Na dobre i na złe odc. 648 Na dobre i na złe odc. 648 Na dobre i na złe odc. 648 Na dobre i na złe odc. 648 Na dobre i na złe odc. 648
Na dobre i na złe odc. 648
1/8
Na dobre i na złe odc. 648

Sukces Przemka, brawurowa akcja „Górala” i debiut nowej lekarki… Zapraszamy na 648  odcinek ”Na dobre i na złe” (emisja 19 października, środa godzina 20.40) - pełen emocji i niespodzianek! Co tym razem wydarzy się w serialu?
Przemek (Marcin Rogacewicz) będzie miał powód do świętowania, bo wygra konkurs i zdobędzie posadę ordynatora. Doktor Zapała od razu zacznie się jednak obawiać, jak ocenią go koledzy. I w końcu wyzna Zuzie (Julia Kamińska).

Zobacz także: Magda Schejbal w "Na dobre i na złe"! Wiemy, kiedy pojawi się na ekranie. Pokonała Rosati i Żmudę-Trzebiatowską?

2/8
Na dobre i na złe odc. 648

- Wszyscy będą mnie porównywać z Wiktorią…
- Będą. Ale wcale nie musisz wypaść gorzej od niej!

3/8
Na dobre i na złe odc. 648

Doktor Woźnicka (Emilia Komarnicka) odkryje za to, że dyrektor zatrudnił nowego chirurga: Katarzynę Orłowską (Magdalena Czerwińska). Lekarkę, która niedawno trafiła do szpitala jako pacjentka, próbowała popełnić samobójstwo i... walczy z uzależnieniem od alkoholu! Agata od razu uzna, że jej koleżanka stanowi zagrożenie dla pacjentów. A Orłowska wyzna w końcu, że dostała nową pracę, bo zataiła w CV, że ma problemy. Czy Woźnicka doniesie na nią szefowi – i sprawi, że Kasia straci pracę?

4/8
Na dobre i na złe odc. 648

- Mylisz się... już nie piję.
- Jasne... To przecież proste!
- Pomaga, kiedy się widzi jakiś cel. Dowiedziałam się, że jest wakat, aplikowałam, dostałam robotę…
Kaśka stara się, by jej głos brzmiał pewnie, ale Woźnicka jej nie ufa – bo doskonale pamięta, w jakim stanie trafiła niedawno do szpitala jako pacjentka. I w końcu otwarcie koleżankę atakuje.
- Nie przyznałaś się, że masz kilka lat przerwy?
- Szczerze mówiąc, też nie sądziłam, że to będzie aż tak proste…
- Nie wierzę, że to zrobiłaś! Naprawdę jesteś gotowa stanąć do operacji?
- Tego się nie zapomina.
- To chyba nie jest tak jak z jazdą na rowerze… Możesz narazić życie pacjenta!
A Orłowska – choć doskonale wie, że Agata ma rację – w odpowiedzi rzuca, lodowatym tonem:
- Nie sądzisz, że mogę je też uratować? Co, tak ci tu przeszkadzam? Może dlatego, że pamiętam, kto wciąż oblewał anatomię?…

5/8
Na dobre i na złe odc. 648

Spore kłopoty czekają także „Górala” (Jan Zmit). Antkowiak, by ratować pacjenta, wykona w karetce kardiowersję - zabieg, którego nie powinien robić bez nadzoru lekarza. Chory przeżyje, ale Jasiek i tak będzie o krok od utraty pracy… a nawet od powrotu do więzienia. Czy Zuza kolejny raz zdoła mu pomóc?

6/8
Na dobre i na złe odc. 648

Młody ratownik pojedzie razem z kolegą na wezwanie do mężczyzny, który będzie miał problemy z sercem. Antkowiak od razu zrobi pacjentowi EKG i gdy zobaczy wynik, sięgnie po elektrody… A wtedy jego partner zaprotestuje.

- Co robisz?
- Kardiowersję…
- Nie ma lekarza!
- Wiem, jak się to robi…
- Co z tego? Stracisz uprawnienia!
- Ale może uratuję człowieka…
- A jak go zabijesz?!
Chwilę później Jasiek zabieg jednak wykona – wbrew przepisom – i uratuje dzięki temu kolejne życie. A pacjent dotrze w końcu do szpitala w dobrym stanie. Ale gdy o całej sprawie dowie się Agata i tak wybuchnie afera.

- Wiesz, że przekroczyłeś uprawnienia?!
- Miałem mu dać umrzeć?
- Po to wymyślono standardy, żeby się do nich stosować!
- Czasem trzeba je łamać…
- To złamanie prawa! Nie masz odpowiedniej wiedzy… Pacjent mógł umrzeć w wyniku źle przeprowadzonej pomocy!
Lekarka rzuci chłopakowi ostre spojrzenie - i zapowie, że opisze całe zdarzenie w raporcie. A „Góral” od razu zrozumie, że to oznacza koniec jego pracy w Leśnej Górze… a być może także koniec wolności. I chwilę później, gdy zostaną sami, rzuci z gorzkim uśmiechem do Zuzy:
- To było fajne miejsce, ale czas się z nim pożegnać… Złamałem prawo. No więc i warunki zwolnienia warunkowego... Wsadzą mnie znowu.
- Nie... Przecież ratowałeś pacjenta!
- Zawsze są jakieś okoliczności łagodzące, ale prawo jest prawem…
- Nie może tak być... Nie chcę, żebyś tam trafił! Porozmawiam z Agatą... Ten raport nie powstanie!
Doktor Krakowiak będzie w szoku – gotowa na wszystko, by stanąć w obronie przyjaciela. Jednak Antkowiak, zrezygnowany, pokręci tylko głową:
- Daj spokój, jeśli nie Agata, to napisze go ktoś inny... Za duża odpowiedzialność, tego się nie da zamieść pod dywan…

Czy Jasiek naprawdę straci pracę… oraz wolność?

7/8
Na dobre i na złe odc. 648

Tymczasem Stanisławski (Marek Ślosarski) zaproponuje Tretterowi (Piotr Garlicki), by... wrócił do pracy w Leśnej Górze.

8/8
Na dobre i na złe odc. 648

Ale nie jako chirurg, tylko „zwykły” lekarz na Izbie Przyjęć, poniżej swoich kwalifikacji. Jak były dyrektor zareaguje na taki pomysł?
Ciekawych zapraszamy przed telewizory!