dać jej wolność wyboru, możliwość podjęcia decyzji, kiedy dorośnie - donosił tygodnik "Świat i ludzie" powołując się na bliską osobę z otoczenia aktora. 

Viola Kołakowska i Tomasz Karolak z córką
East News

Zobacz także
Zęby Edyty Pazury kiedyś i dziś

Te gwiazdy zainwestowały w swoje zęby! Kiedyś nie uśmiechały się tak chętnie: Pazura, Piaseczny, Lewandowska...

Gwiazdy emerytury

Gwiazdy mają za małe emerytury? Prezes ZUS odopowiada: "Trzeba płacić składki"!

 

Ida Nowakowska o chrzcie syna. Jak będzie wyglądała uroczystość?
Instagram @idavictoria
Newsy
Ida Nowakowska o chrzcie dziecka. Ma konkretne plany związane z tym wydarzeniem! 
Ida Nowakowska przed chrztem synka zdecydowała się odpowiednio przygotować do tego sakramentu. A jak ocenia decyzję rodziców, aby nie chrzcić dzieci i pozostawić im tę decyzję? W ostatni czasie takie deklaracje złożyło wiele gwiazd!

Ida Nowakowska i Jack Herndon w maju po raz pierwszy zostali rodzicami. Para długo ukrywała tę informację w tajemnicy i gwiazda "Pytania na śniadanie" zdecydowała się dopiero w szóstym miesiącu ciąży ogłosić szczęśliwą nowinę w programie śniadaniowym. Ida Nowakowska nie zdecydowała się też na urlop macierzyński i po narodzinach synka od razu wróciła do pracy. Obecnie chłopiec jeździ ze swoją mamą na plan, a relację, jak wygląda opieka nad dzieckiem za kulisami " You can dance" Ida Nowakowska umieszcza na Instastory. Teraz w wywiadzie dla Plejady zdradziła szczegóły chrztu synka! Ida Nowakowska przed chrztem synka zdecydowała się odpowiednio przygotować do tego sakramentu Ida Nowakowska nigdy nie ukrywała, że zamierza ochrzcić dziecko, ale nie chce zrobić tego na zasadzie hucznego przyjęcia, ale planuje odpowiednio przygotować się to tego ważnego wydarzenia. To dla gwiazdy TVP 2 i jej męża ogromne przeżycie duchowe: Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać Ida Nowakowska nie ukrywa, że jest osobą wierzącą i do tej pory kryzys wiary miała po śmierci swojego ojca. Teraz cieszy się macierzyństwem i idealnie udaje jej się pogodzić pracę z wychowaniem dziecka: Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem - mówi wprost Ida Nowakowska w wywiadzie dla Plejady. Zobacz także:  Jak mieszka Ida Nowakowska? Tylko spójrzcie na piękne wnętrza apartamentu...

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona spodziewają się dziecka
Instagram
Newsy
Zofia Zborowska postanowiła, że nie ochrzci dziecka "Takie decyzje powinny być podejmowane świadomie"
Zofia Zborowska postanowiła, że nie ochrzci dziecka "Takie decyzje powinny być podejmowane świadomie"

Zofia Zborowska  już wkrótce zostanie mamą. Aktorka i jej mąż, gwiazda siatkówki Andrzej Wrona spodziewają się pierwszego dziecka i już podjęli ważną decyzję dotyczącą jego przyszłości. Zofia Zborowska zdradziła, że nie zamierza ochrzcić dziecka. Jaki powód podała? Zofia Zborowska podjęła ważną decyzję dotyczącą przyszłości dziecka Zofia Zborowska jest znana z ogromnego dystansu do siebie. Nawet o swojej ciąży poinformowała w zaskakujący sposób i już niebawem, prawdopodobnie przed wakacjami, zostanie mamą. Ostatnio aktorka po raz kolejny odpowiedziała na pytania swoich fanów podczas Q&A. Zdradziła, jaki ma stosunek do wiary i przyznała, że nie zamierza ochrzcić dziecka: Oczywiście, że na ślub pójdę, bo to, że ja nie wierzę, nie oznacza, że wszyscy inni mają nie wierzyć. Dwójka dorosłych i świadomych swoich czynów ludzi chce się pobrać w instytucji pt. "Kościół" - proszę bardzo.  To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach, mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze  - powiedziała wprost Zofia Zborowska. Aktorka poinformowała wprost, że sama jest osobą niewierzącą i uważa, że decyzje dotyczące chrztu i komunii powinny być podejmowane świadomie. Podkreśla też, że obecnie te uroczystości wiążą się z ogromnym stresem dla młodych ludzi. Zofia Zborowska poinformowała też, jaki ma stosunek do publikacji wizerunku dzieci w sieci. Okazuje się, że gwiazda nie zamierza pokazywać twarzy dziecka i podobnie jak Anna i Robert Lewandowscy chce pozostawić tę decyzję dziecku, kiedy dorośnie i samo postanowi, czy chce być obecne w mediach społecznościowych. Słusznie? Zobacz także:  Zosia...

Instagram
Newsy
Poważna różnica zdań u Oliwii i Łukasza ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"! Trudna decyzja dotyczy ich synka
Poważna różnica zdań u Oliwii i Łukasza ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"! Trudna decyzja dotyczy ich synka

Oliwia i Łukasz ze  "Ślubu od pierwszego wejrzenia"  muszą podjąć ważną decyzję dotyczącą ich dziecka! Czy para, która zaledwie kilka dni temu po raz pierwszy została rodzicami, ochrzci małego Franka? Okazuje się,  ze Oliwia i Łukasz jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji w tej sprawie. Para w rozmowie z portalem pomponik.pl zdradziła, dlaczego mają wątpliwości dotyczące chrztu syna. Łukasz nie ukrywa, że jako osoba niewierząca nie planuje ślubu kościelnego i nie myśli o chrzcie dziecka. A jak komentuje to Oliwia, która jest katoliczką? Łukasz zgodzi się na chrzest syna? Oliwia i Łukasz wzięli udział w ostatniej, czwartej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Dziś, rok po nagraniach programu para wciąż jest razem. Co więcej, zakochani zaledwie kilka dni temu zostali rodzicami. Rodzina Oliwii i Łukasza powiększyła się dokładnie 26 maja - na świecie pojawił się wówczas ich syn, Franek. Teraz dumni rodzice w rozmowie z mediami zdradzili, że nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie chrztu dziecka. Łukasz zdradził również, że nie planunuje z Oliwią ślubu kościelnego. Jestem niewierzący i ślub kościelny nie jest mi do niczego potrzebny. Co do chrztu, to wychodzę z założenia, że jak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B - Łukasz przyznał w rozmowie z portalem pomponik.pl. A jak komentuje to Oliwia, która jest wierząca?  Kwestia chrztu jest jeszcze do przegadania. To też jest inaczej, to jest trudna decyzja. To jest ciężki temat - w rozmowie z portalem skomentowała Oliwia.  Według doniesień portalu pomponik.pl, mama Oliwii próbuje przekonać Łukasza, żeby zgodził się na chrzest syna. Czy uczestnik "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zmieni zdanie w tej kwestii? Zobacz także:  Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik