Monika Olejnik zapytana o Piotra Kraśkę
TRICOLORS/East News
Newsy

Monika Olejnik została zapytana na antenie o Piotra Kraśkę. Dziennikarka odpowiedziała

Prowadząca program "Kropka nad i" Monika Olejnik na antenie usłyszała pytanie dotyczące Piotra Kraśki. Gość dziennikarki poprosił o komentarz w sprawie niedawnych doniesień o łamaniu prawa przez redaktora TVN. Co usłyszał?

Nie milkną echa afery związanej z Piotrem Kraśką, który przez sześć lat łamał prawo. Jak się okazało, prowadzący "Fakty" w telewizji TVN prowadził samochód, nie mając uprawnień. Gdy sprawa została nagłośniona przez media, dziennikarz przyznał się do wszystkiego i odniósł się do zarzutów. Ten incydent jednak rzucił cień na jego wiarygodność.

Niedawno temat Piotra Kraśki nieoczekiwanie pojawił się w programie Moniki Olejnik. Prowadząca "Kropkę nad i" została poproszona na antenie o komentarz w sprawie swojego kolegi. Jedna z najsłynniejszych dziennikarek postanowiła odpowiedzieć.

Piotr Kraśko ocenia nowych prowadzących "Dzień dobry TVN"! Co sądzi o Krupińskiej i Michałowskim?

Monika Olejnik skomentowała aferę wokół Piotra Kraśki: "Nie rządzi Polską"

Zanim padło pytanie dotyczące Piotra Kraśki, Monika Olejnik rozmawiała w "Kropce nad i" z wiceszefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotrem Wawrzykiem o głośnych kontrowersjach związanych z działalnością Łukasza Mejzy. Posłowi zarzuca się, że jego spółka oferowała leczenie pacjentów cierpiących na nieuleczalne choroby, wykorzystując metody niemające medycznego uzasadnienia. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze.

Zobacz także: Nie tylko Joanna Opozda i Antoni Królikowski przezwyciężyli kryzys. Te pary dały sobie drugą szansę

Monika Olejnik
ONS

Związany ze Zjednoczoną Prawicą polityk udał się na urlop. Posłowie pytani o aferę swojego sejmowego kolegi nabierają wody w usta. Monika Olejnik postanowiła zapytać swojego gościa w "Kropce nad i" o polityczną przyszłość Łukasza Mejzy. Chciała wiedzieć, czy zdaniem Piotra Wawrzyka wiceminister Sportu powinien zostać zdymisjonowany, czego już od dłuższego czasu domaga się opozycja.

Proszę powiedzieć, czy pan Mejza zasłużył sobie na to, żeby zostać zdymisjonowany? - zapytała Monika Olejnik.

Wówczas wiceszef MSZ zamiast odpowiedzieć na pytanie, przywołał aferę, która niedawno wybuchła wokół Piotra Kraśki. Polityk zasugerował, że prowadzący "Fakty" wykazał się hipokryzją, wielokrotnie podkreślając, jak ważne jest przestrzeganie prawa, podczas gdy sam świadomie łamał je przez kilka lat.

A czy pani kolega redakcyjny powinien mówić o praworządności w serwisach informacyjnych pani stacji, podczas gdy od sześciu lat łamał prawo? - zapytał gość studia.

Piotr Kraśko i Monika Olejnik
Piotr Matusewicz/East News

Znana ze swojej nieustępliwości Monika Olejnik szybko przypomniała Piotrowi Wawrzykowi, że bycie dziennikarzem, a częścią rządu Polskiej Rzeczypospolitej znacznie różni się od siebie. Odmienne są także oskarżenia kierowane do obu tych panów. Prowadząca program zasugerowała, że Piotr Kraśko nie jest tematem debaty jej programu i polityk w wolnym czasie sam może się z nim skontaktować, jeśli chce otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.

Ja prowadzę "Kropkę nad i", a nie Piotr Kraśko. Mogę panu podać telefon do niego. Pozwoli pan, że pan Piotr Kraśko nie rządzi Polską, tylko pan premier Morawiecki. A w rządzie premiera Morawieckiego jest pan Mejza, który oszukiwał rodziny, oferując im pomoc, mówiąc, że pomoże w uleczeniu dzieci śmiertelnie chorych. Widzi pan różnicę, czy nie? - powiedziała Monika Olejnik.

Piotr Kraśko przyznał się
Mateusz Jagielski/East News

Piotr Kraśko przyznał się do winy i przeprosił

Warto przypomnieć, że niedawno "Super Express" poinformował, że Piotr Kraśko przez sześć lat jeździł samochodem, choć nie miał uprawnień. Dziennikarz stracił prawo jazdy w 2015 roku. Podczas rutynowej kontroli w kwietniu br. policja wystawiła mu mandat wysokości około siedmiu tysięcy złotych za prowadzenie pojazdu bez niezbędnych dokumentów.

Całą sprawę skomentował Piotr Kraśko, który przyznał się do wszystkiego. Na jego Instagramie pojawiło się oświadczenie, w którym redaktor przeprosił za swoje zachowanie i stwierdził, że to, co robił, było głupotą. Choć otrzymał spore wsparcie od gwiazd i innych pracowników stacji TVN, internauci zarzucili znanym osobom kierowanie się podwójnymi standardami.

Zobacz także: Telekamery 2021: Polityczne nawiązania Macieja Orłosia, Macieja Stuhra i Piotra Kraśki. Padły mocne słowa!

Nie da się ukryć, że wizerunek jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego  dziennikarstwa znacznie ucierpiał. Jak dotąd TVN Grupa Discovery nie skomentowała tej sprawy. Według informacji przekazanych przez portal Wirtualnemedia.pl Piotr Kraśko nie poniósł konsekwencji dyscyplinarnych. 

Piotr Kraśko przyznał się
Mateusz Jagielski/East News
Newsy
Gwiazdy TVN bronią Piotra Kraśki. Burza po oświadczeniu dziennikarza
Po ostatnim incydencie związanym z wyrokiem sądowym Piotr Kraśko wydał oświadczenie, w którym przyznał się do winy. W obronie dziennikarza stanęło wiele gwiazd. Internauci zarzucili im kierowanie się podwójnymi standardami

W poniedziałek 13 grudnia do mediów napłynęły informacje o wyroku skazującym Piotra Kraśkę za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Dokument został odebrany dziennikarzowi na sześć lat, jak poinformował "Super Express". Okazało się, że prezenter na początku br. roku został ukarany mandatem podczas rutynowej kontroli za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Piotr Kraśko przyjął karę i przyznał się do winy. Niedawno na jego Instagramie pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym prowadzący TVN odniósł się do całej sytuacji. Szybko okazało się, że może liczyć na wsparcie ze strony gwiazd. Jednak część internautów zauważyła podwójne standardy. W komentarzach wybuchła gorąca dyskusja. Piotr Kraśko przeprosił za łamanie prawa: "Wstyd mi za to" Zgodnie z relacją przedstawioną przez "Super Express" Piotr Kraśko po raz pierwszy pożegnał się z prawem jazdy w 2009 roku. Wówczas były to konsekwencje przekroczenia liczby punktów karnych. Znanemu dziennikarzowi kolejny raz odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami w 2015 roku. By odzyskać dokument, musiał ponownie zdać egzamin, a tego - jak podkreśliła redakcja "SE" - nie zrobił. Zobacz także:   Telekamery 2021: Polityczne nawiązania Macieja Orłosia, Macieja Stuhra i Piotra Kraśki. Padły mocne słowa! Mimo braku prawa jazdy Piotr Kraśko jednak był wielokrotnie widywany za kierownicą swoich samochodów. W kwietniu 2021 roku został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Wówczas Sąd Rejonowy w Łomży skazał dziennikarza na 7,5 tys. zł kary i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Z doniesień mediów wynika, że prezenter TVN przyznał się do winy. Po nagłośnieniu całej sprawy przez media Piotr Kraśko postanowił odnieść się do tej sytuacji i opublikował na swoim Instagramie...

Diana Rudnik, Monika Olejnik i Piotr Kraśko na Top of The Top Festivalu 2021
Piotr Matusewicz/East News
Newsy
Sopot Festival 2021: Mocne przemówienia Piotra Kraśki i Diany Rudnik. Oberwało się rządowi!
Prowadzący zaskoczyli widownię podczas 20-lecia TVN 24 na Top of the Top Sopot Festival. "Zawsze znajdą się takie pieniądze, za które można sprzedać twarz i honor".

Trzeci dzień Top of the Top Sopot Festival 2021 przyniósł nam ogromne emocje. Na scenie zobaczyliśmy nie tylko całą plejadę wybitnych polskich muzyków, ale również największe twarze TVN 24 - stacji, która podczas wyjątkowego wydarzenia świętowała swoje 20-lecie. Jak się okazuje, dziennikarze nie zmarnowali okazji, by nawiązać do wydarzeń z ostatniego tygodnia, a dokładnie do przegłosowania "Lex TVN". Kiedy na scenie pojawiły się takie osobistości jak Monika Olejnik, Piotr Kraśko, czy Diana Rudnik, z ich ust padły ostre słowa, na które publiczność zareagowała owacjami na stojąco. Oberwało się rządowi.  Ostre przemówienie Diany Rudnik na Top of the Top Sopot Festival 2021 Ostatnie trzy dni w Polsce były prawdziwą muzyczną fetą. Od wtorku do środy w ramach Top of the Top Sopot Festival 2021 w sopockiej Operze Leśnej mogliśmy zobaczyć poruszające występy polskich artystów, w tym niezapomniany koncert Agnieszki Chylińskiej , która porwała widownię, czy Viki Gabor i Roksanę Węgiel, które - mimo młodego wieku - zawładnęły sceną. Jednak to ostatni dzień festiwalu, kiedy to obchodzono 20-lecie TVN 24, wzbudził największe emocje.  Dziś mówi się nie tylko o Michale Szpaku, który wystąpił w biustonoszu , z napisami na twarzy i szpilkami na nogach, by wyrazić swój manifest, czy poruszających słowach Ewy Bem , która po raz pierwszy od śmierci swojej córki wystąpiła na tak wielkiej imprezie. Na językach wszystkich są również największe dziennikarskie nazwiska TVN 24 - gwiazdy stacji, które tego dnia wystąpiły w rolach prowadzących, podczas swoich wystąpień na scenie poza zapowiadaniem muzyków, postanowiły nawiązać do przyjętej w Sejmie ustawy "Lex TVN"! Diana Rudnik bezpośrednio uderzyła w Pawła Kukiza ,...

Piotr Kraśko, Kinga Rusin poprowadzili Dzień dobry TVN
TV-Show
Piotr Kraśko u boku Kingi Rusin zadebiutował w DDTVN! Wiemy, jaki jeszcze program poprowadzi w TVN-ie!
Piotr Kraśko u boku Kingi Rusin zadebiutował w DDTVN! Wiemy, jaki jeszcze program poprowadzi w TVN-ie!

Piotr Kraśko zadebiutował w "Dzień Dobry TVN"! Dziennikarz, który jakiś czas temu został zwolniony z TVP, rozpoczął współpracę ze stacją TVN. Razem z Kingą Rusin będzie współprowadził popularny program śniadaniowy. Informacja o rozpoczęciu współpracy Piotra Kraśki z DDTVN pojawiła się w mediach zaledwie dwa dni temu. Kraśko zajął miejsce Bartosza Węglarczyka, który zrezygnował z prowadzenia programu ze względu na inną propozycję zawodową. Były prowadzący "Dzień dobry TVN" będzie teraz pełnił funkcję dyrektora programowego portalu Onet.   Piotr Kraśko w "Dzień dobry TVN" Kinga Rusin powitała Piotra Kraśkę w programie bardzo serdecznie. Nie ukrywała, że znają się z Kraśką od wielu lat. Przez 10 lat prowadzenia "Dzień Dobry TVN" przeżyłam dwa rozwody na antenie, więc można powiedzieć, że mogłam się przyzwyczaić chociaż trochę, ale jestem mimo to pełna emocji. Nowym prowadzącym DDTVN jest Piotr Kraśko. Piotrem nie będziemy ukrywać, że znamy się bardzo długo, właściwie od piaskownicy - powiedziała dziennikarka. Jak widzowie programu odebrali nowego prowadzącego? Na Facebooku stacji natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Widzowie przyznają, że żałują odejścia Bartosza Węglarczyka, lecz jednocześnie są przekonani, że Piotr Kraśko świetnie sprawdzi się na jego miejscu. Panie Piotrze, trzymam za Pana kciuki. Pana głos jest cudowny! I z przyjemnością będę oglądać "Dzień Dobry TVN "jak Pan będzie prowadzić. Wszystkie Bartki to fajne chłopaki, potwierdzam słowa Pana Bartka - Pogodynka, ze wzruszeniem i żalem żegnam Pana Węglarczyka, życząc sprostania nowym wyzwaniom, a z nadzieją witam Pana Kraśko. Na pewno da radę! T o jest bardzo dobra zmiana.  No szkoda trochę Pana Bartka, ale zapewne w Onecie będzie mu dobrze. A Pan Piotr Kraśko jest wspaniałym dziennikarzem, inteligentnym i...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik